Interventna........

Pera zdera

Buduća legenda
Poruka
37.547
Kako komentarisete ubistvo Djordja Zarica od strane pripadnika interventne brigade u Omladinskih brigada 44 ?
Vidim da su nocas bili neki protesti u centru naseg grada ali nista spektakularno. Bilo je puno vise saobracajne policije u gradu i periferiji od uobicajenog dana gde su trkeljisali prvenstveno za alhohol.

Kakav je Vas stav o svemu ovome ?
 
Bes,osećam užasan bes i žalost i nemoć.Još će da ispadne da je pištolj sam opalio i da se to nesretno dete podmetnulo da pokupi metak.ONI nikad nisu krivi,zaštićeni su kao beli medvedi,mogu da rade šta hoće.Ako ne grešim,postoji protokol po kome moraju da postupaju,valjda prvo ide metak u vazduh,pa
onesposobljavanje,pa tek onda da ubiješ,a za svaku takvu akciju se zna na šta se primenjuje.Policajac je pucao da ubije i tačka.Oni treba da služe nama,građanima da nas štite od kriminalaca svih vrsta.Ko će nas da štiti od NJIH?Da li to znači da se zavučemo u kuće i posle sedam ne idemo na ulice?Pa neka onda proglase policijski čas,da znamo.Da li je iko od nas ikad video policajca koji je zaustavio nekoga iz onih velikih crnih džipova?Ja nisam,ali zato ubij tuđe dete,nećeš odgovarati.Da je ovo iole "normalna" zemlja,pala bi vlada i svi bi podneli ostavke,ali nije i nikada neće biti,na žalost.
 
.Da li je iko od nas ikad video policajca koji je zaustavio nekoga iz onih velikih crnih džipova?
Apsolutno se slazem s tobom i svedok sam [taksista] takvih situacija gde trkeljisu Jugice i Lade a dzipovi.......
Takodje sam svedok i ocevidac da vikendom u Beogradu je luda kuca. Ljudi voze kao da ne postoje semafori.Valjda se nashmrcu, nadrogiraju jbem li ga. Zbog takvih kretena sam se osigurao kasko a inace nebih :neutral:
 
Ne milslim da je policajac namerno ubio momka, osim ako nije stvarno psihijatrijski slucaj, u sta ne verujem.
To ga ipak ne oslobadja odgovornosti.
Postoji procedura kako se u nekoj situaciji postupa a moje laicko misljenje je da su je oni neodgovorno i bahato prekrsili.
Najpre su sebe same doveli u opasnost, jer sta da je umesto tog nesrecnog mladica tamo sedeo neko ko ima hekler ili kalasnjikov i oduvao bi ih cim bi prisli da otvore vrata.
A onda su svojom aljkavoscu i bahatoscu doveli do toga da pogine nevin covek, zbog banalnog prekrsaja.

Osecam se besno i zao mi je sto sa jedne strane ima toliko bahatih i opasnih budala, zbog kojih mora da postoji takva jedinica, a sa druge strane, sto je ta jedinica poznata po prekoracenju ovlascenja i brojnim incidentima gde su se izivljavali.
To nije policijski posao i takvi nisu nista bolji od onih protiv kojih treba da se bore.
U takvoj jedinici treba da rade psihicki stabilni i obuceni ljudi, koji ce se dovoljno odmarati, biti dobro placeni i imati strogu unutrasnju i javnu kontrolu.
Naravno da ima situacija kad mora da se primeni sila, ali to je jedno, izivljavanje je nesto drugo, a ubiti nevinog coveka je nesto sasvim trece, i to sada i ovde mora da stane.
 
Poslednja izmena:
Cujem da je taj pandur Miljan Raicevic u OUP-u Savski Venac nagradjivan, da je bio primer.....
Licno ne verujem da je pishtolj sam opalio. Pre ce biti da ga je taj Djordje nekim recima izazvao a momci iz interventne imaju kratak fitilj. U pravu si kada kazes da nazalost drzava mora da ima i takvu brigadu ali MORA. U gradu je puno ludaka koji ne konstatuju obicne saobracajce a vikendom je to najizrazenije. Pogledaj samo petkom i subotom nocu ispred kluba "Vanila" na Stud trgu, ispred kafica "Firma" u Makedonskoj.......pa to bukvalno parkiraju dzipove na ulici gde ne mogu da se razmimoidju dvoje kola a saobracajci nemo gledaju i cute. Semafore i jednosmerne ulice da ne spominjem
 
Cujem da je taj pandur Miljan Raicevic u OUP-u Savski Venac nagradjivan, da je bio primer.....
Licno ne verujem da je pishtolj sam opalio. Pre ce biti da ga je taj Djordje nekim recima izazvao a momci iz interventne imaju kratak fitilj. U pravu si kada kazes da nazalost drzava mora da ima i takvu brigadu ali MORA. U gradu je puno ludaka koji ne konstatuju obicne saobracajce a vikendom je to najizrazenije. Pogledaj samo petkom i subotom nocu ispred kluba "Vanila" na Stud trgu, ispred kafica "Firma" u Makedonskoj.......pa to bukvalno parkiraju dzipove na ulici gde ne mogu da se razmimoidju dvoje kola a saobracajci nemo gledaju i cute. Semafore i jednosmerne ulice da ne spominjem

Ne samo to...nego mnogo drugih situacija koje su previse rizicne za obicne policajce.
Jedinica treba da postoji, ali respekt prema njoj ne gradi se bahatoscu i izivljavanjem nad svima redom, nego hrabroscu da se suoce sa onima sa kojima ostali ne umeju, ne smeju ili ne znaju kako.
Neizbezno je da neko ko radi u takvoj jedinici posle nekog vremena postane blago paranoican, da u svakom vidi potencijalnog kriminalca, ali ne moze da deli samare, vredja, ponizava, sutira i pljuje svakoga koga zaustavi ili privede.
Niko nije duzan da u stavu mirno i bez prava da ista kaze, bude ponizavan kad ga neko iz interventne privede ili legitimise.
Za to mu drzava nije dala ni znacku, ni platu ni ovlascenja.
Nego da bude taj koji ce se suociti sa pretnjama i izazovima sa kojima druge kolege ne mogu i nisu dovoljno obucene da se nose.
 
Niko nije duzan da u stavu mirno i bez prava da ista kaze, bude ponizavan kad ga neko iz interventne privede ili legitimise.
Za to mu drzava nije dala ni znacku, ni platu ni ovlascenja.
Nego da bude taj koji ce se suociti sa pretnjama i izazovima sa kojima druge kolege ne mogu i nisu dovoljno obucene da se nose
Tacno.
Takodje niko nije duzan da trpi neke obesne balavce dvadesetih godina kome su mama i tata kupili nov auto i dali pare da pijance po splavovima, da prolazi kroz niz crvenih svetala na semaforu ugrozavajuci time mene i tebe, nasu decu, najmilije...... pa jos da ne stanu na znak policije nego da moraju na silu da ih zaustavljaju.
Da ne postoji takva jedna interventna "pajser" brigada ko zna kako bi se tek ponasali ti dripci kada se ponasaju ovako sad kada postoji.

Jel tako ili ne ?
 
Tako je, naravno, ali ja sam tu za jednak tretman prema svima.
Ali isto tako, ta ista interventna mogla je greskom da privede tebe ili mene, da nas namlati kao volove, tretira kao najgori shljam, ponizava, vredja, odveze negde gde ce satima da nas tuce da bi priznali nesto sto nismo uradili...... i da na kraju kaze : greska, ajd bezi kuci i nemoj da pomislis da ovo prijavljujes.......kao sto je do sada uradila mnogo puta.
To ne moze tako.Ovo nije argentina a mi nemamo vojnu huntu ni diktaturu.
Ima da se radi po zakonu, a zakon je jasan. Maltretiranja nema i ne sme ga biti.
Znaci, ne sme da bude bitno da li je klinac u jugu prosao kroz crveno, ili onaj u kajenu.
Problem je sto su ljudi ovde navikli da ne postuju nikoga i nista i sto ne kapiraju da se mora stati ako te policija zaustavlja.
Ali, mozda nisu stali jer znaju da bi ih za taj prekrsaj, za razliku od saobracajne, ova policija fizicki maltretirala, kao sto je cinila mnogo puta pre toga.
Policija nema mandat da bilo koga fizicki maltretira, osim ako se ne opire privodjenju, a i tad, samo dok ne savlada otpor. To sto je neko godinama pustao da se interventna izivljava i prolazi nekaznjeno, dovelo je do ovoga.
Policija, posebno takva jedinica, svoj ugled i respekt ne gradi tako sto ce svi da se plase nje, nego sto ce znati ko treba da je se plasi i u kom slucaju.
 
Poslednja izmena:
Ali isto tako, ta ista interventna mogla je greskom da privede tebe ili mene, da nas namlati kao volove, tretira kao najgori shljam, ponizava, vredja, odveze negde gde ce satima da nas tuce da bi priznali nesto sto nismo uradili......
Nemam takva iskustva iako su me zaustavljali mali milion puta. Mozda sam bas srecnik ili imam pitomu facu.......ne znam.
Verovatno je da su nekome lomili kosti greskom ali greske se desavaju. Jedno je sigurno : nema prolazaka na crveno, nema alhohola dok si za volanom i OBAVENO stani kada te policija zaustavlja. Tada neces imati problema 99 %
 
Cujem da je taj pandur Miljan Raicevic u OUP-u Savski Venac nagradjivan, da je bio primer.....
Licno ne verujem da je pishtolj sam opalio. Pre ce biti da ga je taj Djordje nekim recima izazvao a momci iz interventne imaju kratak fitilj. U pravu si kada kazes da nazalost drzava mora da ima i takvu brigadu ali MORA. U gradu je puno ludaka koji ne konstatuju obicne saobracajce a vikendom je to najizrazenije. Pogledaj samo petkom i subotom nocu ispred kluba "Vanila" na Stud trgu, ispred kafica "Firma" u Makedonskoj.......pa to bukvalno parkiraju dzipove na ulici gde ne mogu da se razmimoidju dvoje kola a saobracajci nemo gledaju i cute. Semafore i jednosmerne ulice da ne spominjem


Nema nikakvog opravdanja za ubistvo.
Fitilj mali ili veliki isto je.
Sad da je pravna država pa da ministar podnese ostavku...
 
Систем мора да функционише, а да би функционисао, мора да постоји и јединица као што је ова.
Уверен сам да је 90% људи ту поштено и да само ради свој посао.
Лично знам, мада се не дружим са њима, 3 типа који су због животних околности морали да крену да раде, а најбрже им је било да крену од полиције.

....е сад је проблем што већина њих мисли да је недодирљива и може да злоупотребљава свој положај кад год хоће...без страха да ће се нешто доказати против њих,
....значи целокупна свест народа мора да се мења...они нису ту да би се возикали у џиповима, зјбвли и бацали људе на земљу....они треба да буду наш СЕРВИС, ало бре...најобичнији сервис, да буду свесни да њихова плата иде из џепа 99% људи које су зауставили и да се опходе сходно томе...
...значи нисам ја ту због њих, него су они ту због мене...
....посебна ствар је што су сирови у пм, ма како их култивисали...џаба...пандур остаје пандур.

...моје искуство са пандурима је изузетно негативно и генерално им се мора подићи свест и ставити до знања да су они ту због нас. А опет мислим да такве јединице морају постојати.

P.S. А овог коња што је убио дечка бих ставио на једно 40-огодишње хлађење...
 
Verovatno da nikada necemo saznati pravu istinu sta se sve izdesavalo kada je interventna zaustavila taj Pezo 407 i ko se kome i kako obracao. Siguran sam da je taj Zaric [ili njegovi saputnici] nekim drskim recima isprovocirali tog pandura koji je ionako pun sebe i da pistolj 100 % nije slucajno opalio.Tog pandura treba za primer odvaliti od dugogodisnje kazne a ostalim "mangupima" staviti do znanja ono sto sam vec napisao >>>
nema prolazaka na crveno, nema alhohola dok si za volanom i OBAVENO stani kada te policija zaustavlja.
Vec prosle noci sam video pojedince u gradu kako se kurce prolazeci kroz crveno obilazeci celu kolonu na semaforu. Kao da ih je ohrabrilo to sto je neduzan stradao Djordje Zaric i da im tek sad panduri ne mogu nista.
Drago mi je da vidim sto su saobracajci ovih dana pojacali kontrolu alhohola kod vozaca. Bice toliko kazni da ce sudije da ih proklinju. Ne volim pandure, imam i ja 6-7 kazni zbog nekih bukvalno gluposti ali ih u neku ruku podrzavam. Valjda cemo jednog dana biti vaspitani kao i vozaci po Nemackoj, Holandiji gde kada je ogranicenje 60 km/h vozimo 40 km/h za svaki slucaj :D
 
Poslednja izmena:
Систем мора да функционише, а да би функционисао, мора да постоји и јединица као што је ова.
Уверен сам да је 90% људи ту поштено и да само ради свој посао.
Лично знам, мада се не дружим са њима, 3 типа који су због животних околности морали да крену да раде, а најбрже им је било да крену од полиције.

....е сад је проблем што већина њих мисли да је недодирљива и може да злоупотребљава свој положај кад год хоће...без страха да ће се нешто доказати против њих,
....значи целокупна свест народа мора да се мења...они нису ту да би се возикали у џиповима, зјбвли и бацали људе на земљу....они треба да буду наш СЕРВИС, ало бре...најобичнији сервис, да буду свесни да њихова плата иде из џепа 99% људи које су зауставили и да се опходе сходно томе...
...значи нисам ја ту због њих, него су они ту због мене...
....посебна ствар је што су сирови у пм, ма како их култивисали...џаба...пандур остаје пандур.

...моје искуство са пандурима је изузетно негативно и генерално им се мора подићи свест и ставити до знања да су они ту због нас. А опет мислим да такве јединице морају постојати.

P.S. А овог коња што је убио дечка бих ставио на једно 40-огодишње хлађење...

Slazem se svime a pogotovu sa ovim sto ti boldovao. Ovo sto sam ja boldovala se odnosi na ovo sto bih da dodam na ovaj post i temu: sistem vrednosti u ovoj zemlji je skroz syeban i pojedinci gaze po gasu ko ludi i ne da ne postuju propise nego verujem da ih i ne znaju kako treba.To je nesto sto je pocelo odavno i sto ce tesko da se zaustavi a verujem da bahatost drzave u bilo kom obliku samo doprinosi tome i mislim da samo treba jace udariti po dzepu ISTO sve nas koji ucestvujemo u saobracaju te cemo tada da budemo jako disciplinovani.
Verujem , takodje, da oruzje nikako ne moze da opali samo, narocito ne kod profesionalaca tog tipa kakav je policajac koji je ubio ovog decka.
 
Nemam takva iskustva iako su me zaustavljali mali milion puta. Mozda sam bas srecnik ili imam pitomu facu.......ne znam.
Verovatno je da su nekome lomili kosti greskom ali greske se desavaju. Jedno je sigurno : nema prolazaka na crveno, nema alhohola dok si za volanom i OBAVENO stani kada te policija zaustavlja. Tada neces imati problema 99 %

zasto kod nas obicne stvari nisu obicne, kao ovo sto je naglaseno

sta je tu nenormalno?

saobracaj je slika stanja,

svi lepo stoje na semaforu jedan ispadne iz kolone i levom sve prepisa

guzva, manja ili veca, i omdah se svira, i pametnjakovici krecu kolima svuda gde moze da se prodje i ne moze, neurozan neki narod

ajde par godina da se vozi po vazecim propisima, pa da pricamo ko ne valja policija ili prekrsioci

godisnje u srbiji pogine oko 1.000 ljudi, uzrok u najvecem broju velika brzima i alkohol, ko sme da kaze da je to u redu, a od broja stradalih nije najveci broj vozaca, ne, nego ostalih

ma, da skratim
 
Kad bih mogao da vagam izvagao bi 90 : 10 u korist prekrsioca. Panduri grese ali kako vreme odmice sve manje. Nekada si mogao da ih namolis ili potplatis da ti ne pisu prijavu. Danas je to veoma veoma tesko

Istina je da greše verovatno.
Uzeti u obzir okolnosti i brutalnosti kojima su izloženi sa svakojakom bagrom.
Pa onaj normalni kad naiđe ,kao ovaj dečko što je poginuo,u njihovim očima
je to sigurno bilo isto,prepoznavanje prepotentnog ponašanja.
Teško je danas njima raspoznati tu granicu do koje sme da se ide..
 
a dobro, je l' ga neko tukao po ušima da ide u interventnu? verovatno je bio srećan kao kuče kad mu je dozvoljeno da tamo bude....dakle, takvi ljudi (kadrovi), bi trebalo da se drastično razlikuju u kvalitetnom psihološkom profilu od ostalih pandura.
 
Pa ja mislim da bi trebali da prave neku selekciju. Verovatno da ima neka posebna obuka za interventnu brigadu. Nije isto biti u njihovim redovima ili npr saobracajac kod Mc Donalda na Slaviji iako su obojica policajci
 
naravno da nije isto. zato nema opravanja za ubistvo dečaka, bez obzira kako se prema njemu ponašao, pogotovo što (mislim) zarić nije imao oružje.
evo iz ''blica'':

- Uopšte nije bilo potrebe da patrola Interventne juri mladiće u „pežou”, jer njihov posao nije da zaustavljaju građane koji naprave saobraćajni prekršaj. Njihov zadatak je da jure vozilo, ukoliko su u njima osobe za kojima se traga, ili je samo vozilo i stvari u njemu predmet krivičnog dela.
 
Poslednja izmena:

Back
Top