Vaše opredeljenje

Da li bi ste za sebe pre rekli da ste:

  • vernik

  • ateista


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

killerclick

Zainteresovan član
Poruka
242
Pre 7-8 godina je Ministarstvo vera izašlo sa podatkom da u Srbiji ima 95% vernika, 0.5% ateista a ostali se nisu izjasnili.

Baš me zanima kako bi to izgledalo ovde.

Stavio sam u forum Politika jer:
- posetioci foruma Religija verovatno nisu reprezentativan uzorak
- verske zajednice u Srbiji se već mešaju u politiku

Dakle, dve opcije su vernik i ateista. Nisam hteo da komplikujem dodatnim kategorijama pa izaberite onu koja vam je bliža. Hvala na saradnji. :)
 
Ja nzm gde sebe da svstam....Nisam neki naj naj vernik ne idem u crkve cesto vrlo vrlo retko...Ali se molim bogu kad osecam potrebu za time ali o5 kazem veronauka me smara i nisam neste zainteresovan.,...Gde sebe da svstam?
 
Ja nzm gde sebe da svstam....Nisam neki naj naj vernik ne idem u crkve cesto vrlo vrlo retko...Ali se molim bogu kad osecam potrebu za time ali o5 kazem veronauka me smara i nisam neste zainteresovan.,...Gde sebe da svstam?

Pa ako verujes da postoji Bog, onda si vernik. Ako ne verujes da postoji (sto mozda nije isto kao i 'verujes da ne postoji') onda nisi vernik.
 
Da li bi ste za sebe pre rekli da ste:

vernik

ateista


Ni jedno ni drugo, u okvirima u kojima se obe stvari shvataju ovde, ili i jedno i drugo u isto vreme.

Prvo, definitivno "ne verujem" u "Boga" u kog veruje vecina, koja se moli da ih on spasi i slicne gluposti. To nije nikakva "vera", to je strah. "Bog", ili ja vise volim da kazem "duh", je jedna bezlicna sila u univerzumu, koju savrseno ne zanimaju ljudska bica, bar ne do trenutka dokad naprave neki pomak u svojoj svesti i pomere se sa mrtve tacke. Paznja takve sile mora da se zasluzi. Nikakve molitve i gluposti ne pomazu.

To verovatno ne mogu da razumeju svi, ali najkrace bi glasilo nesto ovako..

Ja verujem u sebe, a Bog veruje u mene...to ide obostrano.
 
Poslednja izmena:
Ni jedno ni drugo, u okvirima u kojima se obe stvari shvataju ovde, ili i jedno i drugo u isto vreme.

Prvo, definitivno "ne verujem" u "Boga" u kog veruje vecina, koja se moli da ih on spasi i slicne gluposti. To nije nikakva "vera", to je strah. "Bog" je jedna bezlicna sila u univerzumu, koju savrseno ne zanimaju ljudska bica, bar ne do trenutka dokad naprave neki pomak u svojoj svesti i pomere se sa mrtve tacke. Paznja takve sile mora da se zasluzi. Nikakve molitve i gluposti ne pomazu.

To verovatno ne mogu da razumeju svi, ali najkrace bi glasilo nesto ovako..

Ja verujem u sebe, a Bog veruje u mene...to ide obostrano.

Наши Богови су мени помогли пуно пута, а и казнили ме пуно пута, тако да нико не може да ме убеди да не постоји нешто јаче од нас.
 
Наши Богови су мени помогли пуно пута, а и казнили ме пуно пута, тако да нико не може да ме убеди да не постоји нешто јаче од нас.

Pa naravno da postoji, mada "jace" nije najsrecnija rec, pre je "vece od nas"...

Mi smo delic svega toga, naravno da je to vece od nas.
 
Pre 7-8 godina je Ministarstvo vera izašlo sa podatkom da u Srbiji ima 95% vernika, 0.5% ateista a ostali se nisu izjasnili.

Baš me zanima kako bi to izgledalo ovde.

Stavio sam u forum Politika jer:
- posetioci foruma Religija verovatno nisu reprezentativan uzorak
- verske zajednice u Srbiji se već mešaju u politiku

Dakle, dve opcije su vernik i ateista. Nisam hteo da komplikujem dodatnim kategorijama pa izaberite onu koja vam je bliža. Hvala na saradnji. :)

a treca? ne-vjernik/ ne-religiozna osoba?
 
Наши Богови су мени помогли пуно пута, а и казнили ме пуно пута, тако да нико не може да ме убеди да не постоји нешто јаче од нас.

Postoji Bog..ali ne i tvoji paganski...smrdaovi....to su demoni..i sta god ti se ukazalo...moja preporuka ti je da ides u Crkvu...jer je opasno to sto se igras sa demonima (paganskim bozanstvima)
 
Ma svi ste vi vernici do prve prilike suspendovanja bozjih zapovesti :roll::roll::roll:

Prezderavate se, jurite pare, lazete, svalerate se sa udatim i neudatim zenama, pijete preterano...

Sve vernik do vernika :D
 
Većina Amerikanaca, njih oko 70%, veruje – rezultat je svežih istraživanja koje je 2008. sprovela organizacija Pju forum za religiju i javnost.

Pa to ti i govorim. Veruje koliko i ti .. do prvog umakanja topuza u udatu ili punjenja novcanika parama. Bez ljutnje ali takav je covek. Da nije ne bi se desavala ova njesra po svetu. ;) A pogotovo da u SAD 70% ljudi iskreno veruje u Boga.

PITANJE JE DA LI ISKRENO VERUJETE U BOGA A NE DA LI KAO VERUJETE U BOGA A SA STRANE AKO NALETI NEKA MOKRA NIJE FRKA !! :evil:
 
Ma svi ste vi vernici do prve prilike suspendovanja bozjih zapovesti :roll::roll::roll:

Prezderavate se, jurite pare, lazete, svalerate se sa udatim i neudatim zenama, pijete preterano...

Sve vernik do vernika :D

Pa sto nisi rekao, da ti je neki vernik preoteo devojku, pa da si besan...da si je ozenio nebi imao problema, jer je nama vernicima zabranjeno udate da jurimo...ali ocigledno da nije bila zadovoljna sa tobom, jer po tvom pisanju vidim da nisi kadar i zaraditi...jer ti smeta da drugi imaju para...
***...nespoaosban i , sta da ti radi covek!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top