VELIKA BELA AJKULA

Velika bela je u svakom slučaju veća od tigar ajkule,

po meni je sasvim je moguće da ima neka te veličine, mislim na veliku belu. :think:

size-great-white-shark.gif

a samo su te dve vrste opasne po ljude?
 
Nedavno je emitovana emisija o ajkulama, rekose da mogu da osete frekvenciju jacine petomilijarditi deo volta, ako sam zapamtila. Lepa riba.

Sharks can locate their prey by following the minute electrical voltage that their prey generates. This ability to locate electrical charges in the water empowers the shark to hunt at night or in cloudy water and to find fish buried in sand.

The shark's electrical sensing mechanism is so well designed that it can sense the presence of 1/1,000,000 of a volt of electricity in a centimeter of water. Sensing 1/1,000,000 of a volt in a centimeter of water is equivalent to sensing the presence of an electrical field produced by 1.5 volt AA battery with the poles 1342 km or 834 miles apart.

shark2s.jpg

http://www.creationdesign.org/english/shark.html
 
pre neki dan je bilo na tv kako neki ljudi plivaju sa velikim belim ajkul;ama :eek:
a kaze lik kao frka mu je da ne dodje neka veca nervozna i nepoznata,a da on ne vidi na vreme :lol:
kakve sve ideje ljudi imaju... :) ludaci
 
a ćekićare napadaju li i testerače ljude???? posto sam citao da su mirne

DISPOSITION: The species is thought to be dangerous, though relatively few incidents have been attributed to it or any other species of hammerhead sharks. The shark has approached divers without displaying aggression. However, due to its size and broad food spectrum the shark should be treated with caution.
Danger to humans - Divers have observed this shark in unbaited situations and found it to be unaggressive.. Due to its large size it is considered potentially dangerous.

SHKGRHAM-04.jpg


U prevodu, nije agresivna, ali je potencijalno opasna.

http://www.sharkattackfile.net/species.htm

Meni deluje više neobično nego strašno, mislim ovako na slikama. :)
 
pre neki dan je bilo na tv kako neki ljudi plivaju sa velikim belim ajkul;ama :eek:
a kaze lik kao frka mu je da ne dodje neka veca nervozna i nepoznata,a da on ne vidi na vreme :lol:
kakve sve ideje ljudi imaju... :) ludaci

Kao pokušavaju da dokažu nešto a ustvari potencijalno prave sebi problem.

Ja sam protiv toga, realno nije bezbedno, e sad, to što je atraktivno videti da neko pliva

sa njom, to je druga stvar, sigurno TV kuće znaju "nagraditi" taj detalj...
 

Slažem se, samo zbog toga što pliva i u slanoj i u slatkoj vodi...

Type: Fish
Diet: Carnivore
Average lifespan in the wild: 16 years
Size: 7 to 11.5 ft (2.1 to 3.4 m)
Weight: 200 to 500 lbs (90 to 230 kg)
Group name: School or shoal
Did you know? Bull sharks have been found thousands of miles up the Amazon River, and in Nicaragua have been seen leaping up river rapids, salmon-like, to reach inland Lake Nicaragua.
Size relative to a 6-ft (2-m) man

In 2007, two fishermen caught a five-foot-long, 130 pound bull shark--along with half a dozen smaller sharks--in the Atchafayla River in Simmesport, Louisiana, some 160 miles from the ocean. They also reported seeing another shark they believed could have been 10 feet long and 300 pounds.
size-bull-shark.gif



http://www.history.com/genericContent.do?id=62100
 
pa jeli ovo kt ajkula???

:think:

The Basking Shark (Cetorhinus maximus) is the second largest fish in the sea after the Whale Shark (Rhincodon typus) and is a seasonal visitor to the United Kingdom coastline. Feeding only on plankton, Basking Sharks can grow up to 10 metres in length and weigh up to seven tonnes! That’s the same weight and 1.5 m longer than a red London Route Master bus!

Basking Shark Cetorhinus maximus (Gunnerus, 1765). Cetorhinus is derived from the Greek, "ketos" meaning a marine monster or whale and "rhinos" which means nose, while the species name maximus is Latin, meaning "great."

http://www.baskingsharks.org/view_folder.asp?folderid=6212&rootid=6212&depth=1&toptab=1
 
Sharks can locate their prey by following the minute electrical voltage that their prey generates. This ability to locate electrical charges in the water empowers the shark to hunt at night or in cloudy water and to find fish buried in sand.

The shark's electrical sensing mechanism is so well designed that it can sense the presence of 1/1,000,000 of a volt of electricity in a centimeter of water. Sensing 1/1,000,000 of a volt in a centimeter of water is equivalent to sensing the presence of an electrical field produced by 1.5 volt AA battery with the poles 1342 km or 834 miles apart.

shark2s.jpg

http://www.creationdesign.org/english/shark.html

A, mala greska, par miliona dela volta. :) Prikazali su te male otvore pomocu kojih osecaju te senzacije.
Jednom sam otplivala do, gnjurila ispod i popela se na mrezu koja deli plivace od otvorenog okeana, i ajkula, sto je inace zabranjeno, znajuci da retko prilaze mrezi, ali ipak taj osecaj da je moguce da sam blizu ajkule, a na sigurnom doduse, je bio jaci od mene.
 
Super DellNS sto si postavio ovu temu.:klap:Ajkule su nazalost nezasluzeno,zahvaljujuci serijalu filmova S.Spilberga,najomrazenije zivotinje.Vrlo su opasne,to je tacno,ali po coveka jedino u slucaju kada se nadje u njihovom prirodnom stanistu-vodi.Cak ni tada ajkula ne pojede coveka vec ga napada,verovatno zamenivsi ga sa zivotinjama kojima se hrani.Na Animal Planet-u se konstantno prikazuju serijali posveceni ovim,za moj pojam,carobnim velikim ribama i konacnom razresenju dileme-zasto ajkula napada coveka ako se ne hrani njegovim mesom.:think:Posto je ljudska rasa izuzetno prozdrljiva,za razliku od zivotinjskog sveta pa i gore pomenute ajkule koja bira sta ce pojesti,na Natonal Geographic ili Discovery,nisam bas sigurna,mozete videti kako se ajkule love,odsecaju im se peraja zarad nekih supa i "carobnih napitaka" i tako bezivotna i osakacena tela,posto iskoriste sve sto im je potrebno,bacaju nazad u okean...U poslednje vreme je ovde kod mene izuzetno popularno "ajkulino ulje".Uzivaoci istog na moje pitanje cemu ono sluzi,nemaju konkretan odgovor osim da su "culi" da je dobro za jacanje ljudskog organizma.Sta reci:roll:Tako se i ziva koristila za lecenje,dok nisu skapirali da je otrovna.
Setih se jos jedne tuzne price vezane za ajkule,skoro sam gledala na nekom od gore pomenutih kanala.Naucnik,ljubitelj ajkula,je otkrio u nekom zalivu,duboko pod vodom,podzemnu pecinu u kojoj je strujao vazduh.Bila je puna ajkula koje su se tu odmarale.Nisu morale da se krecu jer je strujanje vazduha u pecini bilo idealno za njih.Objavio je sa odusevljenjem sta je video,naravno u naucne svrhe,ali...Cim su ribari saznali,dosli su do pomenutog zaliva i ajkule jednu po jednu izvlacili na udicu "kao sto bi pecali ribe u akvarijumu" kako rece gore pomenuti prirodnjak,kome nazalost ime nisam upamtila.:rida:Niko jadna stvorenja nije mogao da zastiti a on je ostao da nosi breme grize savesti dozivotno.Zavrsetak emisije je tuzna slika prazne pecine u koje se ajkule nikada vise nisu vratile.:sad2:
 

Back
Top