Švarcenberg za prijem Albanije i Srbije u Evropsku uniju.

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827

B92 Info Vesti Politika
Švarcenberg: Nema potrebe da čekamo
21. mart 2009. | 18:03 | Izvor: FoNet

Berlin -- Šef češke diplomatije Karel Švarcenberg, čija zemlja trenutno predsedava Evropskom unijom, založio se za prijem Albanije i Srbije u Evropsku uniju.

"Od trenutka kad granice više nisu kakve su bile, snažan nacionalizam na tim prostorima gubi potporu", rekao je Švarcenberg za radio Dojčlandkultur. Prema njegovim rečima, nema potrebe da Lisabonski ugovor stupi na snagu kako bi došlo do širenja Unije na te dve zemlje, suprotno onome što tvrdi Nemačka.

"No, prihvatam i ovakvo stanje", kazao je on.

"Sedeće širenje imaćemo tek nakon konačne ratifikacije Lisabonskog ugovora. Potpuno sam svestan da je to politička realnost", kazao je Švarcenberg.



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=03&dd=21&nav_category=11&nav_id=351433
 

B92 Info Vesti Politika
Švarcenberg: Nema potrebe da čekamo
21. mart 2009. | 18:03 | Izvor: FoNet

Berlin -- Šef češke diplomatije Karel Švarcenberg, čija zemlja trenutno predsedava Evropskom unijom, založio se za prijem Albanije i Srbije u Evropsku uniju.

"Od trenutka kad granice više nisu kakve su bile, snažan nacionalizam na tim prostorima gubi potporu", rekao je Švarcenberg za radio Dojčlandkultur. Prema njegovim rečima, nema potrebe da Lisabonski ugovor stupi na snagu kako bi došlo do širenja Unije na te dve zemlje, suprotno onome što tvrdi Nemačka.

"No, prihvatam i ovakvo stanje", kazao je on.

"Sedeće širenje imaćemo tek nakon konačne ratifikacije Lisabonskog ugovora. Potpuno sam svestan da je to politička realnost", kazao je Švarcenberg.



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=03&dd=21&nav_category=11&nav_id=351433

Значи никад... Попушили су га у Холандији и Француској са Уставом, па су Устав преформулисали у Уговор, па су хтели да почну од неке мање државе али и ту попушише у Ирској... А број евроскептика је далеко већи у Британији, Немачкој... Још кад их дрмне криза, па кад дође ред на Румуне и Бугаре... :dash: :dash: Никада ми нећемо тамо ући, хвала Богу :super:
 

B92 Info Vesti Politika
Švarcenberg: Nema potrebe da čekamo
21. mart 2009. | 18:03 | Izvor: FoNet

Berlin -- Šef češke diplomatije Karel Švarcenberg, čija zemlja trenutno predsedava Evropskom unijom, založio se za prijem Albanije i Srbije u Evropsku uniju.

"Od trenutka kad granice više nisu kakve su bile, snažan nacionalizam na tim prostorima gubi potporu", rekao je Švarcenberg za radio Dojčlandkultur. Prema njegovim rečima, nema potrebe da Lisabonski ugovor stupi na snagu kako bi došlo do širenja Unije na te dve zemlje, suprotno onome što tvrdi Nemačka.

"No, prihvatam i ovakvo stanje", kazao je on.

"Sedeće širenje imaćemo tek nakon konačne ratifikacije Lisabonskog ugovora. Potpuno sam svestan da je to politička realnost", kazao je Švarcenberg.



http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=03&dd=21&nav_category=11&nav_id=351433

Ovoliko
schwarzenbergk-1_sthmb.jpg

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Pa zaista ne znam kako i sta reci ovim hipnotisanim EUropejcima da bi shvatili da od ulaska u EU nema nista (hvala Bogu)...njihov mazohizam gledajuci kroz zahteve koje su spremni da ispune ja nenadmasan...

da vidish tek kad krene kuknjava leleukanje i naricanje kad ih"zapadni partneri" konachno bezpogovorno odyebu i kazu neshto fora-"nema nikakvog proshirivanja unije bar do 2020."
pochece priche-da je Djindjic ostao ziv,da zli srbotjetnik Miloshevic(i neki tamo Tudjman ali njega nece spominjati) nije rasturio nihovu dragu Jugu,da zli retrogradni Koshtunica u savezu sa svojim machkama nije kochio zamajac progresa...a ovako...putuj evropo,dobro jutro tugo
buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu:sad2:
 
Poslednja izmena:
da vidish tek kad krene kuknjava leleukanje i naricanje kad ih"zapadni partneri" konachno bezpogovorno odyebu i kazu neshto fora-"nema nikakvog proshirivanja unije bar do 2020."
pochece priche-da je Djindjic ostao ziv,da zli srbotjetnik Miloshevic(i neki tamo Tudjman ali njega nece spominjati) nije rasturio nihovu dragu Jugu,da zli retrogradni Koshtunica u savezu sa svojim machkama nije kochio zamajac progresa...a ovako...putuj evropo,dobro jutro tugo
buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu:sad2:

A kao svoj veliki uspeh navesce da su oni uspeli da prilagode sve zakone i norme EUropskim vrednostima ...i to neselektivno, dakle, sve EUropske norme su a priori isprevne i primenljive kod nas, samo mi treba da se promenimo kao narod...kad bi ovi iz EU trazili i genetski kod da nam promene i to bi prihvatili...zamisli vlast kojoj ne valja narod...
 

Back
Top