Pismo Borisu Tadiću

gost 149754

Poznat
Poruka
8.473
Čula sam na tv-u da su u jednoj beogradskoj školi, deca dobila za domaći zadatak da nacrtaju Borisa Tadića i da mu napišu pismo, ta pisma je on, navodno zaista dobio
to je izazvalo burne reakcije i polemike između roditelja i u Ministarstvu prosvete....

da li biste imali nešto protiv da vaše dete piše pismo Borisu Tadiću? Ili smatrate da baš i treba da mu piše?
 
išla sam u o.š. u vreme tita, ali naša o.š. nikada nije imala prema đacima tu vrstu ispiračkomozogvske politike...čak ni exurzije nisu išle ka kumrovcu.
dakle, tito, tadić....šta, bre, dete ima da piše nekom političaru? kao da nema normalnijih tema....
 
Čula sam na tv-u da su u jednoj beogradskoj školi, deca dobila za domaći zadatak da nacrtaju Borisa Tadića i da mu napišu pismo, ta pisma je on, navodno zaista dobio
to je izazvalo burne reakcije i polemike između roditelja i u Ministarstvu prosvete....

da li biste imali nešto protiv da vaše dete piše pismo Borisu Tadiću? Ili smatrate da baš i treba da mu piše?

Дете не треба да зна ко је Борис Тадић, мислим на децу до четвртог основне!

Писмо? Шта да му пишу у писму?
Како мама и тата много раде за мале паре, како је један од њих остао без посла, како...:mrgreen:
Да му пишу како у школи нема топле воде, како нема климе, а врућина је пола године? Како немају лопте и струњаче, а одлични су ђаци, на пример?

Ух, ја сам сад огорчена, не треба више да пишем.

Прдседник је неко ко није председник деци, он ни не треба да се бави њиховим проблемима, нити ће то кроз читање писама урадити иједан!
Председник је споредна фигура у њиховим животима, а и у нашим је значајан док му траје мандат. У мом није значајан ниједан!
 
Ja sam pisao drugu Titu.
I secam se da je drug Tito odgovorio
A imao je pr sluzbu shmekersku kao i on sam, pa sve nas decu poimenice nabrojao u odgovoru.
Znate ono : Draga Milice, Vesna, Dragana......Dragi Milane, Bojane, Nebojsha....
I kaze uciteljica: vidite deco kako je drug Tito pazljiv, svakom se obratio po imenu.
A mi srecni ko prasici :)
 
Кад сам рекла да не треба да знају ко је Борис Тадић, мислила сам да не треба да знају о председнику ништа бар до десете године живота, невезано за то ко је председник.
 
Ja sam pisao drugu Titu.
I secam se da je drug Tito odgovorio
A imao je pr sluzbu shmekersku kao i on sam, pa sve nas decu poimenice nabrojao u odgovoru.
Znate ono : Draga Milice, Vesna, Dragana......Dragi Milane, Bojane, Nebojsha....
I kaze uciteljica: vidite deco kako je drug Tito pazljiv, svakom se obratio po imenu.
A mi srecni ko prasici :)

Јој, ја никад нисам пожелела да цртам друга Тита, а посебно нисам желела да му пишем!
Имала сам,ваљда, учитеља који га није величао, а код нас у кући се он није много спомињао.
Сећам се,једном, мама је ишла на пијацу, а тата рекао :,,Јесте, и Јованка сад баш иде на пијацу!'' Моја сестра је била мала, озбиљно је то схватила, била је убеђена да Јованка суботом узме цегер, па хајд на пијац! :hahaha:
 
С обзиром на то да се у вишим разредима основне школе деца уче функционисању грађанског друштва, подстичу се на друштвени активизам, на покретање разних друштвених акција...била је недавно иницијатива ''Пишите градоначелнику''.
Своје ђаке нисам прикључила тој акцији (била сам пребукирана неким другим активностима), али сматрам да ученици 7. или 8. разреда имају шта да кажу, и треба да уче да кажу...без обзира на то да ли ће њихове жеље и примедбе бити испоштоване.

Ученици нижих разреда су још мали за такву акцију, не видим јој сврху.
 
С обзиром на то да се у вишим разредима основне школе деца уче функционисању грађанског друштва, подстичу се на друштвени активизам, на покретање разних друштвених акција...била је недавно иницијатива ''Пишите градоначелнику''.
Своје ђаке нисам прикључила тој акцији (била сам пребукирана неким другим активностима), али сматрам да ученици 7. или 8. разреда имају шта да кажу, и треба да уче да кажу...без обзира на то да ли ће њихове жеље и примедбе бити испоштоване.

Ученици нижих разреда су још мали за такву акцију, не видим јој сврху.

..slazem se..
..decu u vishim razredima osnovne treba uchiti
i da se samoorganizuju i sprovedu u delo neku ideju
i kako i kome da se obrate, pismeno ili usmeno,
vezano za razlichita pitanja..
 
jao ljudi moji ja stvarno ne znam šta da mislim
sa jedne strane sam za ono u stilu demokratija, slobodno izražavanje mišljenja i tako to, U tom kontekstu, to je za sedmi i osmi razred oš , što rekoše neki, al više u smislu da se deca nauče kako se piše ta vrsta sastava,, forma i izgled tog pisma i tako to. Al onda treba da se zove pismo predsedniku republike, a ne sa sve imenom i prezimenom, znači ono, ne lično Borisu Tadiću
sa druge strane sam protiv jer ne verujem da će on ta pisma i da vidi a kamoli da pročita jedno jedino, to će ispasti da su deca gubila vreme, i da im je data lažna nada......
 
С обзиром на то да се у вишим разредима основне школе деца уче функционисању грађанског друштва, подстичу се на друштвени активизам, на покретање разних друштвених акција...била је недавно иницијатива ''Пишите градоначелнику''.
Своје ђаке нисам прикључила тој акцији (била сам пребукирана неким другим активностима), али сматрам да ученици 7. или 8. разреда имају шта да кажу, и треба да уче да кажу...без обзира на то да ли ће њихове жеље и примедбе бити испоштоване.

Ученици нижих разреда су још мали за такву акцију, не видим јој сврху.

може то да буде баш незгодно, деца пишу градоначелнику, а он сирома у притвору.
шта да му пишу? телеграме подршке?
 
pa direktor te-i-te škole je partijski funkcioner, morao je da nađe neki adekvatan način da se oduži lideru.dnekažemo da se učepi još malo.......missssim...u stvari, dobro je to za decu. pametna deca imaju prirodan bunt protiv nametnutih autoriteta, umeju da znaju kada se radi o udvorištvu, dodvoravanju, pa je i efekat, vrlo pozitivan za razvoj mladog bitja....
 
jao ljudi moji ja stvarno ne znam šta da mislim
sa jedne strane sam za ono u stilu demokratija, slobodno izražavanje mišljenja i tako to, U tom kontekstu, to je za sedmi i osmi razred oš , što rekoše neki, al više u smislu da se deca nauče kako se piše ta vrsta sastava,, forma i izgled tog pisma i tako to. Al onda treba da se zove pismo predsedniku republike, a ne sa sve imenom i prezimenom, znači ono, ne lično Borisu Tadiću
sa druge strane sam protiv jer ne verujem da će on ta pisma i da vidi a kamoli da pročita jedno jedino, to će ispasti da su deca gubila vreme, i da im je data lažna nada......

:ok::ok:
 
Хаха, наши једном писали градоначелнику (моји нису) као, шта им је жеља коју он може да испуни.
Деца писаше како би волели чистији град, како би хтели игралиште, лопте за школу, и тако..Један написао да хоће акваријум! ;)
И, стиже градоначелник у школу, доноси пијачни акваријум са две рибице унутра(ваљда је проверио да је једно мушко, друго женско, па ће се размножавати :hahaha:), прати га телевизија, он се смеши, слика се са ђацима и акваријумом.. Једино је наша школа имала ту срећу и част да јој градоначелник поклони нешто! :mrgreen:
После пар дана рибице су цркле, јер школа није купила пречистач воде у акваријуму, а он такође није.
Тако се то завршило. Док су новине и ТВ преносили изјаве великодушног градоначелника,ђаци су празнили воду из акваријума...
 
Čula sam na tv-u da su u jednoj beogradskoj školi, deca dobila za domaći zadatak da nacrtaju Borisa Tadića i da mu napišu pismo, ta pisma je on, navodno zaista dobio
to je izazvalo burne reakcije i polemike između roditelja i u Ministarstvu prosvete....

da li biste imali nešto protiv da vaše dete piše pismo Borisu Tadiću? Ili smatrate da baš i treba da mu piše?

A pa Vexy ja sam po tome opleo jos juce :D:D na pdf politika.....ima link dade ga neko gore :)
 

Back
Top