matematika

Сматрам је дивном науком која ме одушевљава и сваким даном што више откривам све ми је мистичнија.:D

Али ово је пдф Друштвене науке.
 
Да,чини се да тема нема неку основу,тачније не постоји дискусија коју бисмо водили,сем ако ви немате предлога.
 
ja onda da postavim celu zbirku ovde pa vi resavajte...

Pa mozemo to svi kao ti da uradimo, samo ne znam ko ce da ti je radi... Ja necu sigurno jer niti imam vremena niti volje, za razliku od nekih ljudi ovde koji su pomogli nekima... Mislio sam da se sve teme vezane za probleme u matematici postavljaju ovde...
 
Poslednja izmena:
Oce li neko da postavi zadatak ili cemo da caskamo ovde?!:thumbdown:
Ау,па ти просто жудиш за задацима?Е, па ево један задачић:

Три риболовца после улова рибе су заноћила поред реке.Рано ујутро,један од њих се пробуди и одлучи да оде кући не будећи своје другове.Пошто број упецаних риба није био дељив са три,он баци једну рибу у воду,узме трећину преосталих риба и оде.Убрзо затим пробуди се други и такође преброји рибе,видевши да је један од њих већ отишао, једну рибу баци у воду,трећину преосталих риба узме за себе и отперја својој кућици.Исто тако је поступио и трећи риболовац.

Колико је најмање позитивно решење овог задатка?(претпоставља се, је ли, да нијесу могли упецат -4 или напр. -28 рибица!)
 
Nisi postavio sta se trazi u zadatku?

Добро,моја непрецизност,али је очигледно да се тражи број рибица.Уз додатак да риболовци сигурно нијесу уловили напр. 24 и 2/3 рибица...
Иначе је ово задатак из једног руског часописа за оне што воле необичне задатке...Задатак је записао познати физичар Пол Дирак ,познат и по томе што је указао на постојање античестица...

Срећан улов рибица!
 
Ау,па ти просто жудиш за задацима?Е, па ево један задачић:

Три риболовца после улова рибе су заноћила поред реке.Рано ујутро,један од њих се пробуди и одлучи да оде кући не будећи своје другове.Пошто број упецаних риба није био дељив са три,он баци једну рибу у воду,узме трећину преосталих риба и оде.Убрзо затим пробуди се други и такође преброји рибе,видевши да је један од њих већ отишао, једну рибу баци у воду,трећину преосталих риба узме за себе и отперја својој кућици.Исто тако је поступио и трећи риболовац.

Колико је најмање позитивно решење овог задатка?(претпоставља се, је ли, да нијесу могли упецат -4 или напр. -28 рибица!)

25 riba.
25-1=24
24:3=8
24-8=16
16-1=15
15:3=5
15-5=10
10-1=9
9:3=3
Prvi je uzeo 8, drugi 5, a treci 3 ribe.
 
Re:kistina

Фино....само још кад би објаснила како си добила 25?Нијеси ваљда на прсте рачунала?
Добро,да не испаднем закерало,али сам мислио на неку једначину,па анализу...
 

Back
Top