Loculus

Zabranjena_Arheologija

Aktivan član
Poruka
1.104
Drevna relikvija,u kojoj su sadrzani klinovi iz Hristovih ruku.

Pokusao sam nesto da nadjem,ali nema.Ako je neko gledao film,zna o cemu se radi.Sta mislite,da li je stvarno postojao,ili je samo legenda? Sta mislite o drugim relikvijama,kao sto su koplje sudbine,torinski pokrov,sweti gral?
 
Ja sam cuo da je bog ostavio rome(cigane) da prezive zato sto su ukrali peti klin kojim su vojnici trebali probosti isusov glavu... Ne verujem da je istina, ali je ovo mozda jos jedan dokaz da su cigancici poceli jos u vreme isusa da kradu...
 
Mislim da si ti Arione i vi ostali profulali temu.
To ide pod religija a ne misterije.
Osim ako vam religija nije nešto natprirodno.
U tom slučaju :cool:

Pa ako neko tvrdi da je covek ( Isus ili bilo ko drugi) bio zakucan za drvenu gredu a posle toga oziveo i misteriozno nestao, onda mi to deluje nadprirodno i misteriozno. Tema nije moja anyway.
 
Ja sam cuo da je bog ostavio rome(cigane) da prezive zato sto su ukrali peti klin kojim su vojnici trebali probosti isusov glavu... Ne verujem da je istina, ali je ovo mozda jos jedan dokaz da su cigancici poceli jos u vreme isusa da kradu...

Cao!
Mislim da je drugacije bilo... Malo cigance je stajalo pored svoje majke dok su ovi razapinjali Isusa, i videlo je da je jedan klin veci od ostalih te je pitalo majku sta ce sa njim, a mati mu rece da ce time noge da mu zakuju, na sta je mali prokomentarisao da ce da ga boli i ukrade ga... Ako se obrati paznja na krstovima videce se da su Isusu noge vezane kanapom...
 
Cao!
Mislim da je drugacije bilo... Malo cigance je stajalo pored svoje majke dok su ovi razapinjali Isusa, i videlo je da je jedan klin veci od ostalih te je pitalo majku sta ce sa njim, a mati mu rece da ce time noge da mu zakuju, na sta je mali prokomentarisao da ce da ga boli i ukrade ga... Ako se obrati paznja na krstovima videce se da su Isusu noge vezane kanapom...

Ne znam, ja sam cuo za onu pricu. A na slikama uvek vidim da Isusu i noge krvare, a na glavi mu je samo ono trnje. Sve me vise asocira da je klin trebao zavrsiti na glavi...a hvala bogu nije.:D

Ma samo mi je drago da je on uspeo da ozivi posle.:mrgreen:

P.S. Xaxaxa...jos su i tada cigancici znali da psuju.:hahaha::mrgreen:
 

Back
Top