VELIKA BELA AJKULA

I kacketic i glava ovog hrabrog g-dina staju u usta glat...:lol:Svaka mu cast kako je pomazio.Ja ne bih smela.Skoro je jedan prijatelj nabavio prelepog egzoticnog gustera (mada sam ja licno protivnik,d.zivotinje treba da zive u prirodnim stanistima),htela sam da ga pomazim ali iskreno-uplasila sam se pa sam odustala.A vidi ovaj g-din kako mazi ajkulu...Nije kao ja:roll:


Ja bih pre pomazio ajkulu nego guštera... :lol:

Bar ovako, u teoriji.. :D
 
29A9541.L.jpg
 
These sharks primarily inhabit coastal regions where the water temperature ranges between 12 degrees C to 24 degrees C - 54 degrees F to 75 degrees F. However, they are found in large numbers around the southern coast of Australia, California, South Africa, Isla Guadalupe (Mexico). The maximum population inhabits the coastal region around the Dyer Island in South Africa.

Link


great_white_shark_feeding.jpg
 
Žalosno je što se i velika bela i sve ostale vrste izlovljavaju zbog peraja koja se suže u supama a čak i nemaju bukvalno nikakav ukus. Tajvanska privreda i jedan mali broj tajFuna (što kaže Pajče) opstaju i žestoko profitiraju upravo zbog toga... a ribama odsecaju peraja i bacaju ih nazad u vodu a da ih nisu ni ubili. I jedna takva porcija supe od peraja košta (u običnim tajvanskim restoranima, ne nekim elitnim) oko 20 američkih dolara. Još jednom se čovek igra Boga i uništava ovu planetu koju smo dobili samo na korišćenje. Svi mi znamo šta se dešava kad se naruši prirodna ravnoteža a to se upravo dešava.
 
Sharks and Media

Media sensationalism and widespread ignorance has given the white shark a bad rap. Although the species is responsible for an average of 2-3 non-fatal attacks on swimmers, surfers, and divers each year, its role as a menace is exaggerated; more people are killed in the U.S. each year by dogs than have been killed by white sharks in the last 100 years. Additionally, scientific studies show that population of white sharks is low, with perhaps fewer than 100 adult animals in the state's waters. White sharks are important predators in the marine ecosystems of the California coast, and the people of California recognize that. In 1992, the white shark was placed on the protected species list for the state of California, and is legally protected from unlawful killing or exploitation. The original bill was supported by both scientists and fishing organizations, surfing clubs and diving groups, private citizens and an array of government organizations. With your support and respect, we can continue to live with this complex and misunderstood animal.

Link
 

Odlicna slika kao i logo mog omiljenog kanala-Animal Planet:heart:
Posto pomenuh da se ovi muceni predatori svirepo ubijaju zarad supa i carobnih napitaka,ulja i slicnih proizvoda bolesnih i priglupih ljudskih umova (da ne zazvucim kao mizantrop ali poneki put stvarno ostanem zatecena sta je sve covek u stanju da smisli i uradi) primer slicnog svirepog ubijanja su delfini u Japanu.Decenijama su ih lovili,sakatili,koji je "specijalitet" u pitanju spravljen od mesa delfina nisam upucena,ali na svu srecu svemu se stalo na put.:worth:Posto nista nije urodilo plodom da se svest nacije po pitanju sakacenja ovih predivnih stvorenja konacno probudi,otkriveno je da je meso delfina kontaminirano zbog velike zagadjenosti mora,i da je jedenje njihovog mesa izuzetno opasno.Tada su tek prestali da ih love.:thumbdown:Emisija je bila na National Geographic-u,snimci lova,sakacenja i mucenja delfina,visoko inteligentnih i emotivnih vodenih sisara-vrlo tesko za gledati.Svirepo,svirepo,svirepo...:sad2::sad2::sad2:
Mozda spas i ovih predatora lezi u njihovoj kontaminaciji..Zalosno,sta drugo da kazem.Sto rece DellNS-prezivljavaju od doba dinosaurusa.
 

Back
Top