Nasilje u vezi- nesigurnost,hir ili karakter?

just S.

Iskusan
Poruka
5.452
Interesuju me vasa misljenja,
da li je muskarac( mislim na muskarca sa kojim ste u vezi) nasilan zbog svoje nesigurnosti, karaktera ili cisto iz hira " ja sam frajer".
Ako neko pokazuje bilo kakav oblik nasilnog ponasanja u vezi tek nakon 1.5 godine, do tada je bio susta suprotnost nasilniku, smatrate li da je takvo ponasanje moguce iskorijeniti i nastaviti normalnu vezu?
Pisite svoja iskustva u vezi ili nekog bliskog vama, sta su poduzeli, jesu li uspjeli prevazici to, koji su razlozi bili...
Molim vas samo bez kliseja...
 
Interesuju me vasa misljenja,
da li je muskarac( mislim na muskarca sa kojim ste u vezi) nasilan zbog svoje nesigurnosti, karaktera ili cisto iz hira " ja sam frajer".
Ako neko pokazuje bilo kakav oblik nasilnog ponasanja u vezi tek nakon 1.5 godine, do tada je bio susta suprotnost nasilniku, smatrate li da je takvo ponasanje moguce iskorijeniti i nastaviti normalnu vezu?
Pisite svoja iskustva u vezi ili nekog bliskog vama, sta su poduzeli, jesu li uspjeli prevazici to, koji su razlozi bili...
Molim vas samo bez kliseja...

Mislim(mozda nisam u pravu)da je taj neko samo 1,5 godinu prikrivao svoje pravo lice:confused:
Kada je osetio da se nasao na sigurnom terenu(lepa i ozbiljna veza,paznja i ljubav devojke..)onda se opustio i otkrio:(
iskreno,ja bih se od nasilnika odmaj sklonila.
Koliko god da mi je stalo,da ga volim-neke stvari se ne popravljaju same od sebe:confused:
 
Interesuju me vasa misljenja,
da li je muskarac( mislim na muskarca sa kojim ste u vezi) nasilan zbog svoje nesigurnosti, karaktera ili cisto iz hira " ja sam frajer".
Ako neko pokazuje bilo kakav oblik nasilnog ponasanja u vezi tek nakon 1.5 godine, do tada je bio susta suprotnost nasilniku, smatrate li da je takvo ponasanje moguce iskorijeniti i nastaviti normalnu vezu?
Pisite svoja iskustva u vezi ili nekog bliskog vama, sta su poduzeli, jesu li uspjeli prevazici to, koji su razlozi bili...
Molim vas samo bez kliseja...



ma jok bre, nije on kriv što ona zvoca dok traje utakmica, što ga pitala: "šta želiš da jedeš dragi" kad je najzanimljivije....
izazvala ga je!

ma....ja se pomalo šalim, ali, ima ovakvih primera, nažalost
i kad roditelji kažu ženi, sama si birala sad trpi, šta će svet da kaže? da si raspuštenica....
 
Морам да кажем следеће: људи буде различите енергије једни у другима.
Није свако увек насилан.

Имам пример из блиске околине: моја добра другарица живи већ 4 године са својим момком-мужем. Он је пре ње био у браку са неком цицом 3 године. Њих двоје су се млатили до те мере да су једно другом зубе избијали, ребра ломили....ужас!

Са овом мојом другарицом је мањи од маковог зрна. Не бих га никад повезала са неким насилником.

Како било, ја бих побегла главом без обзира једном ли подигне руку на мене.

Дакле, као одговор на питање, шта значи кад је неко насилан у вези/браку, мој одговор је да је безброј могућих комбинација.
 
Interesuju me vasa misljenja,
da li je muskarac( mislim na muskarca sa kojim ste u vezi) nasilan zbog svoje nesigurnosti, karaktera ili cisto iz hira " ja sam frajer".
Ako neko pokazuje bilo kakav oblik nasilnog ponasanja u vezi tek nakon 1.5 godine, do tada je bio susta suprotnost nasilniku, smatrate li da je takvo ponasanje moguce iskorijeniti i nastaviti normalnu vezu?
Pisite svoja iskustva u vezi ili nekog bliskog vama, sta su poduzeli, jesu li uspjeli prevazici to, koji su razlozi bili...
Molim vas samo bez kliseja...

- насиље је обично израз незадовољства, притешњености или несигурности

- насиље може да се јави и после 1,5 године, може и после 15 година, а може и после 25...људи различито реагују на стресне ситуације, на неразумевања или животна незадовољства, па постану насилни иако до тада нису то испољавали...:(

- једина особа која може да ''искорени'' такво понашање је насилник сам, и то само ако је свестан да чини насиље, ако га то сазнање чини несрећним и ако сам покаже вољу да потражи стручну помоћ! НИКО други не може да га промени!

- да сам у таквој вези и да се после годину и по дана испостави да је он насилник - побегла бих главом без обзира, какво мењање, какви бакрачи!
- да сам годинама у браку, да имам децу са тим човеком па да почне да се насилно понаша - прво бих инсистирала да потражимо стручну помоћ, прихватила бих да неко време дамо шансу терапији...а уколико после неког времена не би било резултата - развела бих се.
 
nasilje nije stvar koja se moze desiti od jednom.. to je u svima nama i nekad samo iskoci iz nas... ali mi svi radimo sve i lepo i ruzno dok nam neko ne postavi ogranicenje... devojka koja je jednom oprostila sto je momak vikao na nju, mozda oprosti i kad je udari, momak koji dozvoli jednom da ga devojka ubedi da je crno belo, dozvolice i drugi put... mozda su same "zrtve" nasilja bile preopustene i nisu reagovale na prve znake nasilja, pa su po mom misljenju same krive...
jednostavno je... sto ne zelim da mi radi nikad, to nikad i ne dozvoim, ni u pocetku kad sam zaljubljena, ni kad to predje u ljubav! i time to ogranicavam na lepu vezu :D
 
- насиље је обично израз незадовољства, притешњености или несигурности

- насиље може да се јави и после 1,5 године, може и после 15 година, а може и после 25...људи различито реагују на стресне ситуације, на неразумевања или животна незадовољства, па постану насилни иако до тада нису то испољавали...:(

- једина особа која може да ''искорени'' такво понашање је насилник сам, и то само ако је свестан да чини насиље, ако га то сазнање чини несрећним и ако сам покаже вољу да потражи стручну помоћ! НИКО други не може да га промени!

- да сам у таквој вези и да се после годину и по дана испостави да је он насилник - побегла бих главом без обзира, какво мењање, какви бакрачи!
- да сам годинама у браку, да имам децу са тим човеком па да почне да се насилно понаша - прво бих инсистирала да потражимо стручну помоћ, прихватила бих да неко време дамо шансу терапији...а уколико после неког времена не би било резултата - развела бих се.
svaka cast na karakteru! nadam se da si u svemu takva!!! drzi se toga!
 
..nazalost, ovo je sasvim netachno... :(

Mislim da je ipak tacno,nasilje se cesce javlja kod neobraovanih ljudi u ruralnim sredinama.

Znam nekoliko primera u svojoj okolini,koje trpe nasilje. Izgovor-deca.
Dosta zena i nema gde da ode,nemaju nikakvu imovinu,jer su udate,roditelji su kucu,stan ostavljali sinovima.
Verovatno da imaju gde da odu,neke bi otisle.
 
"PREDRASUDE O NASILJU U PORODICI:

Nasilje čine socijalno ugrožene osobe, osobe sa margine i sl.
(Nasilje se događa u svim društvenim i socijalnim strukturama
bez obzira na obrazovanje i ekonomski status porodice.)

Nasilje se uvek vrši pod dejstvom alkohola.
(Alkohol je prisutan u 48% slučajeva prijavljenog nasilja, povećava okrutnost
i učestalost nasilja.)

Nasilje podrazumeva samo upotrebu fizicke sile.
(Pored fizičkog nasilja, nasilje je i sve ostalo što lomi volju i sprečava ženu
u svim aktivnostima i slobodama.)

Žrtve nasilja svojim ponašanjem provociraju nasilnike.
(Žrtve nasilja često i ceo svoj vek utroše boreći se da se nasilje prekine.
Ćutanje o nasilju je posledica straha od nasilnika, sramote i osude okoline.)

Žrtve nasilja nikada ne napuštaju nasilnika.
(Žene žrtve nasilja pokušaju da napuste svoje partnere u proseku
od 7 do 11 puta pre nego što u tome uspeju)

Nasilje se dešava samo drugima i nasilnici su ličnosti iz drugog okruženja, nikad sopstvenog.
(Nasilnici su obični ljudi koje svakodnevno srećemo i koji van porodice nisu agresivni.)"


http://www.savetovalisteprotivnasilja.org/active/sr-latin/home/nasilje_u_porodici.html


i josh:

"Svaka treća žena u Srbiji trpi fizičko nasilje, a svaka druga žena pretrpi neki oblik psihičkog nasilja."

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=11&dd=27&nav_category=12&nav_id=273913
 

Back
Top