Novi F-15SE

KiZo

Poznat
Poruka
9.780
F-15SE (silent eagle).
Boing je ponudio novu ^stelt^ verziju veoma uspesne F-15tice za sve zemlje koje su zelele F-22 ali nisu mogle da ga dobiju jer je ogranicen samo za Ameriku.
http://www.defpro.com/news/details/6216/

pored svih drugih aviona 4,5 generacije sa semi-stelt karakteristikama F-15SE koristi i nosenje raketa unutar trupa ,cime se jos vise postize smanjenje radarskog odraza.
Pored nagnutih vertikalnih stabilizatora , Aesa radara koji ne reflekruje em zracenje,superkrstarecih motora (sa F/22),naprednih stelt premaza ,koristi i blago zakrivljen usisnik sa mrezama u mrtvim uglovima cime se maskira i kompresor, sto ga po recima predstavnika boinga cini ravnopravnim sa izvoznim F-35 po stelt karakteristikama uz naravno veci domet ,brzinu ,nosivost...Svaka cast amerima sto nastavljaju da cuvaju i unapredjuju najbolji avio u proslom a i najboljem u ovom veku (posle F-22)!


http://link.brightcove.com/services/player/bcpid1847329143?bctid=16748936001
 
Videli smo kako je prošao F117, i ovaj će isto tako (još da pridodam das e F15 NIKADA nije našao u fer borbi).
Žvaka za seljaka. Predpostavljam da će domaćim marionetama da zine doope za ovim avionom.
 
f-15 jeste bio, i ostao njihov najbolji avion, ali ovo je u najmanju ruku smesno. Pa i sama narudzbina f-22 je od 1000 spala na 200. a sada je i tih dvesta pod tackom pitanja, a oni nude jos jedan ? i to kada su se neki vec odlucili za f-35, i sada kad se ocekuje da ce izaci indisko ruski t-50, koji ce biti vrlo slican f-22 ali mnogo jeftiniji, i sa nekim novinama, i sa otvorenoscu za izvoz...
 
Ovaj avion moze da bude pun izvozni pogodak, sigurno je trenutno najbolja ponuda koja postoji na svetu. Znamo kakve su mogucnosti F-15 i da je daleko najuspesniji savremeni lovac (ne racunajuci F-22, naravno, koji se jos uvek nije dokazao)...ako proizvodnja moze da pocne "juce" (sto, nazalost, nece ici, ali i ako sacekamo par godina nije strasno) i ako stvarno ima mogucnost supercruisinga, bice definitivno best-buy.

Odusevilo me ge genijalno resenje transformacije FAST packa (iliti CFT-a) u weapon bay. Svaka cast Boeingu na svemu sto uspeva da uradi, pogotovo u ovo vreme kada konstantno nedostaje veliki broj inzenjera.
 
Dobre stvari se ne napustaju...primera radi, Boeing 737 je prvi put poleteo 1967. godine, a danas je najprodavaniji putnicki avion i proizvodnja i dalje traje...
 
Poredjenje je potpuno neadekvatno, Tu-95 se, koliko znam, vise ne proizvodi...a i kada se proizvodio bio je zaostao iza svog vremena. Modernizacija moze da se svede na unapredjenje opreme i tu je kraj.

Jeste ne proizvodi se, ali i dalje predstavlja veeeeliku opasnost za drzave NATO, jer oni ne bi dizali svoje lovce ako im se priblizi granici, da ga se ne boje.
 
Jeste ne proizvodi se, ali i dalje predstavlja veeeeliku opasnost za drzave NATO, jer oni ne bi dizali svoje lovce ako im se priblizi granici, da ga se ne boje.

Znas kako...postoji nesto sto se zove procedura, lovci se dizu i ako putnicki avion skrene sa vazdusnog puta.

Za razliku od (ne znam ni sam zasto) pomenutog TU-95 (TU-114), novi F-15 ce predstavljati jasnu i postojecu opasnost kada bude usao u upotrebu....videcemo da li ce Izrael biti prvi customer ili ce ipak ostati na nabavci samo F-22.
 
Znas kako...postoji nesto sto se zove procedura, lovci se dizu i ako putnicki avion skrene sa vazdusnog puta.

Za razliku od (ne znam ni sam zasto) pomenutog TU-95 (TU-114), novi F-15 ce predstavljati jasnu i postojecu opasnost kada bude usao u upotrebu....videcemo da li ce Izrael biti prvi customer ili ce ipak ostati na nabavci samo F-22.

Pa ja bih na njihovom mestu uzeo F-22, ali nisam ni znao da misle da ih naruce.
 
Zamisli ,Suhoi izbaci bezbroj verzija flankera i nijedan nema unutrasnji prostor za oruzja ,koji je preduslov za stelt, a amerikanci zapostave F-15 zbog aviona nove generacije koji se pojavio i onda BAM!
Svi govore kako F-15 vise nema sanse u borbi sa modernim protivnikom a boing jednim genijalnim potezom ,posle zatisja- opet izbija na vrh!

boing ima problema sa vojnim delom korporacije, to jeste ,prodaja pada...
ali ,japan ,tajvan ,juzna koreja, australija ,izrael ,arapske zemlje ,ukrajina.... dosta potencijalanih kupaca.
 

Back
Top