VELIKA BELA AJKULA

Za ovo boldovano, i ja planiram, možda već sledećeg leta, ako bude sreće, u društvu velike bele i iz kaveza... :D

One mi nisu nešto previše krvoločne, u poređenju sa velikom belom i tigar ajkulom,

onako, subjektivno rečeno... :rumenko:

Istina je da čuvaju oči, ali zato zubi u tri reda, i menjaju se kao na traci...

Nos jeste osetljiv, ali ako bi se našao u toj situaciji, i ostao pri sebi:D, gađao bih oko ako je moguće...

Moćne su... :worth:

To bez kaveza lupetam, primamljivo mi je valjda zbog straha, ali ne bih ja ostala mirna u njihovoj blizini ni u kavezu, a kamoli bez. U kavezu ok, samo da s ene setim svih onih filmova.
"Zubici":lol: su joj roznati, a ne kostani. Znam da imaju neogranicen set zuba, tj. kako koji ispadne izraste novi, a to je super, steta sto kod ljudi nije tako. A zubici su joj jos i povuceni od korena ka unutra tako da kada zagrice ugriz nije vertikalan vec podvucen i povrede nisu samo na mestu ujeda, vec se udaljavaju.
Inace hvala, bas hvala sto si napisao, mene obavestio:hahaha:, da zambezi ajkula pliva i u slatkoj vodi, a takodje je krvolocna. Bazen je najsigurnije mesto za plivanje.


Ma super je to u teoriji da je gadjam u nos ili oko, ali ko bi se snasao u takvoj situaciji, mislim ima ljudi, ali............
 
Super DellNS sto si postavio ovu temu.:klap:Ajkule su nazalost nezasluzeno,zahvaljujuci serijalu filmova S.Spilberga,najomrazenije zivotinje.Vrlo su opasne,to je tacno,ali po coveka jedino u slucaju kada se nadje u njihovom prirodnom stanistu-vodi.Cak ni tada ajkula ne pojede coveka vec ga napada,verovatno zamenivsi ga sa zivotinjama kojima se hrani.Na Animal Planet-u se konstantno prikazuju serijali posveceni ovim,za moj pojam,carobnim velikim ribama i konacnom razresenju dileme-zasto ajkula napada coveka ako se ne hrani njegovim mesom.:think:Posto je ljudska rasa izuzetno prozdrljiva,za razliku od zivotinjskog sveta pa i gore pomenute ajkule koja bira sta ce pojesti,na Natonal Geographic ili Discovery,nisam bas sigurna,mozete videti kako se ajkule love,odsecaju im se peraja zarad nekih supa i "carobnih napitaka" i tako bezivotna i osakacena tela,posto iskoriste sve sto im je potrebno,bacaju nazad u okean...U poslednje vreme je ovde kod mene izuzetno popularno "ajkulino ulje".Uzivaoci istog na moje pitanje cemu ono sluzi,nemaju konkretan odgovor osim da su "culi" da je dobro za jacanje ljudskog organizma.Sta reci:roll:Tako se i ziva koristila za lecenje,dok nisu skapirali da je otrovna.
Setih se jos jedne tuzne price vezane za ajkule,skoro sam gledala na nekom od gore pomenutih kanala.Naucnik,ljubitelj ajkula,je otkrio u nekom zalivu,duboko pod vodom,podzemnu pecinu u kojoj je strujao vazduh.Bila je puna ajkula koje su se tu odmarale.Nisu morale da se krecu jer je strujanje vazduha u pecini bilo idealno za njih.Objavio je sa odusevljenjem sta je video,naravno u naucne svrhe,ali...Cim su ribari saznali,dosli su do pomenutog zaliva i ajkule jednu po jednu izvlacili na udicu "kao sto bi pecali ribe u akvarijumu" kako rece gore pomenuti prirodnjak,kome nazalost ime nisam upamtila.:rida:Niko jadna stvorenja nije mogao da zastiti a on je ostao da nosi breme grize savesti dozivotno.Zavrsetak emisije je tuzna slika prazne pecine u koje se ajkule nikada vise nisu vratile.:sad2:

:ok:Drago mi je da nas ima na ovoj temi, inače,trudim se da kačim samo slike kad plivaju,

a ovo za čarobne napitke i ostalo je tragično, preživele su nestanak dinosaourusa a malo fali da ih sada dotučemo... :(
 
To bez kaveza lupetam, primamljivo mi je valjda zbog straha, ali ne bih ja ostala mirna u njihovoj blizini ni u kavezu, a kamoli bez. U kavezu ok, samo da s ene setim svih onih filmova.
"Zubici":lol: su joj roznati, a ne kostani. Znam da imaju neogranicen set zuba, tj. kako koji ispadne izraste novi, a to je super, steta sto kod ljudi nije tako. A zubici su joj jos i povuceni od korena ka unutra tako da kada zagrice ugriz nije vertikalan vec podvucen i povrede nisu samo na mestu ujeda, vec se udaljavaju.
Inace hvala, bas hvala sto si napisao, mene obavestio:hahaha:, da zambezi ajkula pliva i u slatkoj vodi, a takodje je krvolocna. Bazen je najsigurnije mesto za plivanje.


Ma super je to u teoriji da je gadjam u nos ili oko, ali ko bi se snasao u takvoj situaciji, mislim ima ljudi, ali............

Inače to je ustvari bull shark... :)

Okačio sam ovu sličicu da se vidi rečna voda...

breede_shark2.jpg
 
Meni su ajkule oduvek bile zanimljive, ali tigrasta, cekic, a narocito velika bela su razlog zasto se plasim mora :lol: Gledala sam neku emisiju i jednog coveka je napala u vodi dubine nesto vece od 1m, sto znaci da je bila veoma, veoma blizu obale.
Velika bela ne voli ukus ljudskog mesa, zato uglavnom pusti ljudsku zrtvu, ona "gricne", samo da bi probala.

Čekićara retko napada ljude. To za belu si u pravu, uglavnom nismo dovoljno masni. Ta što napada ljude u plićaku je bik-ajkula ili tigrasta, ja se u principu grozim te dve vrste i onoga što one rade-jedne plivaju čak uzvodno rekama i uopšte im ne smeta slatka voda a i jedne i druge su ozbiljni oportunisti i nemaju ništa protiv "ljudetine".
 
I kacketic i glava ovog hrabrog g-dina staju u usta glat...:lol:Svaka mu cast kako je pomazio.Ja ne bih smela.Skoro je jedan prijatelj nabavio prelepog egzoticnog gustera (mada sam ja licno protivnik,d.zivotinje treba da zive u prirodnim stanistima),htela sam da ga pomazim ali iskreno-uplasila sam se pa sam odustala.A vidi ovaj g-din kako mazi ajkulu...Nije kao ja:roll:
 

Back
Top