Viskoki muskarci i odevanje

Ja i nisam visok, imam 178 al opet imam mnogo više ikseva nego oni eLova :lol:
Kad se svi snabdevaju kod skraćenih kineza ...

Ja sa 191 nisam npr. u Zari uspeo da nađem nijedan model da mi odgovara ulključujući XXL.U Springfieldu i imam neke šanse da uđem u XXL,dok u Adidasu bez problema stanem u XL.Valjda svaki brend ima svoju standarde za veličinu.A kao po nekom pravilu,kad god mi se neki model svidi,nema ništa veće od M,tako da nalaženje odgovarajućeg(estetika-kvalitet-cena) modela zahteva prilično truda.
Kako je višim i krupnijim ljudima od mene ne smem ni da pomišljam.Broj obuće 45 koji nosim se uglavnom nalazi bez većih problema.
 
Ja sa 191 nisam npr. u Zari uspeo da nađem nijedan model da mi odgovara ulključujući XXL.U Springfieldu i imam neke šanse da uđem u XXL,dok u Adidasu bez problema stanem u XL.Valjda svaki brend ima svoju standarde za veličinu.A kao po nekom pravilu,kad god mi se neki model svidi,nema ništa veće od M,tako da nalaženje odgovarajućeg(estetika-kvalitet-cena) modela zahteva prilično truda.
Kako je višim i krupnijim ljudima od mene ne smem ni da pomišljam.Broj obuće 45 koji nosim se uglavnom nalazi bez većih problema.
Slično sam ja prošao u manualu kad sam gledao kožnjake i obične jakne na još nekim mestima. Imaju sada neke čudne krojeve, preterano uske rukave.

Malo sam i ja preterao kad sam rekao da ne mogu da nađem 44-45, ima tih brojeva samo ne modela koji meni treba, rasproda se brzo :lol:
 
gde me nađe :)
a i tolikog rmpaliju:)
po tvojim kriterijumima ja sam na donjoj granici. dakle okruglo 2,0...
košulje i odela... naći kod nas... je nemoguća misija...
dakle za klasične tipove i rešenje je klasično... krojač
majice, duksevi, farmerke, jakne... nisu problem
 
Odeca sa stilom zavisi od tela....

Recimo sportski tipovi su nekada imali oznaku /7....pa cekas kad naleti....jednom godisnje....
Modeli bez oznake /7 su bili za siroke ljude i visoke., obicno malo deblje.....
U njima izgledas kao divac, sto meni nije merak.....
Ja ne volim odela i kosulje gde je u stomaku ostavljeno za 50-100kg vise tezine....

Svaki kvalitetniji proizvodjac izbaci jednom godisnje seriju /7L, koja je za 220-230cm...ovo za odela pricam....

Kinezi su ubili mnoge serije koje su bile normalne, a od xxxxxxxxxxxL ne treba nista ocekivati....
Uostalom , osim zimskih jakni , i to nekih lux varijanti , od kineza jos ne videh nesto od tekstila a da je i kvalitetno i da lezi kako treba....

A kosulje pratis po dimenzijama DSO.....Nekad naletim na dobru duzinu (ja volim duze kosulje....)
Na forumu postoji tema, o debelim , pa je tu i o visokim , o Guliveru za cipele i jos neke prodavnice....
 
ništa korisno na tim temama, sad sam bunario, pitanje gde mogu da se kupe cipele velikih brojeva i na 2 strane odgovor "pogledaj u guliveru".. znači, anđo: vidi je l ima u gluvieru...a za košulje - nema naziva prodavnica i proizvođača, nego samo piše da kod velikih brojeva i produženja rukava treba naručiti košulje direktno od proizvođača. pominje se "rudnik". nekad je stvarno imao kvalitetne košulje, ne znam da li uopšte danas postoji.
azaro bi trebalo da ima u ponudi i košulje velikih brojeva (mislim da ovde nije u pitanju problem sa dužinom nego i širinom.. ( : ), ako ne, onda naručiti. za pantalone, jakne, kapute, ja bih video u zekstri. kod svih domaćih preostalih proizvođača. ne bih se držao ovih stranih autleta, gde se, uglavnom, prodaje roba za greškom za metrosex, tako ..u zari nema leba - tamo sam se jedva upakovao u xxl...
 

Back
Top