Ples

maslacak93

Aktivan član
Poruka
1.969
Iskreno,ne znam nista o njemu.Ne mogu ni Be da kazem o vrsti plesa,itd....Jeste li nekad isli na ples,jeste li trenirali,vezbali...?Gde..?Da li volite latinoamericka plesove>Meni se jaaako dopadaju upavo oni (salsa,mambo,samba) i planiram da se upisem na casove,ako nije kasno.
 

Prilozi

  • salsa.jpg
    salsa.jpg
    18,9 KB · Pregleda: 4
:heart::heart::heart:

rekla bih mngo,al' mozda sutra...jedino mesto gde ne mozes da bezis od sebe,sam se boris sa sobom,svi strahovi,problemi, izidju na porvsinu...tacno se vidi ko je kakva osoba po tome kako igra.....
malo sam trenirala,flamenco,hip hop i trbusni ples { poslednja dva sad...} ali planiram preko leta da uzmem flamenco....san mi je da treniram 4 plesa istovremeno.......i da igram do 30te....

I nije kasno,nikad,veruj...Ne poznajem latinp plesove dobro ali,cula sam da je salsa najtezi od latino plesova pa bolje mozda pocni s necim malo laksim pa kad se u to uhodas,nekih pola godine-godinu dana,ili mnogo brze,onda polaako...postepeno...:) Probaj npr flamenco ako ti se dopada,doboces na gracioznosti ruku mnogo...mada svaki je jako lepo
 
Мрзи ме сад да пишем све што бих хтела,али волим плес.
Кад сам била мала ишла сам на часове класичног и модерног плеса око годину дана,али ме је мрзело да наставим.
 
:heart::heart::heart:

rekla bih mngo,al' mozda sutra...jedino mesto gde ne mozes da bezis od sebe,sam se boris sa sobom,svi strahovi,problemi, izidju na porvsinu...tacno se vidi ko je kakva osoba po tome kako igra.....
malo sam trenirala,flamenco,hip hop i trbusni ples { poslednja dva sad...} ali planiram preko leta da uzmem flamenco....san mi je da treniram 4 plesa istovremeno.......i da igram do 30te....

I nije kasno,nikad,veruj...Ne poznajem latinp plesove dobro ali,cula sam da je salsa najtezi od latino plesova pa bolje mozda pocni s necim malo laksim pa kad se u to uhodas,nekih pola godine-godinu dana,ili mnogo brze,onda polaako...postepeno...:) Probaj npr flamenco ako ti se dopada,doboces na gracioznosti ruku mnogo...mada svaki je jako lepo

Apsolutno se slazem sa tobom!U svemu!Potpuno se prepustis osecanjima,svoj si..Ta strast..Mada,jeste da nista ne znam,mada idem na folklor,ali to naravno nije isto. Hvala za savet,koristan je.

p.s.neka se postovi koji nemaju veze s temom brisu :)
 
Za ples ti nikad nije kasno jer trebaš ti da uživaš u tome.

Išla sam na latinoameričke plesove godinu dana, kao manja, ali mi se nije dopadala devojka koja nas je vodila pa sam se ispisala. Posle toga sam se upisala na folklor (tradicija :heart: ) i trenirala 5 godina, međutim zbog spleta okolnosti i to sam batalila. Sada se više ne bavim plesom, već ritmičkog gimnastikom ali sam i to zavolela.
 
Obozavam.
Trenirala sam dve godine latino plesove dok sam bila mala, i nije mi tako lose islo, ali me valjda smorilo i imala sam potrebu za necim energicnijim. Pa i folklor sam pocinjala samo sto me to nije drzalo, i iskreno, nije mi ni islo bas najbolje...
E sad treniram neku mesavinu hip hop i r'n'b plesa ( mada je vise hip hop ) i super je. Konacno mogu da utrosim energiju, iskazem emociju kroz igru, opustim se...
Ples je.....cudo...
 
Poslednja izmena:
Volim ples,i uopšte da igram..
Neko vreme sam išla u plesnu školu,al' mi je dosadilo,jer ne volim previse da radim koreografije..Vise volim da igram po nekom svom osecaju...
dancing2.gif


Mada,krenula bih opet na nešto al' ne znam gde...:neutral:
 
Ми смо имали 2 наставника плеса,једног класичног п. а другог који је био за модерни.
Један је био-
sumo.gif
,а други-
crazy.gif
.

И није било шансе да неко од нас постане-
bis.gif
.
 
moshing.jpg


mosh.png


Crowd_moshing.jpg
6a00e0099295248833010536f9bc37970c-500wi

Ово је прави плес...:cool:
na prve tri slike su mosheri i u to nema tih para da bih smeo uci jer tu se biju pesnicama u glavu,skacu jedni na druge,sutiraju se u glavu nogama jednom recju masakr! kao klasicna tuca,samo masovnija i krvavija jer tu ulaze stoke od 100+ kila koje ne gledaju koga i kako i cime biju(u tome je i car moshinga i ovo je na hc svirkama)!
A poslednje je kul,onaj invalid na kolicima... :D Metal sranje! Verovali ili ne i ovo je vrsta plesa!
 
Ako se ne racuna folklor,nikad nisam isla ni na jedan ples..Ali me u poslednje vreme toliko privlaci..(ne samo zbog Prljavog plesa 2,ozbiljno,drug i drugarica (koji su brat i sestra) treniraju nekoliko godina,osvojili su mnogo nagrada itd., i kad ih gledam na sceni kako igraju,prosto im se divim. :zaljubljena: )
 
Мада мислим да се плесом треба почети бавити у млађим данима због гипкости и еластичности тела,које сам током година таааако изгубила.
 
Мада мислим да се плесом треба почети бавити у млађим данима због гипкости и еластичности тела,које сам током година таааако изгубила.

Gipkost. :heart:

Ja sam bila kruta uprao zbog folklora. I jedini deo tela koji sam razvila bile su noge... čak sam imala i previše razvijene listove... nisam mogla da nosim uske pantalone jer nisam mogla da ih prevučem preko listova... A tada su skoro sve pantalone imale uske nogavice... mada, posle folklora sam počela uvrnuto da hodam... kao da se penjem na prste... :eek:

Opet, to je ples koji obožavam! Nošnje, probe, koncerti... :heart:

Sada se bavim ritmičkom gimnastikom i mngo sam više ojačala i oblikovala telo, postala gipkija... ključ je u svakodnevnom istezanju...
 

Back
Top