"204 Ratni dnevnik"

dellns

Iskusan
Poruka
5.892
"204 Ratni dnevnik" na televiziji Fox

v128329p0.jpg



Dokumentarni film "204 Ratni dnevnik" na televiziji Fox na godišnjicu početka bombardovanja.

Na godišnjicu početka bombardovanja SRJ 1999. godine, televizija Fox emitovaće dokumentarni film o pripadnicima 204-og lovačkog puka, najelitnije vazduhoplovne jedinice tadašnje Vojske Jugoslavije, koji su "pažnju" NATO avijacije usmeravali na pogrešne ciljeve – ručno izrađene makete aviona Mig 29.

U filmu se otkrivaju identiteti članova jedinice (piloti, oficiri, podoficiri, vojnici, stolari, modelari..), koji su spontano rešili da pokušaju, kao u pokeru, da izblefiraju najveći vojni savez na svetu.

Tako je prva maketa koja se našla na pisti odmah uništena, a onda je počela trka sa vremenom jer što je više bilo lažnih aviona - manje je bilo pravih gubitaka.

Kopije aviona koje su tada pravljene potpuno svojim dimenzijama i izgledom odgovaraju originalu.

Film je urađen kroz pricu jednog od pripadnika te jedinice, Šandora Ideia, čoveka koji je kamerom pravio svojvrsni dnevnik događaja tokom 78 dana bombardovanja. Film će imati autentične i eksluzivne snimke koje je Šandor zabeležio (izrada maketa, izvlačenja na pistu u Batajnici, bombaradovanje piste...).

(MONDO)

http://www.mtsmondo.com/services/tv/tvStory.php?vest=128329

____________________________________________________________

Sasvim slučajno sam naleteo na gore pomenuti, i baš je ostavio utisak...

Ti ljudi, piloti, mehaničari, i svi ostali,

baš životne priče iz kojih se vidi da su oni bili čisto meso,

i oni su toga bili svesni, ali su pored svih problema odrađivali posao, praćkama koje su imali.

Da li je neko gledao i da li ima negde na netu link, ako zna neko neka postavi.

Slava onima koji nisu više sa nama.
 
Poslednja izmena:
У филму "Сибирски берберин"на крају иде текст Слава нашим официрима поносу наше отаџбине
ја желим да се у име моје породице захвалим:
Слава нашим војницима поносу наше отаџбине
 
Bože al sam se tada navatala straha, a bila sam u centru zbivanja pošto živim kraj jednoga poznatog aerodroma, ma užas ne volim se ni setiti. Joj jedno veče mi je i bojler otpao u kupatilu kada je pukla granata, mislila sam da smo pogodjeni.
 
za ove makete sam cuo i pre i da smo aedrom u batajnici kratere koje su pravili argesori punili zemljom i prelepljivlai celu pistu najlonom koji se koristi u poljoprivredi a oni ga bobardovlai iznova i iznova posto su misleli da us promasivlai aedrom........................................svaka cast za dosetljivost ja se tako neceg nebi nikad setio
 
ilm je urađen kroz pricu jednog od pripadnika te jedinice, Šandora Ideia, čoveka koji je kamerom pravio svojvrsni dnevnik događaja tokom 78 dana bombardovanja. Film će imati autentične i eksluzivne snimke koje je Šandor zabeležio (izrada maketa, izvlačenja na pistu u Batajnici, bombaradovanje piste...).[/QUOTE

Jos jedan od Madjara koji se pokazao lojalniji gradjanin Srbije od nekih ,, sto se mene tice mnogo je zasluznih gradjana medju nacionalnim manjinam pogotovo medju Madjarima kojima treba zahvaliti dati ulice prikazati ih kao heroje Srbije sto oni i jesu ..
 
vazno je da su onog shto je oborio"nevidljivi" poslali u penziju
to je valjda ta "reforma i reorganizacija vojske"
a svi znamo ko je prvi domatji zadatak imao da bude ministar vojske....uchijtelj sociologije lol
i nemate bre pojma pravi heroji su likovi ko Ponosh koji se kriju u Beogradu dok im ujke proteruju familiju hahaha
 
17.10 Smešna strana života
18.00 Foks vesti
19.05 Serija: "Smrtonosni ulov"
20.00 Nindža ratnici
20.55 Ratni dnevnik
21.45 Film: "Iza brave"
23.45 Pregled Primere
00.15 Noćni program
03.30 Serija: "Bračne vode"

jer se mozda ta emisija zove ratni dnevnik imas danas u 20:55 na foksu
 
Ma mani se Tadića, nema on veze sa ovim.

Итекако има. Па тадић је био умешан у пуштању шиптарских кољача из затвора. Тадић је подржао да се пошаље у хаг цео војни врх. Горег зла од тадића и демократа нема.
 
17.10 Smešna strana života
18.00 Foks vesti
19.05 Serija: "Smrtonosni ulov"
20.00 Nindža ratnici
20.55 Ratni dnevnik
21.45 Film: "Iza brave"
23.45 Pregled Primere
00.15 Noćni program
03.30 Serija: "Bračne vode"

jer se mozda ta emisija zove ratni dnevnik imas danas u 20:55 na foksu

Ja sam sada gledao, okačio sam temu kad je završilo, možda je to samo bila neka najava, ne znam, ali i ovo je delovalo ubedljivo...
 
ilm je urađen kroz pricu jednog od pripadnika te jedinice, Šandora Ideia, čoveka koji je kamerom pravio svojvrsni dnevnik događaja tokom 78 dana bombardovanja. Film će imati autentične i eksluzivne snimke koje je Šandor zabeležio (izrada maketa, izvlačenja na pistu u Batajnici, bombaradovanje piste...).[/QUOTE

Jos jedan od Madjara koji se pokazao lojalniji gradjanin Srbije od nekih ,, sto se mene tice mnogo je zasluznih gradjana medju nacionalnim manjinam pogotovo medju Madjarima kojima treba zahvaliti dati ulice prikazati ih kao heroje Srbije sto oni i jesu ..

Господо Браћо моја Срби у свим регрутацијама и мобилизацијама моје комшије Мађари, Словаци ,Русини су се показали као већи патриоте од мог народа и зато ме је срамот да их погледам у очи када неко почне да им прича о сендвичима и исељавању,
Они су бре патриоте и то мора неко већ једмном да каже
па Шиле мајор Емир Шишић је муслиман и неко ће ми рећи да није патриота? Ма за њега ома вадим око.
 
a kad smo im oborili nevidljivog moglismo da zovemo amere i da im damo njihovo djubre da nose kuci i da nas ostave an miru....a ne da ga damo rusima i kinezima da naprave radr za njega e tu su srbi ispali anj veci heroji tu su ameri bacili naj vise para u ovom ratu
sad su napraivli i podmornicu ali im dzaba kad su rusi anpravili radar
MOGU SAMO DA NAS MRZE
 
vazno je da su onog shto je oborio"nevidljivi" poslali u penziju
to je valjda ta "reforma i reorganizacija vojske"
a svi znamo ko je prvi domatji zadatak imao da bude ministar vojske....uchijtelj sociologije lol
i nemate bre pojma pravi heroji su likovi ko Ponosh koji se kriju u Beogradu dok im ujke proteruju familiju hahaha


Gledao sam dokumentarni film o njemu pa to je strasno sta mu je uradila ova vlast pa nista covjek nije dobio nego neku smrdljivu prekomandu u nabavku
Sto je on prihvatio ali se poslije toga penzionisao rekao je da je tako sam odlucio ali iz njegovog pogleda je bilo jasno da mu je bilo naredjeno i da je bilo pod pritiskom /

Strasno
 
Итекако има. Па тадић је био умешан у пуштању шиптарских кољача из затвора. Тадић је подржао да се пошаље у хаг цео војни врх. Горег зла од тадића и демократа нема.

Ma kakav tadić, nije mu mesto ovde, ovde pričamo o pilotima, mehaničarima i ostalim ljudima 204 Lovačkog Puka.

Ko je gledao film, nije mu ni do tadića ili bilo koga.
 
Господо Браћо моја Срби у свим регрутацијама и мобилизацијама моје комшије Мађари, Словаци ,Русини су се показали као већи патриоте од мог народа и зато ме је срамот да их погледам у очи када неко почне да им прича о сендвичима и исељавању,
Они су бре патриоте и то мора неко већ једмном да каже
па Шиле мајор Емир Шишић је муслиман и неко ће ми рећи да није патриота? Ма за њега ома вадим око.

Treba istaći sve pozitivne primere, i slažem se, ti ljudi su toliko dali ovoj zemlji. :worth:
 
a kad smo im oborili nevidljivog moglismo da zovemo amere i da im damo njihovo djubre da nose kuci i da nas ostave an miru....a ne da ga damo rusima i kinezima da naprave radr za njega e tu su srbi ispali anj veci heroji tu su ameri bacili naj vise para u ovom ratu
sad su napraivli i podmornicu ali im dzaba kad su rusi anpravili radar
MOGU SAMO DA NAS MRZE

Tuga je što mi od toga nemamo ništa, izrokali su nas momački, u celoj toj priči je najmanje bolno ako nas mrze, u šta sumnjam, jednostavno su nas odradili bez emocija.

A rusi, ako su dobili tu olupinu, a jesu, opet mi od toga nemamo ništa... :neutral:

Ispališe nas bratski za S 300 pre toga ali eto... Da ne širimo priču.
 
Poslednja izmena:
Film je urađen kroz pricu jednog od pripadnika te jedinice, Šandora Ideia, čoveka koji je kamerom pravio svojvrsni dnevnik događaja tokom 78 dana bombardovanja. Film će imati autentične i eksluzivne snimke koje je Šandor zabeležio (izrada maketa, izvlačenja na pistu u Batajnici, bombaradovanje piste...)

Jos jedan od Madjara koji se pokazao lojalniji gradjanin Srbije od nekih ,, sto se mene tice mnogo je zasluznih gradjana medju nacionalnim manjinam pogotovo medju Madjarima kojima treba zahvaliti dati ulice prikazati ih kao heroje Srbije sto oni i jesu ..

Tako je! :ok:
 
Господо Браћо моја Срби у свим регрутацијама и мобилизацијама моје комшије Мађари, Словаци ,Русини су се показали као већи патриоте од мог народа и зато ме је срамот да их погледам у очи када неко почне да им прича о сендвичима и исељавању,
Они су бре патриоте и то мора неко већ једмном да каже
па Шиле мајор Емир Шишић је муслиман и неко ће ми рећи да није патриота? Ма за њега ома вадим око.


Ко, бре Пинки, каже да нису патриоте? И ко им то прича о сендвичима и исељавању?

За мене су они прави Срби - људи којима је Србија у срцу.

И треба да буде срамота све оне који су се родили као Срби а показали се (и још увек се показују) као антисрби!
 
RTS 1 sada....gost pilot Slobodan Perić.


Tog 26. marta mene i Zorana pogodile su NATO rakete. Setio sam se sina Luke i povukao ručicu za katapultiranje. Zoran nije preživeo, i danas ga sanjam

Oteran sam u penziju u 42. godini života u punoj fizičkoj snazi i u vreme kada sam najviše znao o avionu. Život ide dalje, ljudi su zaboravili ono što se događalo 1999. godine, pa i nas. Ja sam u međuvremenu postao poznatiji po proizvodnji rakije nego po onom šta sam kao pilot uradio. Već nekoliko godina pravim šljivovicu „stari vitez“, počinje ispovest za „Blic nedelje“ Slobodan Perić, pilot, pukovnik u penziji.

http://www.josavka.com/Ja%20sam%20onaj%20pilot.htm
 
Poslednja izmena:
Овај филм само још више осветљава ону једну истину: да су сви ти војници наши истински хероји, слава им и хвала, шта су све успели с онако запуштеном војном опремом. :worth:

И исто тако, да је Злободанов режим највише зла управо нанео њима, пустивши их да се боре поквареним авионима и техником (самим тим и свима нама осталима).
 

Back
Top