Kvalitetna farba za kosu

Anonymous:
a u koju boju se farbate
Ja sam prirodna crnka - ali bas crnka (mnogi misle da se farbam u crno i vec sam se zamorila od pravdanja :? )i posto ceo zivot sebe gledam tako, vec mi je dosadilo, htela bih da probam neku finu smedju varijantu (neku kestenjastu). Pricacu jos i sa mojim frizerom, al eto htela sam bas da cujem vasa iskustva sa kvalitetom farbi.Mnogi se zale da se boje brzo ispiraju, da su prejake i sl....
 
prirodno sam kestenjasta.farbala sam svim mogućim farbama u pokušaju da budem crvenokosa.sve se ispiraju neviđenom brzinom.U stvari pokušavala sam sa svim farbama osim klasičnim( farba + hidrogen) odbijala da gorim kosu. na kraju se ofarbah sa Goldwell . SUPER
 
e, ljudi,sta juce doziveh.Upadoh u parfimeriju,zena me tu pita odmah sta bih i za koga, ja joj objasnih da je za mene.Poce zena da me moli da se ne farbam.I nemojte,i vama to ne treba,imate super kosu i boju i tralala....kaze to je posle mucenje,kosa mi nikad nece imati sjaj koji sada ima, uvek ce mi se videti tamni izrastak :? ...Ijaoo, gledam ja one farbe, napolju pada kisa, lije,sve me smorilo i odustanem do daljnjeg :( Ja sam inace neko ko voli prirodan look, te stvarno poceh sebe da zamisljam ofarbanu sa crnim izrastkom :( uhhh....
 
Goscica:
A da ima kod nas da se kupi stalno? Sta preporucujete, koju firmu? Hvala!
"Garnier-Natea"-ja je kupujem u parfimeriji u sred "C-marketa"...odlicna,posebno plava...
Bicu bezobrazna pa cu dopuniti ovu temu sa jos dva pitanjca koja se odnose na sve:
A da li se vi farbate sami/kod kuce ili u salonu? Kakve su prednosti/mane prve a kakve druge varijante?
 
Redken farbe za kosu su dobre,ali vam ipak preporucujem Palet farbu. Fantasticna je,kosa se posla farbanja mnogo sjaji. Ja se inace farbam u plavo,boja mi je kao prirodna i izrastak mi se nikada ne vidi.
 
...Moje iskustvo sa farbama me je naucilo da ono sto je skupo ne mora obavezno biti i dobro...'Selective', kao veoma reklamirana, izuzetno skupa i navodno kvalitetna farba gotovo da je unistila moju kosu, iako sam prirodno svetle osnove i ne koristim veoma svetle nijanse boje, naprotiv...Najbolje efekte, naravno, prema mojim kriterijumima i ukusu, postizala sam jeftinom 'Emina' farbom koja se mogla nekada pronaci u prodavnicama 'Gorica'...Od onda sam isprobla zaista dosta toga i zakljucak je uvek isti: Farbe koje 'izvlace' zeljenu boju (narocito veoma svetle nijanse) i postojane su - najcesce i ostecuju kosu (visok procenat amonijaka)...Farbe koje neostecuju kosu, nepostojane su, ispiraju se (poput preliva), retko postizete nijansu koju zelite...Ipak, ja problem resavam kombinacijom navedenih - obzirom da ne volim izrazito svetle, 'vestacke' tonove - prirodno tamno plavu nijansu postizem neagresivnom farbom (Loreal, Garnier...), dok pramenove par nijansi svetlije povremeno izvlacim agresivnijom farbom i jacim hidrogenom...
 
Znam kakve sve muke prolazite, al mogu i ja malo da vam pomognem.Vec dugo se farbam u crvenoi bila sam i zuta i ridja i smedja al nikako crvena. Sve dok nisam kupila DIKSON RedPower za ekstra izvlacenje crvene. Stvarno je ludilo - kutija je crvena od 90 ml.
Takodje ima i za plavuse,isto extra varijanta (mislim da je PowerBlonde u bledo zutoj kutiji)
Probajte ih, necete se pokajati - postojana je i, sto je retkost, sasvim ravnomjerna.
Ljubim vas!

P.S. ima po 6 nijansi i plave i crvene
 

Back
Top