Sta ? Kako ? Zasto ? Neverovatno ! Mozda je trebalo ... ma ne ! Sve je to zivot !

FATAL ERROR

Primećen član
Poruka
934
Ponekad posecivajuci ovaj deo foruma primetih da ima dosta "matorih" ili bar dosta starijih od mene . Vidim da neki cak pominju svoj prvi poljubac pa cak i 10 godina pre mog rodjenja . Pa bih sledeca pitanja upravo posvetio i postavio tim starijim osobama ! ( znate ono , zelje , cestitke i pozdravi )

Sta je to sto vam je najvise i najcesce smetalo kod partnera i uopste u samom tom odnosu ? Sta je ono sto vam je falilo , a bilo je veoma prosto i lako priustljivo , ali eto muskarci / zene ? Sta je to sto bi ste porucili danasnjim klincima ( nama ) ?

Sta je to sto vam muskarci nisu u dovoljnjoj meri pruzali , a mogli su ? Sta je to sto vam devojke nisu u dovoljnjoj meri pruzale , a mogle su ?


Sta je ono sto nas ceka u ljubavnom zivotu ? Evo prosek nam je 19 godina . Cemu da se nadamo ?

Vi ste sada godinama daleko od nas i stvari vidite iz mnogo sireg ugla .

Da li se u vama stvara neki cudan , lep osecaj kada vidite vasu bivsu / biveseg ? Kada se sretnete ponovo nakon nekoliko godina sa nekim ko vam je nekada bio veoma drag i znacajan ? Naprimer , sretnete nakon dugo godina vasu prvu devojku ili decka ! A do tada ste se pitali da li je uopste ziv .

Ja sam pre neki dan pozvao na pice jednu moju bivsu iz srednje skole sa kojom stvari nikada nisu isle glatko ( ... i zato sto sam ja bio do usiju zaljubljen u nju ... ) . Zaista poslednje njene reci su bile "Skloni se skote jedan . Puknucu te pesnicom . Necu da te vidim vise niakd . Nemoj da si mi se vise ikad obratio u zivotu !" :) To je tako bilo . Nismo ni pricali zaista dugo ,a posle toga nismo ni mogli - srednja skola se zavrsila i vetar svakoga od nas odneo na razne strane ( i ta neka srednjoskolska druzina puce od vetra kao da je nije ni bilo , ostase samo oni najblizi ) .

Onda sam se ja setio cele te price sada nekoliko godina kasnije ( skoro tri , mozda i vise ) mesec dana nakon raskida sa poslednjom i padene mi na pamet - Sto je ja nebih pozvao da se vidimo , da se ispricamo .

Na picu sam joj sve ispricao ( sve ono zbog cega smo se svadjali ) bez dlake na jeziku ,a i bez ikakvog cilja . Rekao sam joj svega cega sam se setio . Rekao sam joj da sam hteo samo da je yebbem na eskurziji da mi je tada samo to bilo u glavi . Rekao sam joj da sam bio zaljubljen u nju ( ali na onaj nacin ) . Rekao sam sve mnoge druge gadosti . Rekao sam joj apsolutno sve najiskrenije moguce ( sebi sam isapo bedan ) . Devojka me gleda onako zacudjeno , sirom otvorenih ociju , klima glavom . Pa sve te skolske price koje su tada tamo kruzile koje sam ja izmislio ili preuvelicao da je ona kurwa i da je laka . Pa da sam ja namerno hteo da sjebem stvari kako bih sebi ili ne znam kome pokazao kako sam ja nju ostavio , a ne ona mene , kako sam ja pobednik . Pa moja ocajanja kasnija zbog svega toga . Pa su onda pala moja izvinjenja za sve one moje odvratne reci koje sam joj rekao i za sve ruzno sto sam joj uradio ( tu sam pomislio da sam jos uvek zaljubljen u nju )

Onda se i ona otvorila . I zene imaju price koje mogu da podignu obrve ( i kada msilite da ste sve culi ) . Onda je i ona pocela meni da se izvinjava . Kako je nasla drugog samo da bi eto meni pokazala da joj nista ne znacim - a bila je zaljubljena u mene . Odjednom sam shvatio da dva stranca sede za stolom .

Zajedno smo se slozili da smo oboje sjebali jedno vreme koje nam je bilo dato - nase vreme smo sjebali . Mogli smo , jel te , lepo da ga prozivimo , a mi smo ga ziveli vrlo jadno . Nakon nekoliko sati price i poslednje ture pobijenog soka i kafe razisli smo se zeleci jedno drugome sve najlepse :) .

Onda sam odlucio da potrazim kontakte i pozovem jos nekoliko devojaka . Zapravo , dugujem puno izvinjenja .

A cemu sve to , ako ne zelis da je ponovo muvas ili da se ponovo samo kresnete za secanje ili , napokon , ako vec niste ? Nekako je fenomenalan osecaj videti ta bica ponovo , videti ih iskrene i na kolenima :) . Iskrene . Onda vam se sloze kockice i setite se svih tih trenutaka . Sklopite sliku sta je kako i zasto bilo . Vidite gde je ko grsio . Pricate zajedno , smejete se , svojim glupostima , priznajete jedno drugom ... Pricam o vezama duzim od pola godine . A ne o nekim sranjjima .

Gledam sada poznanike koliko oni vremena provode flertujuci , pa odlazenje u klubove gde su ih zadnji put videli , mesecima . Retko i veoma sporo se dogodi ono , po meni , kljucno ( ne mislim na seks , samo na to mislite ) . Kao da ih nesto koci . Kao da sve nas nesto koci , da malte ne , ne kazemo sta mislimo . Jedan moj ortak vec je treci put zove devojku na pice i nikako nista konkretno da joj izjavi . A kao , puno mu ona znaci , nije kao ove druge , sa kojima je mogao sve .

Sta vi "matoriaci" iz iskustva mislite o iskrenosti ? Da se mozete vratiti u proslost sta bi ste najpre promenili u vasem ponasanju ? Koliko je OK nakon nekog flertovanja ( kako god ono bilo , kumnikaciono , nekomunikaciono ) na prvom "sastanku" reci suprotnoj strani otvoreno , jasno i direktno da vam se svidja i ... ? Koliko bi to trebalo da bude brzo ? Jer moze delovati - pateticno i satiricno - pa nije valjda da ti se svidjam :lol: ? Koliko je vaznije ono sto radimo od onoga sto pricamo . Ja iz iskustva znam da se bar devojke ili bar ove koje sam ja imao i nisu marile puno za reci - ali zato kada je uhvatite za bilo sta , dodirujete , ili je poljubite cisto onako ( dok ona nesto prica ) u klubu (npr. ) reaguju u fazunu - ti si taj . I tu cesto gotovo vise i nema price , vi ste se smuvali . A pri tome joj niste rekli ( pa da ne kazem ) , ni gde zivite . Zat je dodir toliko mocniji or reci ? Ne mislim na seks , vec ono pre toga .

Ja mnogo postujem Samantinu pricu iz americke serije Sex and the City - kao neke devojke koja je u mladosti ( tinejdzerskom dobu kada se prvi pu zaljubila ) bila povredjna i od tada vise nikad nije htela da se zblizi sa nekim . Plasela se da je opet niko ne povredi ( setite se sa onim Ricardom sto nije htela da se drzi za ruke ) . Ona je isla do seksa , ali nikad nije isla dalje .

Meni se cini da danas ima i previse tih Samnti .

Negde sam video kako se neki zale kako se danas deca mnogo slobodnije muvaju . Ja mislim suprotno , ali ni vi ni mi ne znamo pravu istinu . Odnosi medju ljudima , tj. nama danas su veoma poremeceni . Generacije rock'n'rola su zapravo ipak bile slobodnije i samim tim normalnije . Ja danas oko sebe imam zaista puno ljudi koji su zaljubljeni , ali jos toj osobi nisu to rekli , ali su zato meni ili najboljem drugu rekli - i poceli da se ponasaju maloumno zbog toga . pa sta sam ti ja ? Pa izadjite i reci joj , bice ti bar lakse sto si se ispraznio . Bar znas na cemu si ! Samo nemojte one price koje nemaju ni pocetak ni kraj . Pa reci joj , ako je normalna , ispostovace to i odgovorice ti . Sigurno joj nece biti sve jedno . Mozda ce te ispaliti , ali ces bar to i znati . A ne moj samo praviti od nje svet maste , pa se onda razocarati kada shvatite da je to bila samo masta .

Koliko bi vi "matore" devojke prihvatile to da vam neko na prvom "zvanicnom satsanku" ( ono , pozove vas i piita vas da izadjete na pice ako nemas druge planove ) i on vam domah kaze kako mu se dopadate , da mu se svidjate , da samo sto se nije zaljubio u vas . Ali naravno pre toga ste primetili da vas one gleda vec duze vreme . Koliko bi iko prihvatio da mu neko , da kazem , u sred veze kaze ili napomene kako bi voleo da ostanete OK i prijatelji kada raskinete ? Koliko to vama izgleda da je raskid ustvari sutra - vec priprema podlogu za raskid , pomislicete ? Ali ja mislim da je najbolje reci sta osecate i tada vas niko ne moze ni povrediti jer ste vi to tako prevazisli ! Prevazisli ste svoja osecanja , zato ih i izjavljujete . A opet i mene i drugu stranu ustvari inetersije sta on / ona oseca . Cega se ljudi plase ?

Da li je za vas ljubav (zaljubljenost) samo ono sto se samo od sebe desi ? Onako spontano ! Da li ljubav (zaljubljenost) moze stvoriti , tj. naci ? Ali stavljam akcenat da je teba traziti , a ne cekati da se ona desi . Pa ino sto smo zvali sponatano je bio deo neke nase akcije , radnje ( i moje i njene ) , a ne naseg cekanja . Da smo samocekali , nikada ikoga ne bi ni upoznali .

Toliko puta i od mnogo iskusnijih frajera cujem - Kako da joj pridjem ? Sta da joj kazem ? To sada ja vas pitam ! Jel uopste nije bitno sta ce te prvo reci ( nemorate lupetati , vredjati ili vikati ) , vaznije je valjda ono posle , onaj dijalog koji sledi ?

Meni licno nije normalno to sto se ribe ( ne sve naravno ) pale na recenicu - Ozenicu te ! Ako je riba sa Vozdovca - tip joj kaze : Kada se budem zenio to ce biti neka lepa devojka sa Vozdovca ! Riba na to izgori ... Pa mislim stvarno na sta to lici , ja vise nemogu to , ja sam ili lud ili su svi oko mene ludi , a pre ce biti da sam ja lud .

Ja msilim da sve te raskide ili pogresne ljubavi i nisu pogresni . Samo smo ih mi tako doziveli :cool: :lol: .

I tako ja od ideje da postavim nekoliko pitanjima mnogo iskusnijima i starijim , napisah ovoliki tekst . nadam se da bar , a shvatate vec :D . Znam da ovde nema mnogo seksa . Pa generalno i nema onog pravog seksa zato sto i nema bliskosti medju ljudima . Oni upraznjavaju seks misleci da je to to . Prave automobil , a ne znaju sta je tocak . A seksualno iskustvo je iskustvo i ono se stice . Mozete dati neke smernice i direktive !:mrgreen::hahaha:

"Znam" da je moderatorkinja Pipi Duga Carapa starija od mene pa mozda cak i 20 godina ( odprilike duplo starija od mene ) . A ima jos dosta ovde ljudi , ljudi u pravom smislu te reci . Ja vas ljudi postujem . bas sam iznenadjen da na forume dolaze takvi kao vi :D toliko stariji . Ajde da kazemo da je to istina ... :p

Bas bih voleo da vidim otvorenu diskusiju nas klinaca i vas , nekadasnjih klinaca . Ali diskusiju . nemojte ono jedna , dve recenice . Napisite sta mislite i sta bi kako trebalo da bude .
 
Bez obzira sutra zovem devojku sa kojom se flertujem vec neko vreme i racicu joj sta osecam , jasno i direktno ( necu lagati , osecam prema njoj ogromnu privlacnu silu :D cinimi se da je negde oko 500 njutna , videcemo ) . Sta god da se dogodi ne moze da me povredi - odnosno ne mogu da se povredim . Tako da cu uporediti rezultate eksperimenta sa odgovorima onih koji to vec znaju .

Nije li zivot prelep ? Mozete imati sav novac ovog sveta , ali vam opet na kraju ostaje samo ono kako vi ovaj svet posmatrate - optimisticki ili pesimisticki . Skoro sam odgledao neki film Woody Allena , mislim da je Anything Else koji se zavrsava scenom kada glavni lik vidi svoju poslednju devojku sa kojom je raskinuo iz taksija u prolazu negde na ulici , sa nekim tipom , inenadjen govori sam sebi "Znao sam da se palila na tog lika (tako nesto ) " taksista - "Sta kazete ?" ; "Nista , cudim se koliko je ljubav cudna i misteriozna " Taksista uzvraca "Bas kao i zivot " The End .
 
Poslednja izmena:
Sta je to sto vam je najvise i najcesce smetalo kod partnera i uopste u samom tom odnosu ?
nedostatak ljubavi i istinske bliskosti... toga je bilo najmanje.

Sta je to sto vam muskarci nisu u dovoljnjoj meri pruzali , a mogli su ?
pa ne znam da li su mogli... ali, razumevanje.

Sta je ono sto nas ceka u ljubavnom zivotu ?
kako koga...

Vi ste sada godinama daleko od nas i stvari vidite iz mnogo sireg ugla.
zabluda. ugao se suzava zbog nagomilanih strahova i smanjene spontanosti.


Da li se u vama stvara neki cudan , lep osecaj kada vidite vasu bivsu / biveseg ? Kada se sretnete ponovo nakon nekoliko godina sa nekim ko vam je nekada bio veoma drag i znacajan ?
samo u slucajevima onih koje si stvarno voleo. za ostale ti svejedno, ne zastanes...

Odjednom sam shvatio da dva stranca sede za stolom .
cest slucaj u zivotu.

Zajedno smo se slozili da smo oboje sjebali jedno vreme koje nam je bilo dato - nase vreme smo sjebali . Mogli smo , jel te , lepo da ga prozivimo , a mi smo ga ziveli vrlo jadno .
ovo je opste ljudsko mesto. samo nije fora shvatiti to nakon price, nego dok se desava...

Da se mozete vratiti u proslost sta bi ste najpre promenili u vasem ponasanju ?
manje bih brinula

Koliko je vaznije ono sto radimo od onoga sto pricamo .
dovoljno.
ipak, ne treba da se svedes na budalu cije reci niko ne uzima za ozbiljno nikad


Negde sam video kako se neki zale kako se danas deca mnogo slobodnije muvaju . Ja mislim suprotno , ali ni vi ni mi ne znamo pravu istinu . Odnosi medju ljudima , tj. nama danas su veoma poremeceni . Generacije rock'n'rola su zapravo ipak bile slobodnije i samim tim normalnije
ahahahahhahaha... sve je isto oduvek, samo se kostimi menjaju

Cega se ljudi plase ?
nepoznatog, bolesti, samoce i smrti.

Da smo samo cekali , nikada ikoga ne bi ni upoznali .
tacno. a da smo samo jurcali, nikada nikoga ne bismo upoznali zaista.
pa ti vidi...


Ja msilim da sve te raskide ili pogresne ljubavi i nisu pogresni . Samo smo ih mi tako doziveli
ima sranja koja bi se bas mogla i preskociti, kad covek posle pogleda.

eto toliko
 
Chek da ustanem iz groba i napipam naochare i zube pa da vidim shta nas to pitash....ako ne zaboravim o chemu se ono beshe radilo dok stignem do kraja posta...
SkinnyDip-LMG3.gif


I shta si doshao medju nas matorce idi se igraj s decom, pile...
 
Poslednja izmena:

Back
Top