Trošenje sredstava zdravstvenog osiguranja (RZZO)

asdars

Zainteresovan član
Poruka
147
Gledao sam izvestaj realizacije i utroska sredstava za period od 01.01.-28.02.2009 god. i nije mi jasan princip raspodele sredstava. Naime, za dom zdravlja recimo Obrenovac utroseno je din, 48.559.058,27, za Mladenovac 34.593.021,67, za Topolu 16.932.993,55 i...i td. a za DZ Donja Gusterica (mesto sa ne vise od hiljadu stanovnika na Kosovu) 50.577.187,88, za KBC Pristina 161.988.798,24, za ZC Prizren 24.481.578,87...i td....
Da ne nabrajam.....
http://www.rzzo.rs/download/Izvrsenje16-03-2009.htm
Kada se zna koliko Srba zivi tamo nije mi jasno kome ide taj novac???
 
Te pare peru Tomica Milosavljević,Dinkić i G17.Ko ih još deli sa njima i kako trebali bi da postave pitanje opozicioni poslanici u skupštini koji mudro ćute i takođe uzimaju šta stignu.

Tragicno je to sto svaki dan slusamo i citamo o skupljanju novca za neku decu kojima je neophodno lecenje a toliki milioni nestaju negde. A onda se politicari pojave i kao pomazu humanitarne akcije...sta reci???
 
Mislis Kosovo ravno.......

Tomica nije ni lazar ni vuk....Tomica je ozbiljno resio sve probleme zdravstva srbije jer je ubedio gradjane da su zdravi sve dok ne umru....vrlo suptilno...."pa ja stalno govorim da je bolje preventivno doci kod lekara i to svaka drzava zeli".....
Meni on lici na onog SSovca u filmu o jevrejima, cim padne u zeljezari i ne moze vise da radi, on ga saceka i metak u celo....."sto nisi dolazio u zdravstvene ustanove dok si zdrav, lepo sam govorio preko medija".....
 
Има ту још... Ми плаћамо и лечења болести изазваних пушењем, пијењем... Неко ће јели да пљуга три пакле а ми да му субвенционишемо лечење. Не мислим да је праведно да ја или неко други плаћа своим новцем то што неко жели да пуши три пакле. Са друге стране нема новца за вештачку оплодњу, нема иоле квалитетног зубара у дому здравља, плаћа се партиципација и на аспирин.
 
Ne imati onda nikakva posla sa njima ( drzavom ) osim najnuznijih odnosa regulisanih zakonom.

Kod lekara ne mora da se ide, tu je narodna medicina za lakse slucajeve i privatnici za teze zdravstvene probleme, posto se to i tako i tako placa i kod jednih i kod drugih. A najbolje bi bilo vrsiti prevenciju bolesti pa vam ni jedni ni drugi nece trebati.

Bacite svoju zdravstvenu knjizicu.
 
Gledao sam izvestaj realizacije i utroska sredstava za period od 01.01.-28.02.2009 god. i nije mi jasan princip raspodele sredstava. Naime, za dom zdravlja recimo Obrenovac utroseno je din, 48.559.058,27, za Mladenovac 34.593.021,67, za Topolu 16.932.993,55 i...i td. a za DZ Donja Gusterica (mesto sa ne vise od hiljadu stanovnika na Kosovu) 50.577.187,88, za KBC Pristina 161.988.798,24, za ZC Prizren 24.481.578,87...i td....
Da ne nabrajam.....
http://www.rzzo.rs/download/Izvrsenje16-03-2009.htm
Kada se zna koliko Srba zivi tamo nije mi jasno kome ide taj novac???
Имаш колико хоћеш шиптара по иностранству са српским пасошима.
 

Back
Top