VELIKA BELA AJKULA

pwdn12l.jpg
 
uči mama ajkula malu ajkulu da lovi

dovede je pred plažu i kaže:
e, dete moje ovo ti je plaža

a vidiš ovo, ovo je kupač

sada slušaj i radi tačno šta ti se kaže

prvo odeš do kupača i napraviš krug oko njega tako da te vidi
ode mala ajkula, napravi krug i vrati se

lepo, reče mama ajkula
sad
idi opet do njega, očeši se blago o njegovu nogu i vrati se
ode mala ajkula, učini sve baš tako i vrati se

dobro,
sad opet idi do njega i opali ga perajem da iskoči metar iy vode
mala ajkula opet posluša i vrati se

e sad idemo da ga pojedemo

mala ajkula sva srećna pojede kupača

i kako ti se čini sve ovo? zapita mama ajkula

jao, mama, baš je lepo nego....jel stvarno moram sve ovo sa radim, ovo kruženje, češanje...zar ne mogu samo da odem i pojedem ga?

odgovara mama ajkula:
pa vidi, dete
u principu, možeš
al onda ćeš ga jesti s gomnima;)
 
nebi sada ja nesto da pametujem pored ovoliko odgovora ali 3 vrste ajkula su opsane kao sto svi znate1-bik ajkula 2-cekicara 3-i velika bela
a pogoto je bik ajkula opasna ne zato sto pliva u slatkoj vodi nego zato stopliva u plicacima


 
Poslednja izmena:
Kremiću, moram da te demantujem, nije čekićara nego tigrasta. Bikovi su naročito opasni jer mogu da se kreću rekama uzvodno i ne prežu od ljudožderstva, tigraste su neverovatni oportunisti i jedu šta nađu a velike bele su jednostavno inteligentne, radoznale i agresivne ali većina ljudi ne zadovoljava njihov ukus jer, pošto žive uglavnom u hladnijim vodama, najčešće love masniji plen kao što su foke, da bi održale telesnu temperaturu koliko-toliko konstantnom.
 
Bas sam pre neko vece gledala emisiju o cekic ajkuli i jedan je plivao sa njima. :eek:
To mi je jos jedna zelja da plivam sa njima ili barem da se spustim u kavezu pored velike bele i pogledam je u okice:lol:
Inace kod njih je culo vida jako razvijeno i one ga koriste i u lovu, zato naucnici i misle da ona prilazi povrsini da bi osmotrila sta to pliva. U trenutku napada im se navuce koza ili tako nesto na oci, valjda zbog zastite.
Jedini osetljivi deo im je vrh nosa.

Kazu da su najinteligentnije cekic ajkule


OOOOOOOOOOOKIce :eek:
 

Back
Top