Ogroman adsl problem,

Goku

Aktivan član
Poruka
1.109
Evo ovako. Imam conexant adsl modem, kod sezampro-a sam prikljucen. Skoro sam dobio od njih ovaj modem, jer mi se stari pokvario. Sve je radilo lepo do pre par dana, kada je poceo sam da se gasi (u smislu da kao da ga je neko pocupao iz usb-a, pa se sam povrati). To se desavalo cesto ovih dana, ali danas bas ucestalo. Onda sam resio da ga uninstalliram.
Kad pritisnem uninstall, izadje mi poruka error load newdev.dll, a posle toga nesto da administrator i sl. mogu to da urade (nisam siguran).Onda sam rucno izbrisao instalaciju modema, ali bez problema sam se ukljucio na net Nakon toga sam otisao na hardware manager i odande izbrisao drivere, ali se oni sami instaliraju samim ukljucenjem modema. Sa safe moda nece da brise, a kada ubacim driver cd, napise mi da je adsl instaliran. Ako neko ima neku ideju, bilo bi super....
Pozdrav
 
Nije trebalo da ručno brišeš instalaciju. Mogao si da skineš taj newdev.dll fajl s neta (recimo odavde) i samo da ga ćušneš u folder C:\WINDOWS\system32 i sve bi bilo OK... (to inače treba da uradiš kad pri nekom procesu neće da učita neki .dll fajl iz foldera System32) Bojim se da si nešto zeznuo tim ručnim brisanjem.

Da li se sad normalno povezuješ na net i da li ti se modem sada gasi?
 
Hvala na odgovorima,
Daky, evo sad mi radi sve normalno, od kada sam rucno izbrisao :)
Ako se ovako nastavi ne diram, ali ako krene opet, onda cu da probam, na kraju i da reinstaliram win.
Sada da stavim cd da instaliram software od adsl-a isto bi mi pisalo da ne moze da ucita newdev.dll
Ako nesto krene naopako, imam ovu temu otvorenu :P
Poz hvala jos jednom
 
Evo ovako. Imam conexant adsl modem, kod sezampro-a sam prikljucen. Skoro sam dobio od njih ovaj modem, jer mi se stari pokvario. Sve je radilo lepo do pre par dana, kada je poceo sam da se gasi (u smislu da kao da ga je neko pocupao iz usb-a, pa se sam povrati). To se desavalo cesto ovih dana, ali danas bas ucestalo. Onda sam resio da ga uninstalliram.
Kad pritisnem uninstall, izadje mi poruka error load newdev.dll, a posle toga nesto da administrator i sl. mogu to da urade (nisam siguran).Onda sam rucno izbrisao instalaciju modema, ali bez problema sam se ukljucio na net Nakon toga sam otisao na hardware manager i odande izbrisao drivere, ali se oni sami instaliraju samim ukljucenjem modema. Sa safe moda nece da brise, a kada ubacim driver cd, napise mi da je adsl instaliran. Ako neko ima neku ideju, bilo bi super....
Pozdrav

Nemoj da mislis da je taj modem novi..... sve je to korisceno pa vraceno i sam blagi bog zna sta su ti modemi preziveli......:worth: Boli njih stojan da ih proveravaju da li su ispravni, tako da se ne cudis mnogo kvarovima. Tako i meni dali neki krs kada sam uzeo ADSL, jedva sam im objasnio da im sra.nje ne radi........:dash:
 
Opet ja :)
Opet sve isto... mnogo ide na zivce, sramota me vise od adsl-a.
Ako upalim igricu, sam se iskljuci kao kad iskljucim usb od adsl-a. Ovako led dioda radi malo, onda opet trazi vezu i tako do mojih zivaca. Onda ima i ono na pocetku kad pise Dialing 8,35.... to stoji par minuta pa mi komp stavi neku poruku the connection was terminated because the remote comp....zacinjeno sa Error 718, pa poruke tipa no dial tone... Pa kad dodje Verifing user name and pasword, ume da se zamrzne dosta i da kaze error 718... 718 razloga da menjam komp ili provajdera. Nadam se da je do mog kompa, da nekako mogu da posaljem neki log ili nesto gde moze da se vidi sta zeza?
Ovo naravno pisem van neta, dobro sam dosao u situaciju da napisem nesto. :)
 
Opet ja :)
Opet sve isto... mnogo ide na zivce, sramota me vise od adsl-a.
Ako upalim igricu, sam se iskljuci kao kad iskljucim usb od adsl-a. Ovako led dioda radi malo, onda opet trazi vezu i tako do mojih zivaca. Onda ima i ono na pocetku kad pise Dialing 8,35.... to stoji par minuta pa mi komp stavi neku poruku the connection was terminated because the remote comp....zacinjeno sa Error 718, pa poruke tipa no dial tone... Pa kad dodje Verifing user name and pasword, ume da se zamrzne dosta i da kaze error 718... 718 razloga da menjam komp ili provajdera. Nadam se da je do mog kompa, da nekako mogu da posaljem neki log ili nesto gde moze da se vidi sta zeza?
Ovo naravno pisem van neta, dobro sam dosao u situaciju da napisem nesto. :)

Ako sam dobro razumio. ti imas USB ADSL modem..
Imam i ja SAGEM-ov modem od EUNET-a.
Imam slicne pozicije..
U pocetku sam se nervirao zbog toga pa sam se prestao nervirati..
Doduse meni ne puca konekcija, nego me nerviralo to kad treba da konektuje..
Ipak, sam doskocio tome nisam uninistalirao nista vec sam ponovio instalaciju modema preko postojece, uz pomoc opcije REPAIR..
Sad i dalje mi se desava da ne mogu da konektujem odmah, ali mogu da se strpim, vazno je da veza ne puca..
 
I ja sam imao skoro mesec ipo dana slican problem s novim modemom iz Sezam-a, tj. nije htela da se upali lampica uopshte-stalno je treptala, cas sam zvao Sezam cas Telekom a oni su me shetali tamo-amo kao jedni druge okrivljuju kod koga je problem (jer kod mene nije bio poshto su bili ljudi iz Sezama a i iz Telekoma), i konacno mi je danas proradio, bez net-a sam bio ludak xaxa
 
Evo me ponovo :)
Nije do modema to je sigurno, do nekog softvera skoro sam siguran. Pitao sam i sezam oni mi kazu da uradim nesto tipa iskljuci usb iz kompa, ponovo ga ukljuci, premesti usb prikljucak na drugi port...Sve i vise od toga sam probao...
Pre par dana sam ponovo odradio format kompjutera, tj. covek koji radi sa kompovima, sve smo instalirali i prvih par dana, zajedno sa netom, sve radilo odlicno i onda opet krenulo... Komp. mi napumpa da je CPU Usage 100% a samo upaljen winamp recimo i secka mi cak i pomeranje misa... Kad upalim firefox koci isto. Kada upalim msn messenger ili kad hocu nesto da instaliram, adsl mi se iskljuci kao da sam ga ja izvukao iz usb-a. Posle ponovo se cuje zvuk koji mi kaze da sam ubacio nesto preko usb-a i ponovo proradi net. I tako u krug. Komp mi ima 1800mhz 1.5gb ram, 7300gt 256 graficka... Nista nije hardverski lose.. Ranije je sve dobro radilo. aaaaa :)
 
Ja mislim da ti imas neki hardverski problem.
Moguce je da ovi memorijski moduli prave problem ako nisu dobro upareni i podeseni u bios-u. Meni je jedno vreme pravilo to strahovite probleme sa bivsim kompom. Konstantno mi je mrznuo ekran i javljaso se onaj cuveni plavi ekran smrti.
Iskljuci sve nepotrebne procese iz system configration utility-a u onoj services kartici.
 
smem li da predlozim da modem postavish vertikalno ..
tako da ti rupice na njemu budu sto kazu ''in the flow'' ili ti na prirodnom
putu cirkulacije vazduha ... i vidi dal li tjesh onda imati problema !
 

Back
Top