Selektivan tretman radikala u Skupštini !!!

PlavaPrinceza

Aktivan član
Poruka
1.462
Gledala sam Skupštinu od jutros i palo mi je napamet da otvorim ovu temu da prokomentarišemo. Ne znam da li je neko primetio kako vladajuća koalicija (koju uglavnom podržavam ali ne u potpunosti) unosi nered među radikale? Do pre nedelju dana su im uvek odbijali sve amandmane a sada prave podelu i od nekih prihvataju sve što predlože a od nekih ništa. Npr. Todorović, Pop Lazić i Radeta su pravnici i nikada im ne prihvate ni jedan amandman ma koliko bio dobar ali su zato prošle nedelje prihvatili amandmane mr. Martinovića (mr. pravnih nauka), i Marine Raguš (dipl. politikolog) a danas su prihvatili amandmane Marine Toman (dipl. ekonomista) i Nataše Jovanović (turistički vodič).
Uz dužno poštovanje, odbijam da poverujem navedene osobe (izuzev mr. Martinovića) umeju da napišu i obrazlože amandman bolje od gore navedenih pravnika ili čak doktora nauka poput npr. dr Paje Momčilova kome takođe odbijaju sve amandmane.

Volela bih da mi neko objasni svoj stav po ovom pitanju. Da li ZES-SPS-JS-PUPS-manjine zaista misle da turistički vodič ima superiorno znanje u odnosu na pravnike ili je po sredi nekakvo ohrabrivanje i forsiranje mladih radikala i pokušaj da se napravi frka između mladih i matorih radikala i da se podrži grupa predvođena duetom Jovanović-Martinović? Meni se čini da je ovo drugo :roll: A pitanje je zbog čega to rade ......
 
radikali su u skupstini, već bezmalo 20 godina...sem podrške Miloševiću u raspadu Srbije i bacanju kletvi, da ne računam plate i dnevnice, nisu ništa uradili niti će uraditi...profil znanja i mudrosti koji poseduju radikali, približno su jednaki razmaku izmedju dve bandere na ulici ali po danu ( bolje se vidi )
 
radikali su u skupstini, već bezmalo 20 godina...sem podrške Miloševiću u raspadu Srbije i bacanju kletvi, da ne računam plate i dnevnice, nisu ništa uradili niti će uraditi...profil znanja i mudrosti koji poseduju radikali, približno su jednaki razmaku izmedju dve bandere na ulici ali po danu ( bolje se vidi )

I zašto onda demokrate imaju potrebe da nekima usvajaju amandmane i smeškaju im se a na neke reže čim podignu ruku da nešto kažu? To je neki novi momenat koji mi ne ulazi u glavu. :dash:

Vladajuća većina ima približno 130 poslanika, možda i malo više. Slažem se da treba da slušaju opoziciju i prihvataju konstruktivne predloge ali pobogu! Do sada su odbijali sve, ma koliko dobro bilo, a sada prave ustupke pogrešnim ljudima. DSS i SRS su puni pravnika koje niko ne konstatuje, imaju i doktore pravnih nauka u svojim redovima i demokrate ih apsolutno ne slušaju i ne uvažavaju. Ne konstatuju ni Čedine poslanike koji su im politički bliži a ni naprednjake (Tabakovićki su u decembru odbili amandmane o budžetu mada zna znanje) ali prihvataju sve što predlože Nataša, Martinović i te dve Marine. Ne verujem da smo toliko nisko pali da Jovanovićka bude smatrana jednom od najpametnijih i najspremnijih za saradnju. Šta leži iza toga? :roll: I zbog čega Vlahović danas sedi na strani radikala a glasa kao pozicija? :roll:
 
Gledala sam Skupštinu od jutros i palo mi je napamet da otvorim ovu temu da prokomentarišemo. Ne znam da li je neko primetio kako vladajuća koalicija (koju uglavnom podržavam ali ne u potpunosti) unosi nered među radikale? Do pre nedelju dana su im uvek odbijali sve amandmane a sada prave podelu i od nekih prihvataju sve što predlože a od nekih ništa. Npr. Todorović, Pop Lazić i Radeta su pravnici i nikada im ne prihvate ni jedan amandman ma koliko bio dobar ali su zato prošle nedelje prihvatili amandmane mr. Martinovića (mr. pravnih nauka), i Marine Raguš (dipl. politikolog) a danas su prihvatili amandmane Marine Toman (dipl. ekonomista) i Nataše Jovanović (turistički vodič).
Uz dužno poštovanje, odbijam da poverujem navedene osobe (izuzev mr. Martinovića) umeju da napišu i obrazlože amandman bolje od gore navedenih pravnika ili čak doktora nauka poput npr. dr Paje Momčilova kome takođe odbijaju sve amandmane.

Volela bih da mi neko objasni svoj stav po ovom pitanju. Da li ZES-SPS-JS-PUPS-manjine zaista misle da turistički vodič ima superiorno znanje u odnosu na pravnike ili je po sredi nekakvo ohrabrivanje i forsiranje mladih radikala i pokušaj da se napravi frka između mladih i matorih radikala i da se podrži grupa predvođena duetom Jovanović-Martinović? Meni se čini da je ovo drugo :roll: A pitanje je zbog čega to rade ......

Nije bitno ko podnosi amandman nego kakav je. ;)

Titule same po sebi ne znače ništa. :cool:

Martinović je pametan momak, za razliku od ...cenzored... turistički vodič plavojke i ostalih. :whistling:
 
radikali su u skupstini, već bezmalo 20 godina...sem podrške Miloševiću u raspadu Srbije i bacanju kletvi, da ne računam plate i dnevnice, nisu ništa uradili niti će uraditi...profil znanja i mudrosti koji poseduju radikali, približno su jednaki razmaku izmedju dve bandere na ulici ali po danu ( bolje se vidi )

А шта су демократе лепо урадиле, за разлику од ''злих'' радикала???
 
e moja princezo plava...kad se otimaju pare od naroda Srbije, onda su svi dobri drugari....i radikali i demokrate i ostala boranija...ne verujem nikome od njih jer su naslednici titovog vremena i ideja....
i nemoj biti u zabludi više, jer oni su nakaze koje treba poslati u zaborav

E pa da si gledao shvato bi da ovi amandmani apsolutno ne vode otimanju para jer nije reč o budžetskom zakonu niti bilo čemu sličnom. Politikom se zanimam poslednjih dvadeset godina i teško da mogu da se zeznem tek tako - ovde nešto smrdi.

Verovatno ste primetili da je današnje glasanje za članove antikorupcijskog saveta i još nekih naučnih tela Nada Kolundžija vodila mahanjem. Pre glasanja nije bilo dogovoreno za koga glasaju ako ima 3-4 ponuđena kandidata nego je ona dizala ruku kada nekoga bira i svi su glasali za njega jer je u suštini bilo svejedno. Čak se dešavalo da ljudi greše pa mahinalno glasaju za druge kandidate, pa nema većine, ponavljaju glasanje itd.

A kada su glasali za amandmane narodnih posla nika momentalno je 127-128 ljudi glasalo za amandmane Jovanovićke i Tomanove a isti ti su u razmaku pd nepuna dva minuta u apsolutnoj većini odbili amandmane ostalih poslanika - znači bilo je dogovoreno da to urade. Volela bih da mi neko iz SRS kaže od kad su one tako pametne i dobre sa vladajućom većinom.
 
Nije bitno ko podnosi amandman nego kakav je. ;)

Titule same po sebi ne znače ništa. :cool:

Martinović je pametan momak, za razliku od ...cenzored... turistički vodič plavojke i ostalih. :whistling:

Pa o tome ti pričam - nije bitno ko podnosi amandman nego kakav je taj amandman. A do pre dve nedelje su ih odbijali bez da i pogledaju za šta glasaju. Ja mrzim Todorovića ali čovek je imao odlične amandmane koji nikada nisu usvojeni. Kada su prošle nedelje usvojili amandmane Martinovića za to nije glasala Skupština nego je ministarka finansija odobrila i meni je to bilo u redu jer je pametan momak. Ali turistički vodič čak nije ni dobila podršku određenog ministra čiji zakon se bira nego većine narodnih poslanika što ni mr. Martinoviću nije pošlo za rukom? Na koju foru :dontunderstand: Da se ne lažemo - svi znamo da devojka/žena nije ni blizu da bude najpametnija u toj stranci. Da su bilo kada prihvatili bilo koje amandmane Todorovića, Radete ili Martinovića ne bih reč rekla ali da doživimo da poslanici njih ignorišu a da turistički vodič dobije veću podršku prisutnih i više glasova od Sonje Licht - nije normalno.
 
E pa da si gledao shvato bi da ovi amandmani apsolutno ne vode otimanju para jer nije reč o budžetskom zakonu niti bilo čemu sličnom. Politikom se zanimam poslednjih dvadeset godina i teško da mogu da se zeznem tek tako - ovde nešto smrdi.

Verovatno ste primetili da je današnje glasanje za članove antikorupcijskog saveta i još nekih naučnih tela Nada Kolundžija vodila mahanjem. Pre glasanja nije bilo dogovoreno za koga glasaju ako ima 3-4 ponuđena kandidata nego je ona dizala ruku kada nekoga bira i svi su glasali za njega jer je u suštini bilo svejedno. Čak se dešavalo da ljudi greše pa mahinalno glasaju za druge kandidate, pa nema većine, ponavljaju glasanje itd.

A kada su glasali za amandmane narodnih posla nika momentalno je 127-128 ljudi glasalo za amandmane Jovanovićke i Tomanove a isti ti su u razmaku pd nepuna dva minuta u apsolutnoj većini odbili amandmane ostalih poslanika - znači bilo je dogovoreno da to urade. Volela bih da mi neko iz SRS kaže od kad su one tako pametne i dobre sa vladajućom većinom.

ti očigledno ne razumeš šta ti pričam...to što gledaš je obična sprdnja s tupavim narodom koji nema snage da zbaci sva ta govna sa sebe...Srbiji ne trebaju ni DS, ni SRS, ni SNS...oni više Srbiji ne trebaju....20 godina pljačkaju i ne rade ništa i još primaju visoke plate i dnevnice...
 
Gledala sam Skupštinu od jutros i palo mi je napamet da otvorim ovu temu da prokomentarišemo. Ne znam da li je neko primetio kako vladajuća koalicija (koju uglavnom podržavam ali ne u potpunosti) unosi nered među radikale? Do pre nedelju dana su im uvek odbijali sve amandmane a sada prave podelu i od nekih prihvataju sve što predlože a od nekih ništa. Npr. Todorović, Pop Lazić i Radeta su pravnici i nikada im ne prihvate ni jedan amandman ma koliko bio dobar ali su zato prošle nedelje prihvatili amandmane mr. Martinovića (mr. pravnih nauka), i Marine Raguš (dipl. politikolog) a danas su prihvatili amandmane Marine Toman (dipl. ekonomista) i Nataše Jovanović (turistički vodič).
Uz dužno poštovanje, odbijam da poverujem navedene osobe (izuzev mr. Martinovića) umeju da napišu i obrazlože amandman bolje od gore navedenih pravnika ili čak doktora nauka poput npr. dr Paje Momčilova kome takođe odbijaju sve amandmane.

Volela bih da mi neko objasni svoj stav po ovom pitanju. Da li ZES-SPS-JS-PUPS-manjine zaista misle da turistički vodič ima superiorno znanje u odnosu na pravnike ili je po sredi nekakvo ohrabrivanje i forsiranje mladih radikala i pokušaj da se napravi frka između mladih i matorih radikala i da se podrži grupa predvođena duetom Jovanović-Martinović? Meni se čini da je ovo drugo :roll: A pitanje je zbog čega to rade ......

TEORIJA ZA-VERE!!:bye:
 
ti očigledno ne razumeš šta ti pričam...to što gledaš je obična sprdnja s tupavim narodom koji nema snage da zbaci sva ta govna sa sebe...Srbiji ne trebaju ni DS, ni SRS, ni SNS...oni više Srbiji ne trebaju....20 godina pljačkaju i ne rade ništa i još primaju visoke plate i dnevnice...

Super, samo si mi dao odgovor na nešto što sam znala i pre. Ovde sam pitala nešto drugo :)
 
evo jedan tupav primer....kad su dosšle demokrate, Srbija više nije u ratu, nismo u sankcijama i prodavnice su pune....ili su devedesete olako zaboravljene u nečijim glavama

Говориш као да су радикали некад били на власти...
Јесмо ми још увек под санкцијама, санкција можда више нема званично, али ово понижавање Србије са Хагом, Косовом, РС, економско понижавање, све је то наставак санкција... Продавнице јесу пуне, али цене су још ''пуније'', а плате су све мање и мање, незапосленост је све већа и све време нас неки Јелашићи, Тадићи, Динкићи заваравају да ''напредујемо''...
 
Говориш као да су радикали некад били на власти...
Јесмо ми још увек под санкцијама, санкција можда више нема званично, али ово понижавање Србије са Хагом, Косовом, РС, економско понижавање, све је то наставак санкција... Продавнице јесу пуне, али цене су још ''пуније'', а плате су све мање и мање, незапосленост је све већа и све време нас неки Јелашићи, Тадићи, Динкићи заваравају да ''напредујемо''...

očigledno si zaboravio na blisku prošlost
pa evo još glupljeg primera da razumeš bolje....ako imam u ruci kutiju cigareta ( punu paklicu, ne bitno koje marke ) i tu paklicu zgužvam i izgazim nogom, podignem ostatke sa zemlje i dam ih tebi u ruke da nekako namestiš makar jednu cigaretu...
Nasledje od Miloševića dok je vladao Srbijom, sa radikalima u zaledjini...to su ratovi, sankcije i bombardovanje Srbije ( da skratim priču )...
posle pada Miloševića, nema ratova, nema sankcija, ima Exit i još štošta, čega nismo imali i što još treba da imamo...
 
fala na destruktivnoj analizi dela opozicionih poslanika, ne treba

takvi i kad `analiziraju` nesto lose misle

imate svoju menazeriju, bogat izbor, cak prebogat za prosipanje pameti.

rezimski poslanici svojim odlukama nanose stetu drzavi, narodu i pojedincu, analiziraj ovo

O tome i pričam. Moji nisu ni jedni ni drugi, svejedno mi je pa nisam pristrasna. Akcenat nije na tome što je Jovanovićeva retard nego što je, takva kakva je, jutros iz prve dobila podršku 128 narodnih poslanika (ako se ne varam za broj) a malo posle toga Sonja Licht je imala 125 glasova. Vladajuća koalicija je ta koja pravi gluposti a da mi ne znamo zašto i šta stoji iza toga - ne znam da li će nekome naneti štetu ali nije normalno to što su uradili. Ako hoće da podržavaju amandmane opozicije onda prvo neka podrže one koji imaju mozak (a ima ih dosta) a ne da masovno glasaju za debila i to organizovano a da posle toga svog kandidata izglasaju na gurku jer se o tome nisu jasno dogovorili :roll::roll::roll:
 
očigledno si zaboravio na blisku prošlost
pa evo još glupljeg primera da razumeš bolje....ako imam u ruci kutiju cigareta ( punu paklicu, ne bitno koje marke ) i tu paklicu zgužvam i izgazim nogom, podignem ostatke sa zemlje i dam ih tebi u ruke da nekako namestiš makar jednu cigaretu...
Nasledje od Miloševića dok je vladao Srbijom, sa radikalima u zaledjini...to su ratovi, sankcije i bombardovanje Srbije ( da skratim priču )...
posle pada Miloševića, nema ratova, nema sankcija, ima Exit i još štošta, čega nismo imali i što još treba da imamo...

Nauči da čitaš naslov pa se vrati ili otvori svoju temu i u okviru nje piši šta želiš. Kod mene si na ignore pošto spamuješ, lakše mi je tako zbog preglednosti.
 
očigledno si zaboravio na blisku prošlost
pa evo još glupljeg primera da razumeš bolje....ako imam u ruci kutiju cigareta ( punu paklicu, ne bitno koje marke ) i tu paklicu zgužvam i izgazim nogom, podignem ostatke sa zemlje i dam ih tebi u ruke da nekako namestiš makar jednu cigaretu...
Nasledje od Miloševića dok je vladao Srbijom, sa radikalima u zaledjini...to su ratovi, sankcije i bombardovanje Srbije ( da skratim priču )...
posle pada Miloševića, nema ratova, nema sankcija, ima Exit i još štošta, čega nismo imali i što još treba da imamo...

qq brajane, de si ti to bio za to vreme. bas mi te zao, i jos stotsta
 
evo jedan tupav primer....kad su dosšle demokrate, Srbija više nije u ratu, nismo u sankcijama i prodavnice su pune....ili su devedesete olako zaboravljene u nečijim glavama

Заборавио си да кажеш да је милионче без посла, да је беда никад гора... Иако су продавнице пуне, народ нема од чега да купи то што је у продавницама. Даље, режије поскупеле питај бабу колико % и слично. Нису демократе сјајне. Шта више, исти су као СПС, осим тога у коалицији су са СПС (како сте их до скоро звали мрачне силе 90-тих).
 

Back
Top