Stari software na novim makinama

leprosy

Aktivan član
Poruka
1.900
Imam enciklopediju koja je pravljena negde u vreme windowsa 95 i uz nju ide i Quick Time iz tog vremena.E sad radi to na XP-u ali ne na svakom.Uglavnom na onim verzijama sa starijim Service Packovima i td.I to samo uz taj stari QT. E pitanje koje se namece da li postoji mogucnost da to proradi na recimo Visti sa novim QT-om?
Anomalija koja se desava na XP-u je sledeca:
Instalacija prodje regularno ali kad se pokrene izbaci meni i mozes da klikces do sutra ne mrda.
Vista:
Pri pokretanju mi izbaci

i na sta god da kliknem ni da mrdne.
 
Imam enciklopediju koja je pravljena negde u vreme windowsa 95 i uz nju ide i Quick Time iz tog vremena.E sad radi to na XP-u ali ne na svakom.Uglavnom na onim verzijama sa starijim Service Packovima i td.I to samo uz taj stari QT. E pitanje koje se namece da li postoji mogucnost da to proradi na recimo Visti sa novim QT-om...
Ovako, na Visti pa i XP -u sa novim QT nema šanse to da proradi, bar koliko sam ja primetio.

Probaj da deinstaliraš QT iz kompa potpuno, a zatim instaliraj taj stari (sa diska ili ne) koji si dobio uz tu enciklopediju (pošto je ona rađena kako kažeš još za Win95), to je otprilike neka ver. 2.0 ili 2.1. Pored jedne od tih verzija (dakle 2.0 ili 2.1), instaliraj još jednu verziju 3.0 (mogu postojati 2 različite verzije jedna pored druge, samo ako te pita da deinstaliraš prethodnu - nemoj, a sve starije verzije QT možeš pronaći na ovom linku :arrow: http://www.oldversion.com/QuickTime.html) i onda probaj da pokreneš taj fajl.

Oni koji su se susretali sa sličnim problemom, kažu da su na taj način uspeli da reše problem, dakle downgrade-ovanjem QT, jer su takve enciklopedije rađene isključivo za te najstarije verzije QT i na drugim verzijama neće raditi, kao što stoji i u onom prvom linku što sam ti dao:
... You will get this error message if you are running a 16bit package on Windows 95, 98, NT, or Windows 2000 without having 16bit QT installed on the computer, even if the 32bit version of QuickTime is installed...
A o tome šta su ljudi pisali u vezi sličnog problema i kako su uspeli da ga reše, nešto više možeš pročitati i ovde :arrow: http://www.scubaboard.com/forums/archive/index.php/t-72539.html, mada sam ti ja izvukao suštinu, znači:
... Although I had installed QT 3 from the support folder I hadn't bothered to install QT 2.1 and that was the missing ingredient I needed.
Everything works fine now...
... I deinstalled all my quicktime and then installed 2.1 and 3 one after the other before I got it to work...
Probaj, ništa te ne košta. ;)
 
Hahahahah Ne verujem! :D RADI! :D DekiM svaka ti dala.Ovo mi nikad ne bi palo na pamet.I dalje mi nije jasno koja je logika al radi. :)

Dakle, operativni sistem je Vista Ultimate. Deinstalirao sam najnoviju verziju Quick Time-a i pocistio registry.Sa gore pomenute adrese (http://www.oldversion.com/QuickTime.html) sam skinuo verziju 3.0 i instalirao je. Nakon toga sam pokrenuo instalaciju Enciklopedije- full instalaciju sa sa sve Quick Time-om 2.1.2 verzijom koja ide uz njega. Trazio mi je da izproverava da li postojece verzije postoje da i da ih tom prilikom deinstalira i isao sam samo na skip. Dakle, kao sto je @DekiM rekao fakticki imam 2 instaliranje verzije QT-a,stara preko nove.I radi posao. ;)
 

Back
Top