Ucena

Waterfall

Legenda
Poruka
50.188
Lideri pojedinih albanskih partija eventualni ulazak u sastav Koordinacionog tela za jug Srbije uslovljavaju zahtevom da im se dozvoli da upotrebljavaju svoje nacionalne simbole. Novi zahtev Albanaca iz Preševske doline stigao je posle načelnog dogovora za njihov ulazak u Koordinaciono telo, saznaje Kurir.

Predsednik Skupštine opštine Preševo i lider Demokratske partije Albanaca Ragmi Mustafa zatražio je od Vlade da Albancima dozvoli da, umesto zvaničnih obeležja Srbije, koriste albanske!

- Imamo svoje zahteve da bismo prihvatili učešće u radu Koordinacionog tela, a ako se oni ne ispune, od toga neće biti ništa. Očekujemo da nam se prizna pravo na upotrebu nacionalnih simbola, zastave, grba, pisma i jezika - rekao je Mustafa.

Šef Pokreta za demokratski progres Jonuz Musliju, bivši politički lider Oslobodilačke vojske Preševa, Bujanovca i Medveđe, naglasio je da će „tek videti šta srpska vlada ima da ponudi i koliko im to odgovara“.

- Jedan od naših zahteva jeste da nam se dozvoli upotreba nacionalnih simbola, jer bez toga nema smisla da ulazimo u to telo. Još ne znamo da li je saradnja u okviru Koordinacionog tela moguća, jer je osnovno pitanje da li nas Vlada Srbije istinski želi ili im je stalo samo da kažu da su Albanci ušli, kao što je bilo poslednji put 2005. godine - istakao je Musliju.

Sa druge strane, lider Partije za demokratsko delovanje Riza Halimi kaže da je upotreba nacionalnih simbola rezultat njihovog revolta, a nikako zvaničan zahtev!

- Ni dosad nismo bojkotovali Koordinaciono telo! Jeste da nismo bili njegov deo, ali smo sarađivali. Uz veliku pomoć OEBS pregovore smo intenzivirali u poslednje tri nedelje, ali je lokalne lidere Ragmija Mustafu i Jonuza Muslijua razbesnelo to što su mediji već objavili da je dogovor postignut, iako niko osim mene nije direktno učestvovao u pregovorima sa albanske strane - rekao je Halimi i dodao da upotreba nacionalnih simbola nije uslov i o tome može samo da se priča tek kad Albanci uđu u to telo.

Izvor Kurira iz Koordinacionog tela kaže da je ulazak Albanaca u taj organ, posle četiri godine bojkota, gotova stvar.

- Albanci sada brane svoju poziciju jer im je međunarodni faktor uputio žestoke kritike i ukore zbog nekonstruktivnog pristupa. Imajući u vidu da su pritisnuti spolja da uđu u ovo telo, plasiraju laži da je ulazak uslovljen upotrebom nacionalnih simbola. Od toga neće biti ništa - kategoričan je naš sagovornik.
Pregovori s predstavnicima Albanaca sa juga Srbije trajali su više od šest meseci, a osim Vlade u njima je učestvovao i OEBS. Pauza u radu Koordinacionog tela traje skoro četiri godine, a poslednje dve Albanci potpuno bojkotuju institucije.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-19-03-2009/ucena
 
Pa ako im to dozvole smesta treba skinuti Predsednika Drzave sa te funkcije.
Oni i ovko slave praznik ,,Dan Zastave,, i isticu Albansku zastavu na tlu Srbije.
Ponavljam nisam ljudomrzac,ali na Kosovu koje se po nama racuna da je jos,, nase ,,nema takvih simbola bar gde nisu Srbi.
To ne dolazi u obzir.
 
Ja sam za to da nacionalne manjine imaju jednaka prava koja Srbi imaju u maticnim drzavama tih nacionalnih manjina. :)

A ako to nije po Ustavu onda Ustav treba menjati. Dakle reciprocitet.

Sto ce reci treba sto pre izolovati Siptare na kosovu a prema Siptarima u Srbiji primeniti sva gradjanska prava koja imaju Srbi na Kosovu. :)

Demokratski i pravedno, europejski. :)
 
Ja sam za to da nacionalne manjine imaju jednaka prava koja Srbi imaju u maticnim drzavama tih nacionalnih manjina. :)

A ako to nije po Ustavu onda Ustav treba menjati. Dakle reciprocitet.

Sto ce reci treba sto pre izolovati Siptare na kosovu a prema Siptarima u Srbiji primeniti sva gradjanska prava koja imaju Srbi na Kosovu. :)

Demokratski i pravedno, europejski. :)

ne mogu da verujem da cu jednom da se slozim i s tobom:hahaha:
 

Back
Top