preporuka za rezac

Mislim da to nema velikog uticaja za rezac. Ako koristis NERO imas opciju izmedju normalnog 4.7 GB i 8.5 GB zapisa, za druge programcice iste namene verovatno postoji opcija kao za NERO
 
Davno je proslo vreme kada sam mogao da posavetujem nekog Teac-a, Plextor-a ili Pioneer-a :-( Sada ti je sve to isto s..nje! Laseri su mnogo slabiji nego nekad, vratanca zaglavljuju mnogo cesce - sve u svemu, ugradjuju se fush delovi. Ako sa nekim novim rezacem uspes da narezes prko 1000 diskova - skidam kapu! Na forumima nesto vise hvale ove Sony-NEC Optiarc, ali ja ne bih da se kunem u ovaj. Na oci mi je jedan Optiarc crk'o! A tek ovi novi Pioneer-i... No coment!
 
Nema pravog saveta za kupovinu rezaca kao sto je QUATO rekao ni Sony-Nec ni Pioneer nisu ni priblizno sto su nekad bili...sada je sve po sistemu na sta naletis...cak i u okviru iste serije mogu da variraju po kvalitetu...Mozda bih se pre odlucio za Pioneer 216D posto ga drugar ima i radi dobro....za sada ;-)
 
Davno je proslo vreme kada sam mogao da posavetujem nekog Teac-a, Plextor-a ili Pioneer-a :-( Sada ti je sve to isto s..nje! Laseri su mnogo slabiji nego nekad, vratanca zaglavljuju mnogo cesce - sve u svemu, ugradjuju se fush delovi. Ako sa nekim novim rezacem uspes da narezes prko 1000 diskova - skidam kapu! Na forumima nesto vise hvale ove Sony-NEC Optiarc, ali ja ne bih da se kunem u ovaj. Na oci mi je jedan Optiarc crk'o! A tek ovi novi Pioneer-i... No coment!

Da ali nekada su rezaci bili po 50-60 e, sad su 20..;)
a moze da se nadje kvalitetan rezac koji ce da nareze i preko 2000 diskova, samo kosta mnogo vise od tih 20 e..
 
Mislim da je danas i dosta pitanje srece...mozes da udjes u radnju da kupis rezac bilo LG,Pioneer,Nec ili neki deseti i da ti radi super 5 godina a odmah iza tebe da udje neko i da kupi isti rezac i da mu rikne posle 2 meseca...u sustini pravilo da losi i dobri rezaci idu u serijama...mada u poslednjih godinu dana bio sam svedok da kao sto sam napisao gore rezaci iz iste serije mogu drasticno da se razlikuju po kvalitetu (mislim na samu seriju-turu nabavke kod prodavca)...

P.S. Mogu da dam preporuku za LG...nije narocito brz ali je pouzdan ali ponavljam sve je relativno
 

Back
Top