VELIKA BELA AJKULA

finding-nemo-2.jpg

najjaci lik :lol:
"hello,my name's Bruce" :lol:
sa sve australijskim naglaskom
 
Imala sam bliski susret, u Budvi, devedesetih, ajkula se provukla neopazeno pored kupaca i nasukala na obalu. Ne znam o kojoj se vrsti radilo, bila sam mala, verovatno neki modrulj. Imam i VHS snimak, jadne nasukane ajkulice i ljudi okupljenih oko nje. :(
 
http://thequickanddirtydirty.com/wp-content/uploads/2009/07/shark-attack1.jpg
Ja samo ovako zamišljam ajkule :per:
A nisam gledala Spilbergov film...ali ih takooooooo mrzim. Imam gadnu ajkulofobiju koja mi uništava ljubav prema pučini :sad2:
I jedina životinjka koja mi nije ni malo lepa/slatka/simpatična... i jedina životinjka čije bih meso sa sladju jela ...mljac :lol:
Mada, poštujem ja, na vrhu su lanca ishrane i tako to...
 
Ja imam veliko postovanje prema ajkulama.Najveca ajkula koja je ziva je bela ponekad dostigne duzinu od 15 metara.Najveca ajkula ikad je Megalodon dostize duzinu od 30 metara.Ajkule ispitivaju stvari svojim zubima jer nemaju ruke.Dosta vrsta ajkula postoje.Najopasnija je Bik Ajkula.Najbjesnia je i ima sposobnost da smanji potrebu soli pa moze i u rijekama da zivi.Najzanimljivije su cekic ajkule zbog oblika glave.Ajkule kada napadaju zavuku svoje oci u glavu da voda ne bi usla ili da se ne bi povredili.Zaboravio sam da kazem da je najveca ajkula ustvari Kit Ajkula dostize duzinu od 20 metara.
 
Ja imam veliko postovanje prema ajkulama.Najveca ajkula koja je ziva je bela ponekad dostigne duzinu od 15 metara.Najveca ajkula ikad je Megalodon dostize duzinu od 30 metara.Ajkule ispitivaju stvari svojim zubima jer nemaju ruke.Dosta vrsta ajkula postoje.Najopasnija je Bik Ajkula.Najbjesnia je i ima sposobnost da smanji potrebu soli pa moze i u rijekama da zivi.Najzanimljivije su cekic ajkule zbog oblika glave.Ajkule kada napadaju zavuku svoje oci u glavu da voda ne bi usla ili da se ne bi povredili.Zaboravio sam da kazem da je najveca ajkula ustvari Kit Ajkula dostize duzinu od 20 metara.

Taman sam se spremala da te ispravim. :lol:
 

Back
Top