Puzijada

W.A.S.P.

Poznat
Poruka
9.005
Puzijada - trka beba :)

Dečaci i devojčice uzrasta od 6 do 12 meseci na sve načine pokušavali su da pređu stazu dužine nekoliko metara, dok su najbrže mališane čekale vredne nagrade. Jedino pravilo bilo je da beba još nije prohodala i da tokom takmičenja ne sme da stane na noge.

Neki mališani su takmičenje shvatili ozbiljno i pojurili roditeljima u zagrljaj na suprotnoj strani staze, dok su drugi bili opušteniji i igrali se se sa ostalim drugarima.

Roditelji su takođe aktivno učestvovali u trci pokušavajući da mobilnim telefonom, ili igračkom navedu svoju decu da prva prođu kroz cilj i pobede.
Izvor - B92

puzijada2.jpg


puzijada1.jpg




Do danas nisam znao da se ovo organizuje. Baš je super :)
Šta mislite o oveme?
Da li ćete sa vašim klincima učestvovati u sledećoj puzijadi?
 
ezivo..ajde, napred, puzi ša si stao..dodži kod mame..ajdeeee... gospodžo, ne gurajte se, uostalom vaš klinac je sav smotan na vas.. ( :
meni je ovo stvarno ezivo...povodci za decu su barem korisni. čemu ovo služi..??
 
ezivo..ajde, napred, puzi ša si stao..dodži kod mame..ajdeeee... gospodžo, ne gurajte se, uostalom vaš klinac je sav smotan na vas.. ( :
meni je ovo stvarno ezivo...povodci za decu su barem korisni. čemu ovo služi..??
Služi za zezanje, druženje ... I ne guraš dete nego čekaš da samo dođe. Pogledaj sledeće vesti na B92 pa ćeš da vidiš a ja ću da probam da izorganizujem klip.
 
Па шта знам. Клинци су увек слатки. Сама идеја је симпатична, ако се схвати као игра и зезање.

Оно што се мени није свидело гледајући овај клип то је та огромна маса људи, бука, галама и хистеричан глас водитељке која урла преко микрофона...
Мислим, замишљам само како деца доживљавају сав тај хаос, гужву, вику...а нису сигурна шта се од њих очекује....
 
grozno. klinci su naravno uvek slatki, ali taj ocaj roditelja kada shvate da mu dete nece pobediti mi stvara tihu jezu brrrrrr.
ovo se ne odnosi na postavljene klipove, ranije je nesto slicno bilo organizovano cini mi se u nekoj emisiji na rts-u, tada sam prvi put gledala (a davno je bilo) i bilo mi je stravicno to roditeljsko urlikanje 'ajde, kreci, ne stoj, pozuri, dodji, dodji...ma grozno. pogledacu ovo sto je postavljeno kasnije, spora mi je veza trenutno, ali sumnjam da se ista promenilo.
 
mac, mac,... kuc, kuc... :lol:
To što ti tako svoje dozivaš i vodiš ga na povodcu ne znači da to rade ostali.

grozno. klinci su naravno uvek slatki, ali taj ocaj roditelja kada shvate da mu dete nece pobediti mi stvara tihu jezu brrrrrr.
ovo se ne odnosi na postavljene klipove, ranije je nesto slicno bilo organizovano cini mi se u nekoj emisiji na rts-u, tada sam prvi put gledala (a davno je bilo) i bilo mi je stravicno to roditeljsko urlikanje 'ajde, kreci, ne stoj, pozuri, dodji, dodji...ma grozno. pogledacu ovo sto je postavljeno kasnije, spora mi je veza trenutno, ali sumnjam da se ista promenilo.
Mislim da nije sve u tome čije će dete da pobedi. Poenta je druženje a u isti mah se, kad je već toliki broj ljudi tu, može održati i neko predavanje. Na kraju krajeva organizator ovoga je http://www.mojabeba.rs/

da, da, mobilni telefon je nesto sa cim svaka beba voli da se igra. :roll:
Pa šta. Dečije dete se igra s mobilnim telefonom, nečije s kutijom cigaram ... šta je znam, dohvate klinci svašta.
 
mobilni telefon nije igracka za bebe.
cela ta atmosfera mi je strasna, gomila ljudi koji urlicu...majke koje skacu po stazi da privuku bebu. meni je iritirajuce, a mogu da zamislim kako je malecnoj bebici.
ne vidim svrhu takvog takmicenja, mislim da nije primereno uzrastu. eto, to je moje misljenje, koje ne mora biti ispravno.
 
mobilni telefon nije igracka za bebe.
cela ta atmosfera mi je strasna, gomila ljudi koji urlicu...majke koje skacu po stazi da privuku bebu. meni je iritirajuce, a mogu da zamislim kako je malecnoj bebici.
ne vidim svrhu takvog takmicenja, mislim da nije primereno uzrastu. eto, to je moje misljenje, koje ne mora biti ispravno.
Pa sad, ima i gužve i vike i cike i na ulici, u tržnom centru, u prevozu ...

Ne znam što si toliko zapela s tim telefonom, pa nije smak sveta. A i to što ih ovde animiraju telefonima ne mora da znači da neko od ovih roditelja daje deci da se igraju s telefonom.
 
ezivo..ajde, napred, puzi ša si stao..dodži kod mame..ajdeeee... gospodžo, ne gurajte se, uostalom vaš klinac je sav smotan na vas.. ( :
meni je ovo stvarno ezivo...povodci za decu su barem korisni. čemu ovo služi..??


I bre nemas maste uopste! :hahaha:
Da se na vreme nauce da se takmice, borba u ringu od pocetka, jer ih to ceka ceo zivot, pa sto ne od najranijeg uzrasta, je li:roll:

Meni izgleda veoma glupo.... ali ja svoje dete ionako ne bih dala na tako glupu manifestaciju.... jer bih se ja osecala kao da sam, da izvinite, neki retardos:roll:
 
I bre nemas maste uopste! :hahaha:
Da se na vreme nauce da se takmice, borba u ringu od pocetka, jer ih to ceka ceo zivot, pa sto ne od najranijeg uzrasta, je li:roll:

Meni izgleda veoma glupo.... ali ja svoje dete ionako ne bih dala na tako glupu manifestaciju.... jer bih se ja osecala kao da sam, da izvinite, neki retardos:roll:

Мало је офтопик, али морам да споменем као илустрацију твојих речи:

Моје млађе дете тренирало пливање (неколико месеци). И сад, обичан тренинг, сви пливају у истој стази, једно иза другог, а ми маме седимо на трибинама и гледамо. Кад неке маме и тате (не сви, али увек је било таквих) одозгоре са трибина махнито вичу:''Напред! Брже! Престигни га! Заобиђи га!''....:confused:

И гледам: стварно нека деца (од 5 до 8 година отприлике) пливају као да им од тог тренинга зависи титула светског првака?! :roll: Гурају се, свађају се, гледају да прешишају оно дете које плива испред њега (а плива испред јер их је тако тренер распоредио, уопште није трка у питању:roll:)... Е, баш ми то није било јасно....:confused: Та родитељска жеља да се на сваком кораку дете надмеће са другима....:roll:
 

Back
Top