коктел парти (iliti cocktail party)

underwater

Aktivan član
Poruka
1.212
dolazi leto...iako se to..hmmm... bas i ne primecuje :roll: , cifre (u kalendaru) ne lazu...
hajde malo da muckamo koktele... ali ne one standardne (sex on the beach, manhattan, pina colada), vec sopstvene kombinacije... dobro, kad ponestane maste mozemo da redjamo i standardne
evo jedan predlog (proveren jesenas)...
bazu koktela cini sok od visnje (pago...ili next da ispostujemo akciju 'kupujmo domace' :D )
dakle:

la notte rossa (red night, црвена ноћ)

* next - visnja (otprilike polovina zapremine)
* vodka (po mogucnosti da nije proizvedena u subotici *smajli*, ali ako bas zelite, mozete da ispostujete akciju 'kupujmo domace') (cetvrtina tekucine)
* gin (osmina tekucine)
* limonce, ili neki drugi liker od limuna (osmina tekucine)
* kada ste sve to smuckali, ubacite podosta leda nekoliko smrznutih visanja, pustite muziku i udobno se zavalite...
 
Slusaj UW, ti stalno imas neke konstruktivne predloge za partije i cugu na isti, ali ti nesto pozivi izostaju!!! :lol: :lol:

Kad smo vec kod koktela, sinoc probah u Latinu, Sex on the beach, i mogu vam reci da je od alkohola u doticnom koktelu, bio samo miris u tragovima, BLJAK!!!! Latino je zakazao!!!

A sada da se spremimo za UW Koktel parti:
The one and only TEQUILA SUNRISE:
Vreme dogadjanja, smiraj dana

Oprema:
1/3 Tequila
1/3 Juice
1/3 Grenadine (moze Trickle ako nadjete)

Nacin izvodjenja:
U Visoku čašu sipajte izmrvljeni led, preko njega tekilu i djus pa sve zalite grenadinom!!!

Cheers!!! :lol: :lol:
 
Iz vremena " BITEFA ", " BELEFA ", " BEMUSA " itd., bila je vrlo IN, i kulturna manifestacija, koja se, najozbiljnije, zvala : " Mermer i Zvuci ". Kako vec biva, u cast pomenute, mi, drustveno neprihvaceni, talog studentske omladine, smislio je naziv, za i do tada, rasprostranjeni koktel :

1. vinjak ( sto vise, nehladjen )

2. pivo ( sto vise, hladjeno )

Koktel se zvao " BETON i SVICI ", prednost mu je sto je MULTISEZONSKI, proporcija sastojaka nije konstantna, ( promenjiva, u zavisnosti volje SPONZORA ovog koktela ), mesao se, sam od sebe, u organizmu, led su, po zelji, dodavali konzumenti, ukoliko je, za vreme degustacije, dolazilo do SEJKA ! ( detaljnije u MEMOARIMA OPSTINSKOG SUDIJE ZA PREKRSAJE, tom V, VI i IX, fragmenti : " Nemile scene u " MRCI ", " LOVCU ", " APIKI " i " MALINJAKU " " )
Inace, i smisao imena ovog koktela, postajao je jasan, svim uzivaocima, sutra, oko podne !!!
 
jos malo hvale za predlog br.3. koktel sa i danas rado konzumira medju prakticarima u svim stadijumima alokoholizma, jeftin je, ne robuje markama i etiketama (lav, jelen, rubin, petica...), sastojke je lako pribaviti (cak i u malo boljoj trafici...)
beton, beton, samo beton...
svice su, na zalost, zamenile malo vece bubice...
 
Posle pažljivijeg studiranja teme, došla sam do zaključka de je neophodno da zadovoljim zahtev UW! :D
U tom duhu, evo jednog vrlo primerenog koktela za odmrzavanje usled spoljnjeg zamrzavanja! Možda ćemo prizvati leto ako se iznutra "otopimo" :wink:
Eve ga:

Antifriz:
jedan deo Vodke
pola dela Blue Curacao
malo soka od pomorandže.

Sve sastojke promešati i sipati preko leda, ukrasiti višnjom, sad je sezona!
Oprobano na mom rođendanu!
Jel dovoljno originalno? :wink:
 
Pa da vidimo... Ima jedan sto mi se mnogo svidja... Uni naziv je ZOMBIE, ali ovo je neka moja kraca varijanta za pripremanje. Pa glasi:

2 cl. bilo kojeg ruma sa 60% ili vise :shock:
6 cl. belog ruma (Rum Bacardi) :shock:
3 cl. tamnog ruma (Rum Bacardi) :shock:

1 kasicica secera u prahu
4 cl. sirupa od limeta (opciono 1 cl. cedjenog limuna)
4 cl. sok od papaje (moze i ananas, ali nije vise ZOMBIE)

- rum (60 %, beli i tamni) staviti u sejker, dodati dve kocke leda i muckati dok se led ne otopi

- onda dodati u sejker secer u prahu i jos dve kocke leda. Muckati dok se led ne otopi

- u medjuvremenu, uzeti jednu casu, veliku, sa duguljastim grlom (Tumbler), politi vodom i zatim staviti u friz na 5 min.

- nakon toga izvaditi casu, staviti sitni led i preliti je sa smesom iz sejkera. Dodati sok i sirup, lagano promesati kasikom.

- moguce garnirati sa kriskom pomorandze i ubaciti svezu tresnju ili visnju.

UZIVAJTE!!!! :D :D :D

Zelim da cujem misljenja...... :o
 
Ovaj je vise za devojke. Nije los, mada je bez alkohola. I naravno, ima cudan ukus.

1 supena kasika meda
1 supena kasika zumanaca (verujem da je 1 ili 2 jaja dovoljno)
3 cl. soka od limuna (ili pola cl. cedjenog limuna)
25 cl. mleka (KRAVICA :lol: )
... i veoma malo soli (staviti taman onoliko soli koliko stane na pola nokta od malog prsta sa desne ruke)

- sve sastojke staviti u nekakvu zdelu i dobro promutiti (moze rucno ili sa blenderom, sve zavisi kakvog ste raspolozenja) dok ne postane kasast...

- usluziti sa belom cokoladom

Koktel se veoma lako sprema, ali ako jedan sastojak fali, ukus postaje odvratan. Verujte, probao sam sve varijante. Meda mozete da stavite u principu maks. do tri kasike. Jedan od "najopakijih" koktela. :twisted:
 
da postavimo temu o kuvanju, pa da i ja malo prepisujem recepte iz velikog francuskog kuvara. slazem se, volimo koktele, poznajemo problematiku... dajte nesto prakticno da moze da se pravi u kucnim uslovima. zar se u bifeu svakog prosecnog novosadjanina nalazi po flasa tekile, blue curacao-a, belog ruma; frizideri su nam puni soka od papaje, manga, ananasa..? zao mi je, za sada je beton favorit... ('alo, krvolok, koju kafanu posecujes?)
 
zoo:
da postavimo temu o kuvanju, pa da i ja malo prepisujem recepte iz velikog francuskog kuvara. slazem se, volimo koktele, poznajemo problematiku... dajte nesto prakticno da moze da se pravi u kucnim uslovima. zar se u bifeu svakog prosecnog novosadjanina nalazi po flasa tekile, blue curacao-a, belog ruma; frizideri su nam puni soka od papaje, manga, ananasa..? zao mi je, za sada je beton favorit... ('alo, krvolok, koju kafanu posecujes?)

Pa dobro. Na zahtev zoo-a, prilazem jedan kratak recept. Ako nemas ove sastojke, sta da ti radim...
Ovaj koktel je slican kuvanom vinu a i moze da se pije u svako doba... Probajte, nije los. Inace je izasao iz kuhinje jednog naseg najnotornijeg alkoholicara-barmena iz Zemuna.

BOEM

- 1 narandza
- 1 limun
- 3 kasicice secera u prahu
- 2 cl. rakije (sljivovica, moze domaca)
- 4 cl. vina (Vranac)

- narandzu i limun iscediti, sok procediti tako da se zilice odvoje

- sok, secer i rakiju staviti u sejker sa dve kocke leda i muckati dok se led ne otopi

- smesu sipati u casu sa sitnim ledom i preliti vinom

U principu mogu i svi sastojci da se stave u sejker ali onda je neophodno staviti sto vise leda (maks. osam kocki) i muckati kao lud. Ali onda ne bi trebao da se stavlja sitni led u casu... :wink:
 
Dolcezza:
Slusaj UW, ti stalno imas neke konstruktivne predloge za partije i cugu na isti, ali ti nesto pozivi izostaju!!! :lol: :lol:


Kad smo vec kod koktela, sinoc probah u Latinu, Sex on the beach, i mogu vam reci da je od alkohola u doticnom koktelu, bio samo miris u tragovima, BLJAK!!!! Latino je zakazao!!!

Dobro što nisi probala njihovu varijantu White Russian (inače jedan od meni omiljenijih koktela, ali je malo zimski), kao da im je Hexoral glavni sastojak.

Dolcezza:
A sada da se spremimo za UW Koktel parti:
The one and only TEQUILA SUNRISE:
Vreme dogadjanja, smiraj dana

Oprema:
1/3 Tequila
1/3 Juice
1/3 Grenadine (moze Trickle ako nadjete)

Nacin izvodjenja:
U Visoku čašu sipajte izmrvljeni led, preko njega tekilu i djus pa sve zalite grenadinom!!!

Cheers!!! :lol: :lol:
Da nije malo suviše 1:1:1 Teqile, Juice i Grenadine? Ili voliš takve "amneziac" varijante?
Ako ti se već nije dopala Latino varijanta Sexa na plaži, probaj (važi i za ostale) Baršunasti pupak (što biu Švedskoj rekli Fuzzy navel), a to zahteva:
- V vodka (očigledno UW-ova omiljena :)), ako nema V može i neka druga (Smirnof ili Stoličnaja)
- Archers Peach schnapps (kao za Sex) ili bilo koji drugi breskva-alkohol
- dopuniti sa sokom od pomorandže
Ne izgleda šta ja znam kako atraktivno nešto u 4 boje, ali je ukus mmmmm inspirativan.

Imam osećaj da će ovo biti jedan od mnogobrojnih koktela na zabavi koju UW priređuje sredinom juna u svojoj hacijendi :) :) :)
 
Eeeee, nacekacemo se te zurke!!!! :lol: :wink: :twisted:
Inace probala White Russian (sa sve Kahlua-om i Baylies-om) u sopstvenom izvodjenju!! Mmmmmmmm kakav koktelčić! Slažem se da je zimski, ali ni vreme nije bolje!!!
U medjuvremenu, evo jednog meni omiljenog:

Dunav:

1/2 Pelinkovca
1/2 soka od pomorandze

Sastojke ili promesati pa preliti preko leda i limuna ili respektivno dosipati u čašu sa istim!!!!
 
:) :) :) Pelin:đus = 1:1 ! Ne daj bože da kod Dolcezze alkohol bude u nekom manjem odnosu prema ostalim sastojcima :) :). Tako se to radi! Samo da znaš da te nikad ne bih pustio da radiš samnom u šanku! Ne kažem da sam konobarska krvopija, ali sa tobom para definitivno ne bi bilo.
Ako kolektivno pritisnemo UW-a popustiće do kraja ovog leta (što uspešno glumi jesen)
 
Dolcezza:
Eeee keramički pistolju! 8)
U UW-ovom slucaju vazi ona iz Gorskog Vijenca: "Tvrd je orah voćka čudnovata..."!! :lol:

Pa sta ja znam, racun ti je isti!!! puno alk. X malo puta = malo alk. X puno puta!!! zar ne??? :lol:
Radosnice ti evidentno nisi radila u "ugostiteljstvu". Teoretski potpuno si upravu (kada bi u šanku važila matematika, a ne teorija relativiteta) :). S druge strane, privatne zabavice sa prijateljima ... mislim da bi ipak tebe trebali pustiti da mućkaš aperitive (dok UW raspiruje barbi-q):)
 
Dolcezza:
Elem, na UW coctail party ovog leta ce biti sledeca raspodela rada:
UW - raspaljuje bbq
glok - meša koktele
Peta i Dolcezza - igraju na stolu
ostatak mase se DOBRO ZEZA!!!!
Kako volem kad cure prave raspored poslova! A ko će da seče lukac?! Jao znao sa neki koktel s lukom, al' ubi me ne mog se setiti! Brodska pića (kako bi to rekli u legendarnom filmu "Šta možeš u Denveru kad si mrtav?"
 

Back
Top