VELIKA BELA AJKULA

Odlicna slika kao i logo mog omiljenog kanala-Animal Planet:heart:
Posto pomenuh da se ovi muceni predatori svirepo ubijaju zarad supa i carobnih napitaka,ulja i slicnih proizvoda bolesnih i priglupih ljudskih umova (da ne zazvucim kao mizantrop ali poneki put stvarno ostanem zatecena sta je sve covek u stanju da smisli i uradi) primer slicnog svirepog ubijanja su delfini u Japanu.Decenijama su ih lovili,sakatili,koji je "specijalitet" u pitanju spravljen od mesa delfina nisam upucena,ali na svu srecu svemu se stalo na put.:worth:Posto nista nije urodilo plodom da se svest nacije po pitanju sakacenja ovih predivnih stvorenja konacno probudi,otkriveno je da je meso delfina kontaminirano zbog velike zagadjenosti mora,i da je jedenje njihovog mesa izuzetno opasno.Tada su tek prestali da ih love.:thumbdown:Emisija je bila na National Geographic-u,snimci lova,sakacenja i mucenja delfina,visoko inteligentnih i emotivnih vodenih sisara-vrlo tesko za gledati.Svirepo,svirepo,svirepo...:sad2::sad2::sad2:
Mozda spas i ovih predatora lezi u njihovoj kontaminaciji..Zalosno,sta drugo da kazem.Sto rece DellNS-prezivljavaju od doba dinosaurusa.

Japanci baš nemaju milosti, i ja sam to gledao na NG. :thumbdown:
 
Orca_size-2.svg


Na netu sam našao podatke da idu do deset metara i budu teške do 10 tona...

The largest Killer Whale ever recorded was a male off the coast of Japan, measuring 9.8 m (32 ft) and weighing over 8 tonnes (17,636 lb)

Ako nađeš neki podatak, okači.

orca_breech.jpg


orca.jpg


orca-whale-surfing.jpg
 
Poslednja izmena:
sve sto nadjem postavicu mada orka ako ide do 10 metara to je isto kao bela kako je onda orka jaci i kako mislis da bude zdrav jeli se radjaju sa nekim poremecajem????

Znaš kako, ne treba generalizovati, orke jedu velike bele, i to je podatak koji sve kaže.

A ovo oko zdravlja, nema poremećaja, to sam rekao više opreza radi, sve zavisi od pojedinačnih jedinki, ali u idealnim uslovima, po meni, trebalo bi da je orka jača a da se velika bela povlači u toj situaciji...

Ako nađeš neki drugi podatak okači.

Malo off topic
Napadi na ljude
Potvrđeno je nekoliko napada divljih kitova ubica na ljude. Jedan od njih je i napad na dečaka koji je plivao u vodama Aljaske. Za više napada na ljude su zaslužni zarobljeni kitovi. Novinari su zabeležili da su orke napale blizu 24 ljudi još od 1970-tih godina.
 
Jako su pametne...


Ovo sam gledala na Animal P. i ostala sam bez teksta.Kakav strateski napad...:worth:Srecna fokica je uspela da pobegne.Mada joj se crno pisalo od starta.:sad2:Gledala sam na Animal-u i kada su Orke napale mladunce Velikog belog kita i njegovu majku.Kako je to dug i iscrpljujuci,strateski savrsen napad od strane Orki bio...Izuzetno inteligentna stvorenja :worth:
A ovi shalini sto su imali okrsaj sa ajkulom....Skratila im je minimum deset godina zivota.Bas su se nasli u pogresno vreme na pogresnom mestu.
 
Ovo sam gledala na Animal P. i ostala sam bez teksta.Kakav strateski napad...:worth:Srecna fokica je uspela da pobegne.Mada joj se crno pisalo od starta.:sad2:Gledala sam na Animal-u i kada su Orke napale mladunce Velikog belog kita i njegovu majku.Kako je to dug i iscrpljujuci,strateski savrsen napad od strane Orki bio...Izuzetno inteligentna stvorenja :worth:
A ovi shalini sto su imali okrsaj sa ajkulom....Skratila im je minimum deset godina zivota.Bas su se nasli u pogresno vreme na pogresnom mestu.

zar jos uvek postoji veliki beli kit ja sam mislio posle onog legendarnog dzina da ih nema vise?!
 
zar jos uvek postoji veliki beli kit ja sam mislio posle onog legendarnog dzina da ih nema vise?!

Izvinjavam se,pogresila sam slucajno.:rumenko:Naslov teme je velika bela ajkula pa sam u brzini napisala veliki beli kit.Nije beli vec VELIKI PLAVI KIT.Ako slucajno nadjem snimak postavicu da vidite,mada su tema ajkule.:whistling:Hvala Pele na ispravci :hvala:.
Inace beli kitovi postoje,naravno.Samo sto nisu tako ogromni kao legendarni Mobi Dik.
 
Poslednja izmena:
Sinoc je na obn bio Jaws, cuveni Spilbergov...uzrok pravog pomora carharodon carharias. Gledala sam taj film kao klinka, i dan danas imam strah da otplivam duboko, cim pogledam u ono tamnoplavo izpod sebe zamislim ogromne ralje kako jure ka meni, isecem se nacisto. Juce gledam one scene i dodje mi cisto smesno, ajkula k'o pit bul, kida i rezi :lol:
 
Trebalo bi da se ajkule jedu međusobno...

Mislim da "sand shark" čak i dok su u stomaku jedu jedna drugu, pa najjače opstanu...

Da, podvrsta tigraste ajkule. I ne opstanU najjačE nego opstanE najjačA!

Izvinjavam se,pogresila sam slucajno.:rumenko:Naslov teme je velika bela ajkula pa sam u brzini napisala veliki beli kit.Nije beli vec VELIKI PLAVI KIT.Ako slucajno nadjem snimak postavicu da vidite,mada su tema ajkule.:whistling:Hvala Pele na ispravci :hvala:.
Inace beli kitovi postoje,naravno.Samo sto nisu tako ogromni kao legendarni Mobi Dik.

Da, najveći kit na planeti je ulješura ili plavi kit, koji se hrani isključivo planktonima. One godine su se orke onako "iživljavale" jer je zabeležena ekspanzija beba ulješura. Praktično su delovale kao neka ekološka policija, sprečile su prenamnožavanje ulješura kao rezultat prethodne plodne godine a što bi za rezultat narednih godina imalo masovni nestanak planktona kojima se ne hrane samo ulješure-kako Priroda sve sama reguliše! :worth: A beli kitovi su zapravo mali, polarni, beluge, toliko mali da ih odrasli mužjaci polarnog medveda skoro redovno love. I smatra se da su orke i beluge zapravo delfini a ne kitovi (ali nije 100% potvrđeno).

Sinoc je na obn bio Jaws, cuveni Spilbergov...uzrok pravog pomora carharodon carharias. Gledala sam taj film kao klinka, i dan danas imam strah da otplivam duboko, cim pogledam u ono tamnoplavo izpod sebe zamislim ogromne ralje kako jure ka meni, isecem se nacisto. Juce gledam one scene i dodje mi cisto smesno, ajkula k'o pit bul, kida i rezi :lol:

Ma idi, otad moj rođak ne sme ni u reci da se okupa, sve više od kade mu je previše! :thumbdown: Jednom su na par desetina metara od njega u Jadranu (mislim da je to bilo u Neumu) ulovili morsku mačku, on je toliko žurio da izađe iz vode da je dobio grč! Film je totalno idiotski ali ga je on gledao u bioskopu, u prvim redovima, sa 3D naočarima. :hahaha:
 
Ma idi, otad moj rođak ne sme ni u reci da se okupa, sve više od kade mu je previše! :thumbdown: Jednom su na par desetina metara od njega u Jadranu (mislim da je to bilo u Neumu) ulovili morsku mačku, on je toliko žurio da izađe iz vode da je dobio grč! Film je totalno idiotski ali ga je on gledao u bioskopu, u prvim redovima, sa 3D naočarima. :hahaha:

Ma tvoj rodjak je pametan covek, vidis da ima i ona recna ajkula :lol:

Inace nesto sam butala po netu i nasla neki clanak od 4.11.2008. godine (veoma skoro) i objavili da je nekog ronioca napala velika bela kod Visa i navodno vratile su se u Jadransko more posle 40 godina.
 
Poslednja izmena:
Ma tvoj rodjak je pametan covek, vidis da ima i ona recna ajkula :lol:

Inace nesto sam butala po netu i nasla neki clanak od 4.11.2008. godine (veoma skoro) i objavili da je nekog ronioca napala velika bela kod Visa i navodno vratile su se u Jadransko more posle 40 godina.

Pazi, bik-ajkule mogu mnogo toga da podnesu ali im iz nekog razloga Crno more (kao deo tranzitne putanje) nikako ne odgovara tako da ih u Ibru i Moravi nema. ;) Da, interesantno, u Crnom moru, bar koliko je meni poznato, nema ajkula.
 
Pazi, bik-ajkule mogu mnogo toga da podnesu ali im iz nekog razloga Crno more (kao deo tranzitne putanje) nikako ne odgovara tako da ih u Ibru i Moravi nema. ;) Da, interesantno, u Crnom moru, bar koliko je meni poznato, nema ajkula.


:worth: :worth: :worth: :hahaha: :hahaha:

Cek, cek, a Dunav i Sava? :eek:

Ima je u tropskim predelima, nema sanse ovde kod nas da se pojavi :lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top