SLACKWARE 9.0

Pirat

Zainteresovan član
Poruka
344
Imam linux koji sam več spomenuo u topicu,,, al kad moram upisat password i username stalno kaže da taj nevalja... a siguran sam da upisujem pravi kod.
[to kad se oču ulogovat u linuxe]
kako da riješim problem,,, mislio sam da sam zaboravio pass pa sam još jednom instaliro linux,, pa neradi.

pomozite
 
Da li ti se to desava kada pokusas da udjes u X sistem ili i kad se logujes u konzoli? Da li ti se to desavalo pre nego sto si podesio X sever komandom xf86config? I da nije koji slucajem ukljucen Caps Lock?:D:D:D
 
Project2501:
Da li ti se to desava kada pokusas da udjes u X sistem ili i kad se logujes u konzoli? Da li ti se to desavalo pre nego sto si podesio X sever komandom xf86config? I da nije koji slucajem ukljucen Caps Lock?:D:D:D

Prvo da rascistimo da nikad nisam linuxe,,, i da mi je to prvi put, :D :D :D

evo tako je:

ja sam instaliro linux, i kad sam završio, resetovo sam comp ubacio bot disketu, i baci me u lino bot meni, kliknem enter i onda počme da se diže sistem, u levom gornjem kutu je nacrtan pingvin, a ispod se vidi kako se diže sistem, kad završi napiše mi:

Darkstar Login:
Password :

in kad upišem: tako:

Darkstar Login:doman
Password :00100010

napiše mi da nije prava :(
 
Probaj ovako nesto:

Iskreno se nadam da nisi iskljucio ono odbrojavanje u lilu. Dakle, kad se pokrene lilo ti prekini odbrojavanje i unesi sledeci komandu u lilo: linux init=/bin/bash. Ovo bi trebalo da ti da root privilegije a da ni ne znas root sifru - mrzi me da objasnjavam kako.:D OK...sada su ti sve particije read only...to moramo da promenimo pa ces kucati sledece

# fsck /
# mount -orw,remount /

Sada su ti particije "otkljucane". Sve sto sada zelimo da uradimo je da promenimo tu sifru pa kucas "passwd" i novu sifru. Neka ti zasad ona bude recimo "1234" dok ne vidis sta se to desava. Nadam se da ce ovo pomoci. Odavno nisam koristio Linux ali mislim da ce ovo pomoci. Ako nece reci pa cu ti dati jos par uputstava kako da upadnes kao root.;)
 
Project2501:
Probaj ovako nesto:

Iskreno se nadam da nisi iskljucio ono odbrojavanje u lilu. Dakle, kad se pokrene lilo ti prekini odbrojavanje i unesi sledeci komandu u lilo: linux init=/bin/bash. Ovo bi trebalo da ti da root privilegije a da ni ne znas root sifru - mrzi me da objasnjavam kako.:D OK...sada su ti sve particije read only...to moramo da promenimo pa ces kucati sledece

# fsck /
# mount -orw,remount /

Sada su ti particije "otkljucane". Sve sto sada zelimo da uradimo je da promenimo tu sifru pa kucas "passwd" i novu sifru. Neka ti zasad ona bude recimo "1234" dok ne vidis sta se to desava. Nadam se da ce ovo pomoci. Odavno nisam koristio Linux ali mislim da ce ovo pomoci. Ako nece reci pa cu ti dati jos par uputstava kako da upadnes kao root.;)

Napravio sam tako kako si reko:

stavio disketu i u lilo bot meniju napiso:

linux init=/bin/bash

i počme da opet piše nešta:
kad završi piše mi tako:

init-2-05b#

i ja napišem:

init-2-05b# #fsck/
init-2-05b# #mount-orw,remount/

i onda sam mislio da moram novi pass napisat tako:

init-2-05b# #fsck/
init-2-05b# #mount-orw,remount/
00100010 [<=== OVO JE PASS]

al mi napiše:

unknown comand...

šta sam pogriješio?
 
Naravno. Dakle idemo redom.

KORAK 1.

u lilo: linux init=/bin/bash ENTER

KORAK 2.

# fsck / ENTER
# mount -orw,remount / ENTER

KORAK 3.

# passwd ENTER

Onda ti se pojavi nesto ovako:

Changing local password for root
New Password: novi pass ENTER
Retype New Password: i opet novi pass ENTER


Kad budes kucao novi pass on se nece videti. Cinice ti se da kucas u prazno.:D
I to je to.;)
 

Back
Top