Mesić odlikovao Srbina

klikk

Iskusan
Poruka
6.788
Mesić je dodijelio je deset odlikovanja zaslužnim građanima, a među njima je i Aleksandr Jevtić, vukovarski Srbin koji je spasio brojne vukovarske branitelje od sigurne smrti.

Redom Danice hrvatske s likom Katarine Zrinske za osobite zasluge u zdravstvu, socijalnoj skrbi i promicanju moralnih društvenih vrednota odlikovani su saborski zastupnik Mato Arlović, Aleksandar Jevtić, te protojerej Miloš Orelj.
0407007.17.jpg


Aleksandar Jevtić odlikovan je na prijedlog Udruge pravnika Vukovar '91. jer je u logoru u Stajičevu, gdje je i sam bio prvotno zarobljen, uz srpske civile izdvojio i hrvatske branitelje rekavši da su Srbi. Među ostalima spasio je i brata poginulog Blage Zadre, Stanka Zadru.

Jevtić je novinarima rekao da mu odlikovanje puno znači, te dodao da u tom trenutku nije razmišljao o mogućim posljedicama svoga čina. "Pomogao sam nekima, ali mnogi su ostali s druge strane kojima se nije moglo pomoći", skromno je rekao Jevtić novinarima.

Stanko Zadro naglasio je da Jevtićev potez govori da "dobrih ljudi ima i u zlim situacijama", te je rekao kako je odlikovanje "dobro i za srpski i za hrvatski narod".


http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/03/19/0381006.html
 
Pa nije tu nista cudno,
ovde kod nas velike patriote nemaju ni pojma ko je npr.prof Milutin Milankovic(srbin iz hrvatske),
a hrvati imaju par sajtova posvecenih njemu i njegovom radu!!


http://www.milutin-milankovic.com/


Milanković Milutin (1879-1958), građevinski inžinjer, profesor nebeske mehanike i teorijske fizike na Beogradskom univertitetu, eminentan znanstvenik, bio potpredsjednik SANU, dopisni član JAZU; osnovao katedru za nebesku mehaniku na Beogradskom univerzitetu; radio u oblasti kozmičke fizike, geofizike i nebeske mehanike. U prvom djelu " Theorie mathematique des phenomenes thermiques produits par la radiation solaire " daje nova teorijska objašnjenja rasporeda Sunčevih radijacija na površinama planeta i tijeka klimatskih promjena u geološkoj prošlosti Zemlje. Izradio je i nacrt za reformu julijanskog kalendara, koji je bio prihvaćen na Svepravoslavnom kongresu crkava u Carigradu 1923; napisao mnogo monografija, studija, udžbenika i popularnih djela, od kojih su neka prevedena na strane jezike.
 
Moze da ima koliko hoces...ali treba znati i uciti,
a ne tupiti virtuelni patriotizam po ceo dan?! :think:

Treba uciti a ti vidim to nikad nisi ni radio,posto ne znas nista ni o cemu a kamo li koliko Milankovic ima skola i ulica u srbiji.
Niko to ne spori,i zato sam ja tebi preporucio da uzmes nesto da ucis ne sto si toliko neobrazovan,nego sto si inteligentno inferioran i to se veoma dobro vidi.

To nije tupljenje,tvoje gluposti su tupljenje,to je patriotizam a ne virualni patriotizam,a ti tupis ovde gluposti i bez patriotizma........

Stvarno se sazaljevam nad tobom kad tako uludo gubis vreme.........
 
Pa nije tu nista cudno,
ovde kod nas velike patriote nemaju ni pojma ko je npr.prof Milutin Milankovic(srbin iz hrvatske),
a hrvati imaju par sajtova posvecenih njemu i njegovom radu!!


http://www.milutin-milankovic.com/


Milanković Milutin (1879-1958), građevinski inžinjer, profesor nebeske mehanike i teorijske fizike na Beogradskom univertitetu, eminentan znanstvenik, bio potpredsjednik SANU, dopisni član JAZU; osnovao katedru za nebesku mehaniku na Beogradskom univerzitetu; radio u oblasti kozmičke fizike, geofizike i nebeske mehanike. U prvom djelu " Theorie mathematique des phenomenes thermiques produits par la radiation solaire " daje nova teorijska objašnjenja rasporeda Sunčevih radijacija na površinama planeta i tijeka klimatskih promjena u geološkoj prošlosti Zemlje. Izradio je i nacrt za reformu julijanskog kalendara, koji je bio prihvaćen na Svepravoslavnom kongresu crkava u Carigradu 1923; napisao mnogo monografija, studija, udžbenika i popularnih djela, od kojih su neka prevedena na strane jezike.

Pa, to ako si tek sada saznao za Milankovića je tvoja sramota. Zato nema potrebe da nam postuješ o njemu, jer on nije tema. O njemu smo pisali na temi o kalendarima, kada smo raspravljali koji je ispravniji.
Vidiš, mi ovde nešto ne spominjemo još jednog Srbina iz Hrvatske, Nikolu Teslu. Da li ćeš reći da Srbi ne znaju ni ko je on bio?
 
Tema

Taj odlikovani Srbin je izdajnik. Kao što rekoše ostali pre mene, izdajnik je jer je pomagao, odnosno spasavao neprijateljske vojnike. Da imamo službu kao što je MOSAD odavno bi on dobio olovno odlikovanje presvučeno mesingom.

Da je spašavao civile Hrvate, lažući da su Srbi, svaka čast. Ali, spašavati vojnike koji ti ubijaju narod - bolesno.
 
Tema

Taj odlikovani Srbin je izdajnik. Kao što rekoše ostali pre mene, izdajnik je jer je pomagao, odnosno spasavao neprijateljske vojnike. Da imamo službu kao što je MOSAD odavno bi on dobio olovno odlikovanje presvučeno mesingom.

Da je spašavao civile Hrvate, lažući da su Srbi, svaka čast. Ali, spašavati vojnike koji ti ubijaju narod - bolesno.

upravo tako odlikovan je sto je izdajnik

e sad super je sto mu je objavljena slika tako da ako ga neko negde sretne moze komotno da ga napuca :)
 
Tema

Taj odlikovani Srbin je izdajnik. Kao što rekoše ostali pre mene, izdajnik je jer je pomagao, odnosno spasavao neprijateljske vojnike. Da imamo službu kao što je MOSAD odavno bi on dobio olovno odlikovanje presvučeno mesingom.

Da je spašavao civile Hrvate, lažući da su Srbi, svaka čast. Ali, spašavati vojnike koji ti ubijaju narod - bolesno.

koji narod su ubijali,srbe u smederevu?
 
Tema

Taj odlikovani Srbin je izdajnik. Kao što rekoše ostali pre mene, izdajnik je jer je pomagao, odnosno spasavao neprijateljske vojnike. Da imamo službu kao što je MOSAD odavno bi on dobio olovno odlikovanje presvučeno mesingom.

Da je spašavao civile Hrvate, lažući da su Srbi, svaka čast. Ali, spašavati vojnike koji ti ubijaju narod - bolesno.

odlikovao je hrvatskog državljanina za humanost. to što je srbin nema nikakve veze.
 

Back
Top