Razocaranje

Earring

Elita
Banovan
Poruka
21.131
Dragi forumovci,

nedavni dogadjaji su me podstakli da vas pitam da li se i vama desava slicno.

Naime, meni se redovno desava da o ljudima mislim mnogo bolje u pocetku i posle nekog kraceg vremena, a kako vreme odmice i upoznajemo se, tako se samo razocaram.

Ovo se odnosi i na prijatelje i na kolege i poznanike, dakle ljude s kojima nisam bliska i kad se bolje upoznam, razocaram se.

Zasto je to tako?

Lakse bi mi bilo da o njima prvo mislim lose i da me iznenade pozitivnim stvarima i da se odusevim.

Kakva su vasa iskustva s razocaranjem u ljude?

Razocarenje u ljude - sta vi mislite

P.S. jesam pogledala teme, da ne ponavljam, ali ako ipak ima, onda molim da se zatvori, a da me mod uputi na istu temu:)
 
Za početak nam bar reci da li si sklona da idealizuješ ljude i koji su ti kriterijumi za procenu.

....ili neki primer....

Ljubičice, ko te je diro?

(ne znam gde mi je apostrof na tastaturi, a mrzi me da tražim)
 
Primer
Jedna veoma draga koleginica iz RL pocela je da se, svaki put kad dodjem s njom da normalno porazgovaram, izbreca, i usput me i iskritikuje....
Totalno sam zacudjena jer je to bila jedina da tako kazem zaista fina i odmerena osoba u okruzenja

Sledeci primer br. 2 - koleginica koja je u pocetku bila sva fina i divna i potpuno iskrena, odjednom se, s unapredjenjem, pretvorila u najveceg spletkarosa i digla nos do nebesa....

Primera koliko hoces....

Ali, ansaje, definitivno je problem sto idealizujem ljude, a dalje je problem sto se ljudi foliraju, a kad ih tek upoznas, vidis da su te prevarili

mnogo foliranata, previse
 
um.. uzdrzavanje? treba uzeti u obzir i stepen foliranja kao mogucnost... ali ako ne ocekujes nesto od nekoga, nece te ni razocarati
mozda je ta prva u datom vremenu bila u problemima?
a ljudi imaju i dobre i lose strane, ne treba misliti da je neko 100% dobar pa kada vidimo prvu stvar koja nam se ne svidja, zakljuciti da smo se 100% zeznuli

eniveJ, ansai :)
 
Uh, ansai, pa nisam ja ni mislila da je neko 100 % idealan, a jok
Nego sam mislila da posle 2 godine poznajem tu osobu, a onda je iskocio jedan nepoznati lik, neki stranac i potpuno me zatekao
Ne, mi se pre nismo sreli i moje zaprepascenje jeste veliko
 
Dragi forumovci,

nedavni dogadjaji su me podstakli da vas pitam da li se i vama desava slicno.

Naime, meni se redovno desava da o ljudima mislim mnogo bolje u pocetku i posle nekog kraceg vremena, a kako vreme odmice i upoznajemo se, tako se samo razocaram.

Ovo se odnosi i na prijatelje i na kolege i poznanike, dakle ljude s kojima nisam bliska i kad se bolje upoznam, razocaram se.

Zasto je to tako?

Lakse bi mi bilo da o njima prvo mislim lose i da me iznenade pozitivnim stvarima i da se odusevim.

Kakva su vasa iskustva s razocaranjem u ljude?

Razocarenje u ljude - sta vi mislite

P.S. jesam pogledala teme, da ne ponavljam, ali ako ipak ima, onda molim da se zatvori, a da me mod uputi na istu temu:)



nemoj nista da ocekujes, i neces se razocarati :)
ljudi su u sustini zli xD
ala sad ispadoh optimista xD
los dan, ali tako je...
 
Uh, ansai, pa nisam ja ni mislila da je neko 100 % idealan, a jok
Nego sam mislila da posle 2 godine poznajem tu osobu, a onda je iskocio jedan nepoznati lik, neki stranac i potpuno me zatekao
Ne, mi se pre nismo sreli i moje zaprepascenje jeste veliko

Taj lik je oduvek tu i bio, samo ti nisi htela da ga vidiš. Seti se ;). Bilo je sigurno znakova, ali ti se nije svidelo i smatrala si da je nebitno. Kvarilo ti sliku.
 
divna knjiga....osluskivanje srca...starac, monah savetuje svog ucenika da ne ocekuje dobro od ljudi jer se onda samo razocaras i pocnes ljudima da ne verujes i postajes cinik.....niko nije savrsen a umetnost je ocekivati od ljudi ono sto mogu da ti pruze.....:)
 
Evo da ne bude zabune

Jedna treca koleginica o kojoj nisam imala dobro misljenje me je demantovala i sada sam shvatila koliko je veliki laf u sustini

Medjutim, recimo, mm gleda totalno drugacije na ljude

On im odmah nadje sve mane i zamerke i nikad se ne razocara
A ja ih uvek branim, da nije tako, da preteruje....

Da li na kraju ispada, da je on u pravu, i da je bolje da u startu nadjemo sve mane ljudima s kojima se susrecemo, jer je to cinjenicno stanje?:confused:
 
Ne nije
Ne pratis
Jedna koleginica me iznenadila totalno
Znaci to ti mislis o meni:):azdaja: dobro dobro :lol: :cmok:
Ma da je to, ja bih lako:per: nego me drugarica razocarala pa sam razocarana:confused:
 
ne, nego oću da ponoviš da je žensko ...normaaaaaaa-lno..samo žensko može tako dujede za srce...
eo, ozbiljnan sam sad: ljoobinka, malo je 2 godine da bi nekog upoznala, očekivala, oslonila se..i to kao, jedna te razočarala, a ta duga što si mislila da je loša, ta se pokazala kao laf...vi sve nešto analitirate..pusti ljude i ne očekuj mnogo...
 
Dragi forumovci,

nedavni dogadjaji su me podstakli da vas pitam da li se i vama desava slicno.

Naime, meni se redovno desava da o ljudima mislim mnogo bolje u pocetku i posle nekog kraceg vremena, a kako vreme odmice i upoznajemo se, tako se samo razocaram.

Ovo se odnosi i na prijatelje i na kolege i poznanike, dakle ljude s kojima nisam bliska i kad se bolje upoznam, razocaram se.

Zasto je to tako?

Lakse bi mi bilo da o njima prvo mislim lose i da me iznenade pozitivnim stvarima i da se odusevim.

Kakva su vasa iskustva s razocaranjem u ljude?

Razocarenje u ljude - sta vi mislite

P.S. jesam pogledala teme, da ne ponavljam, ali ako ipak ima, onda molim da se zatvori, a da me mod uputi na istu temu:)
Ја сам особа која људима тешко пружа поверење.
С једне стране, због искустава која су ме томе подучила, с друге јер је природа онога чиме се бавим таква да морам увек да сумњам.

Иначе, имам прилично добар осећај за људе, мање их слушам, више анализирам гестикулацију, покрете...и имам перфектну меморију, тако да ме је тешко фолирати.

Све у свему, нисам се много пута разочарала у људе.
Не очекујем ни од кога ништа.

Уствари, нисам драма-тип, па чак и кад ме неко негативно изненади, некако брзо филтрирам тај лош осећај и не враћам се више на њега.
У мојој архиви ( глави) тефтеришем да је особа ''таква и таква'' и да немам с истом шта да тражим ни у ком смислу.
 
Evo da ne bude zabune

Jedna treca koleginica o kojoj nisam imala dobro misljenje me je demantovala i sada sam shvatila koliko je veliki laf u sustini

Medjutim, recimo, mm gleda totalno drugacije na ljude

On im odmah nadje sve mane i zamerke i nikad se ne razocara
A ja ih uvek branim, da nije tako, da preteruje....

Da li na kraju ispada, da je on u pravu, i da je bolje da u startu nadjemo sve mane ljudima s kojima se susrecemo, jer je to cinjenicno stanje?
:confused:

:lol: Isti slucaj i kod nas :)

Tata mi cesto pricao...."ljude prihvatas takve kakve jesu....ne treba niti mozes da ih mjenjas...." :think:
Takva sam u sustini....prihvatam,uvijek razumijem...samo razgranicim s kojim se koliko prisno druzim...
moja jedna od najboljih drugarica...imala je taj obicaj brecanja....samo njoj nesto ne odgovara...tj jest' kad nije po njenom:roll:...pa okrenula se i ja i razgovarala malo njenim jezikom....:mrgreen:...e sad ona bila malo neurozna :lol:...mislim problemi i tako to...al' sto sam joj rekla svi smo u nekim problemima i svako svoj vidi kao najveci...sto nije razlog da budemo konstantno negativni....misliiiim kad izadjem na kafu....ili ma gdje....idem nasmejana...ako tako ne mogu sjedacu kuci nisam za narod :mrgreen:
Uglavnom razgovor sve rjesava...ko hoce i zeli....:)
 
ma nije to stvar idealizacije ljudi..vec jednostavno ljudi vremenom pokazu svoje pravo ja..pa od onog prvog sarmantnog susreta kada vas neko odusevi ubrzo shvatite da ta osoba poseduje i one osobine koje vam i nisu simpaticne...ja se samo razocaram ako otkrijem zlobu kod ljudi..ostale mane prihvatim..jer i oni u medjuvremenu ...upoznaju mene
 
cinjenicno stanje je da ljudi imaju mane.
ocekivati suprotno je naivno i, od odredjenih godina, glupo.
ipak, traziti mane ljudima unapred i braniti se drkadzijstvom i cinizmom od razocaranja tek je glupo.
ali dobro, ne mogu svi biti i hrabri i mudri.

da li si se ti nekada (ikada) razocarala u sebe samu?
ja jesam, i to dosta.
od tada su mi ljudi mnogo drazi... :lol:
 

Back
Top