Update biosa

clan

Primećen član
Poruka
514
Molim da mi neko detaljno objasni kako da uradim update biosa, znaci korak po korak nikad nisam to radio. U pitanju je asus m2n sli. Da li moze preko dvd-a, cd-a da se uradi, nemam flasku niti flopy mada ako bas treba mogu da nabavim jedno od ta dva? Da li posle treba instalacija XP- ja mislim da ne treba?
 
Poslednja izmena:
Molim da mi neko detaljno objasni kako da uradim update biosa, znaci korak po korak nikad nisam to radio. U pitanju je asus m2n sli. Da li moze preko dvd-a, cd-a da se uradi, nemam flasku niti flopy mada ako bas treba mogu da nabavim jedno od ta dva? Da li posle treba instalacija XP- ja mislim da ne treba?
Pusti sad one koji "vecito misle i tvrde da je updatovanje Bios-a "tezak krivicni postupak":whistling:
Evo ovako: na CD-u od Maticne (nadam se da ga imas) postoji program koji se zove ASUS UPDATE(ukoliko nemas CD skini taj program sa Asusovog sajta) i to verziju 7.13.04 odavde http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us i instaliras ga....e sad sa istog sajta skines najnoviji BIOS(u tvom slucaju,ako ti je ploca M2N-sli i ako ti je Operativni XP 32 bita)) najnoviju verziju 0903 i "otpakujes" ga sa,recimo,WINRAR-om.E sada otvoris program ASUS UPDATE i izaberes opciju da Aktualiziras Bios od nekog FILE(foldera koji si upravo skinuo i "otpakovao"(znaci ne sa interneta itd)...stisnes NEXT(postavice ti se(mozda pitanje dali zelis da aktualiziras Bios))i dalje,ako treba NEXT dok ne vidis da Bios pocne da se aktualizira(najvaznije je da za tih par sekundi ne ISKLJUCIS PC,da ti ne nestane struje)!!!!I to ti je to...ponudice ti da Restartujes PC i GOTOVO....Bios je AKTUALIZOVAN....eto cisto da znas sta je to "toliko opasno" kada se updatuje BIOS!!!!;)
p.s. evo ti slikovito kako se to radi sa programom asusUpdate(samo sto je u ovom slucaju objasnjeno aktualiziranje sa interneta a tebi treba opcija Update Bios from a FILE) http://support.asus.com/technicaldocuments/technicaldocuments.aspx?no=714&SLanguage=en-us
 
Poslednja izmena:
@Dupont

Ajd' sad objasni šta znači izraz... "AKTUALIZIRATI" Bios?!

To ti je DekiM Medjunarodna rec...al" ajde ako je svima lakse neka bude-Udajtovanje!;)

Updajtovanje(kako to samo "smesno" zvuci,al" ajde);):D

:dontunderstand: ;)

Mislio sam da se pravilno pise updatovati, al' nema veze. Svi razumemo :)

Nego, da se vratim temi.
Znaci tako se updatuje BIOS? Mislio sam da se to radi na neki tezi nacin. Zbog toga sam mu predlozio da ne radi to sam :)
 
:dontunderstand: ;)

Mislio sam da se pravilno pise updatovati, al' nema veze. Svi razumemo :)

Nego, da se vratim temi.
Znaci tako se updatuje BIOS? Mislio sam da se to radi na neki tezi nacin. Zbog toga sam mu predlozio da ne radi to sam :)
Znas,ovaj kako da kazem,ja sam ucio Nemacki sa nemackim Ovcarem(psom) kad sam cuvao ovce...tako da....?
Tema:
Da tako se LAKO(al" pazi samo sa "novijim" plocama marke Asus,Gigabyt,MSI,DFI,Foxconn)...znaci svaka "marka" ima svoj Program za Updatovanje Bios-a...recimo MSI ima Live Update,mislim da se kod Gigabyta zove Easy tune 5 itd.....;)
 
Znas,ovaj kako da kazem,ja sam ucio Nemacki sa nemackim Ovcarem(psom) kad sam cuvao ovce...tako da....?

Sorry ako sam te onom prethodnom porukom uvredio. Nije mi to bila namera. Posto nisam ni ja znao kako je pravilno, pitao sam google. Tako da ako sam pogresno napisao kriv je google :D

Da tako se LAKO(al" pazi samo sa "novijim" plocama marke Asus,Gigabyt,MSI,DFI,Foxconn)...znaci svaka "marka" ima svoj Program za Updatovanje Bios-a...recimo MSI ima Live Update,mislim da se kod Gigabyta zove Easy tune 5 itd.....;)

Hvala. Saznao sam nesto novo i korisno :)
 
Posto volim random da "drobim" po temama, dodao bih da AKTUALIZACIJA nije najsrecniji prevod "apdejtovanja" prosto jer je to (izmenjena) latinska rec. A imamo jednu lepu "maternju" ;)

update-ovati = osavremeniti

Da li mi IKO moze reci CEMU SLUZI UPDATE BIOSA?
 
Posto volim random da "drobim" po temama, dodao bih da AKTUALIZACIJA nije najsrecniji prevod "apdejtovanja" prosto jer je to (izmenjena) latinska rec. A imamo jednu lepu "maternju" ;)

update-ovati = osavremeniti

Da li mi IKO moze reci CEMU SLUZI UPDATE BIOSA?


Cini mi se da sam video negde da se update BIOS-a radi da bi se popravili neki bagovi kao i da bi se dodale neke nove funkcije.
 
Zar Update na naski ne bi trebalo da bude Azuriranje ? A inace je bolje da se flesuje iz DOS-a i to na nekom drugom BIOS (identicnom onom na maticnoj) cipu, kako bi imao rezervu koja sigurno radi ukoliko nesto krene po zlu, a verujte mi, itekako ume da krene :mrgreen: Ali bitno je da je covek uradio ono sto je hteo.
ps ne prozivam nikog, samo konstantujem ;)
 

Back
Top