Jel' te... ?

just S.

Iskusan
Poruka
5.447
Citajuci neke od tema ovdje nailazim na skup slova, da ne kazem rijec, jel' te.
Prvi put sam tu uzrecicu cula u intervjuu talentovane Sandre Afrike(?) i umirala sam joj od smijeha. Nakon svake izjavne recenice govorila bi "jel' te"...
Sta vam to znaci?:dontunderstand:
U Bosni se ne koristi...:confused:
 
Hihihi, nemam pojma ko je Sandra Afrika, a ta uzrečica se dosta koristi ovde kod nas (Sose i Lale su u pitanju). Uglavnom su je koristili naši stari...
Sinonim bi bio npr. dabome...
(Jel' to znaš šta znači ili da objašnjavam dalje?)

P.S. Mogla si mi to pitanje postaviti i na PP umesto što si otvorila temu, ali nema veze...
 
Hihihi, nemam pojma ko je Sandra Afrika, a ta uzrečica se dosta koristi ovde kod nas (Sose i Lale su u pitanju). Uglavnom su je koristili naši stari...
Sinonim bi bio npr. dabome...
(Jel' to znaš šta znači ili da objašnjavam dalje?)

P.S. Mogla si mi to pitanje postaviti i na PP umesto što si otvorila temu, ali nema veze...

:hahaha:

Shvatila znacenje ali sam htjela vidjeti obrazlozenja cisto da vidim jeli ta uzrecica stvarno toliko rasprostranjena... mislim meni je svejedno ali mi je skroz...:dash:
I tako...Jel' te!!!!!! :hahaha:

Sledeci put cu te EliNS pitati u PP ako naidjem na slicne uzrecice!
 
Hihihi, nemam pojma ko je Sandra Afrika, a ta uzrečica se dosta koristi ovde kod nas (Sose i Lale su u pitanju). Uglavnom su je koristili naši stari...
Sinonim bi bio npr. dabome...
(Jel' to znaš šta znači ili da objašnjavam dalje?)

P.S. Mogla si mi to pitanje postaviti i na PP umesto što si otvorila temu, ali nema veze...

Da je postavila na PP, onda nebi ja imala sta za smejanje:mrgreen:

Ali molim ako mozes jos jednom objasniti. Nekako, nije mi logicno: Jel' te = dabome ... hmm ... po mom sluhu je Jel'te? = Jel'da?( = Jeste li?) sto znaci otprilike isto toliko koliko i "zar ne?". Iza "jel'te?", "jel'da?", "zar ne?" osetim uvek znak pitanja, dok kod reci "dabome." osetim tacku ili ! Moze biti da je rec "dabome" nastala od "da bo me" i tako dobija sve novo znacenje ... hmm ... :think: Da bo me grom lupio ... neznam dalje!:mrgreen:

:):bye:
 
Jel te...
Di nam je Hellen da pojasni...:D

Хелен је, јелте, упућена у естраду? ;)

Хелен је збуњена разликом у писању ове речи (ових речи) код Клајна и у Правопису.:(
Клајн каже је л' те (што је мени нелогично јер не знам шта би значило то те), а важећи Правопис (Пешикан, Јерковић, Пижурица) каже јелте.:roll:

И тако сам ја, јелте, сад збуњена...:confused:
 
Хелен је, јелте, упућена у естраду? ;)

Хелен је збуњена разликом у писању ове речи (ових речи) код Клајна и у Правопису.:(
Клајн каже је л' те (што је мени нелогично јер не знам шта би значило то те), а важећи Правопис (Пешикан, Јерковић, Пижурица) каже јелте.:roll:

И тако сам ја, јелте, сад збуњена...:confused:

Bog me ti preferiraš nekog od ove trojice...;):mrgreen:
 
Citajuci neke od tema ovdje nailazim na skup slova, da ne kazem rijec, jel' te.
Prvi put sam tu uzrecicu cula u intervjuu talentovane Sandre Afrike(?) i umirala sam joj od smijeha. Nakon svake izjavne recenice govorila bi "jel' te"...
Sta vam to znaci?:dontunderstand:
U Bosni se ne koristi...:confused:

moja profesorica srpskog u gimlaziji je stalno govorila jelte
 

Back
Top