pavlovljev i uslovni reflexi:)))

dive

Legenda
Poruka
61.139
setam sinoc po temama..pa na jednoj ostavim komentar..

a potaknuta procitanim komentarima jedan neodgovor :mrgreen: mi se upleo u misli..

zasto se nama zenama (respect izuzecima, naucite me naivnu kako:lol:) kad smo zaljubljene i volimo svog muskarca, javlja ``uslovni`` reflex da najvise na svetu zelimo da
mu kuvamo, peremo,peglamo..(o pusenju ne na ovoj temi:rumenko:)..


a muci me i jos nesto sto moze da bude u vezi sa ovim..

bila u braku i jos jednom delila zajednicku adresu i nije ispalo kako treba..

bracno, materinski, stambeno, ekonomski realizovana..
fali mi samo emotivno..
zaljucila da mi sasvim odgovara da sa nekim samo delim lepe trenutke..i to odmah kad prica krene da se razvija i kazem..

ali..

svi bi odmah da me zene i decu mi prave..:eek:
iako su na pocetku prihvatili moj stav - hocu emociju i vezu, necu obavezu.

naravno veza u zacetku se prekida..ko da strepi od ``neprijatnog iznenadjenja iza coska`` svo vreme?
i ponavlja se..opet i ponovo..
sta je to sa danasnjim muskarcima?
 
Poslednja izmena:
:D Trebala si temu nazvati "Marfijev zakon" :D

Tako ti je to u životu. Paćenice koje očajnički žele da se udaju i rađaju decu niko neće, svi beže od njih. A kad čuju da nećeš da se udaješ i rađaš decu, onda se upnu iz petinih žila da te preobrate. To im valjda dođe kao neka pobeda, mogu da se busaju u grudi - "Kakav sam frajer, ubedio sam zakletu protivnicu braka da se uda za mene!".

Za.ebavam se naravno jer nemam pametnu ideju, ali sam i ja isto to primetila...
 
Pa ta zelja za peglanjem i kuvanjem je neki lose regulisan majcinski instinkt, verovatno... Ja nisam taj tip, ja sam inadzija, i jedini muskarac kome peglam i kuvam je ovaj za koga sam se udala - a kuvam i peglam, i udala sam se, samo zato sto njega uopste ne interesuje da mu kuvam, a jos manje peglam. A kako se postaje takva zena, pa, sta znam, verovatno se takva rodis, ili negde duboko u sebi mrzis muskarce i ceo svet koji im ide na ruku :lol:
 
pa ja mislim da je to neki materinski instinkt u pokusaju,sad ces ti njega kao da hranis,peres,kuvas mu,cesljas i tako sve.

ne znam ja to nemam i uvek imam potrebu da meni neko kuva mada ruku na srce zadovoljavam se i prvim iz frizidera i rado idem izguzvana tako da se sigurno ne poresam peglanjem tudjih stvari :lol:

mada moj je majcinski jednak nuli nit volim decu nit se raznezim na istu,e jedino kucici mali mogu da izvuku osmeh na lice al i to je jer mnogo gotivim pse,ujedno jedino psu i kuvam a definitivno cesce nego sebi :lol:
 
ja sam danas skuvala ruchak.
kuvan, vishe mi je muka od krompira i mesa, shto moj muzz smatra za vrhunac kulinarstva.

i onda sam shvatila, da treba cheshce sebi da chinim, a da cu sa njim imati informativan razgovor - ebe mi se shto on trenutno radi - kad se postavlja sto, ima da se uchestvuje, ako ti smeta prashina, ponekad je obrishi, ako ti se pije voda, digni dupe pa natochi... ne zato shto ja to radim, nego zato shto je trenutno sa nama njegova majka, koja ga tetoshi. tako je i muzza, tako je i sina, tako ce i unuka. a moj sin ce to nauchiti... valjda, u kuci se nauchi svashta neshto.

i danas sam reshila da stavim tachku na to.
samo ne znam da li cu da pravim promene pomalo, sistematski ili po kratkom postupku, odma`.

u svakom sluchaju, poenta je, a i odgovor na temu: shta je to sa mushkarcima danas? majka im je, ali juche. :D
ja ne zzelim da moj sin bude TAKAV mushkarac.
eto.
 
ja sam danas skuvala ruchak.
kuvan, vishe mi je muka od krompira i mesa, shto moj muzz smatra za vrhunac kulinarstva.

i onda sam shvatila, da treba cheshce sebi da chinim, a da cu sa njim imati informativan razgovor - ebe mi se shto on trenutno radi - kad se postavlja sto, ima da se uchestvuje, ako ti smeta prashina, ponekad je obrishi, ako ti se pije voda, digni dupe pa natochi... ne zato shto ja to radim, nego zato shto je trenutno sa nama njegova majka, koja ga tetoshi. tako je i muzza, tako je i sina, tako ce i unuka. a moj sin ce to nauchiti... valjda, u kuci se nauchi svashta neshto.

i danas sam reshila da stavim tachku na to.
samo ne znam da li cu da pravim promene pomalo, sistematski ili po kratkom postupku, odma`.

u svakom sluchaju, poenta je, a i odgovor na temu: shta je to sa mushkarcima danas? majka im je, ali juche. :D
ja ne zzelim da moj sin bude TAKAV mushkarac.
eto.

u duhu tvoje namere... znas onaj vic kada sedele francuskinja, italijanka i srpskinja, pa se jadaju... kaze francuskinja... ja sam svom muzu skrenula paznju da ovako vise ne moze, nego da menja svoje navike, da pocne da pegla, spremi rucak i tako to... posle nekog vremena vidim poceo da se menja... italijanka isto.... muz poceo da sprema makarone, pizzu i posle nekoliko dana vidi da ide na bolje... pa i srpskinja... isto prebacivala muzu i posle nekoliko dana je videla... na jedno oko! :lol:
 
:D Trebala si temu nazvati "Marfijev zakon" :D

Tako ti je to u životu. Paćenice koje očajnički žele da se udaju i rađaju decu niko neće, svi beže od njih. A kad čuju da nećeš da se udaješ i rađaš decu, onda se upnu iz petinih žila da te preobrate. To im valjda dođe kao neka pobeda, mogu da se busaju u grudi - "Kakav sam frajer, ubedio sam zakletu protivnicu braka da se uda za mene!".

Za.ebavam se naravno jer nemam pametnu ideju, ali sam i ja isto to primetila...

Izvini ti si udata, imas dete?
:mrgreen:
ne verujem da cujem ovo od tebe..ajd brzo se ispravi!
 
ali zasto odmah iste te stavove hoce da menjaju?:dontunderstand:

zato sto oni hoce da ih zene jure za udaju.
sigurno svi misle da lazes kad tako govoris, pa kad se ispotavi da je to tacno, oni se razocaraju.

ili misle kao eh super, ova nece da me smara, a onda shavte da ipak vise vole da ih zene smaraju...

nema jednog objasnjenja.

samostalna zena isto kao i samostalan muskarac nisu dobri partneri. ti malo trazis, zauzvrat malo i pruzas. jedina je ralika sto su muskarci promiskuitetniji od zena.
 
zato sto oni hoce da ih zene jure za udaju.
sigurno svi misle da lazes kad tako govoris, pa kad se ispotavi da je to tacno, oni se razocaraju.

ili misle kao eh super, ova nece da me smara, a onda shavte da ipak vise vole da ih zene smaraju...

nema jednog objasnjenja.

samostalna zena isto kao i samostalan muskarac nisu dobri partneri. ti malo trazis, zauzvrat malo i pruzas. jedina je ralika sto su muskarci promiskuitetniji od zena.

aaaaa????
 
Ima zena koje vole da usrecuju ljude koje vole, pa ih to cini duplo srecnijim, te otud taj refleks ( ovo za pavlovljev- i ja znam za tortu i kremu sa tim imenom, pa mi u ovom kontekstu nije jasno na sta se misli :) ) i to je sasvim OK- i sama kazes da si zakljucila da ti odgovara da sa nekim delis samo lepe trenutke pa mu to dodje na isto po fazonu- sto da nema jos vise takvih trenutaka koje mozes da stvoris..problem nastaje ako/kad pocnes da uvidjas da to nije uzvracaTo ni malo il ne u istoj meri...mislim :)...i mislim jos da je srz svakog problema u narusenoj ravnotezi u odnosu bilo kog medjuljudskog odnosa ..
 

Back
Top