Posao i csv

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hesnerac

Početnik
Poruka
5
Pozdrav :bye:
Moze te li mi reci da li je neko imao iskustva sa civilnim sluzenjem vojnog roka a da je pri tom ostao zaposlen i naravno prijavljen.Ja sam upravo krenuo csv roka i uporedo idem redovno na posao.Da li bih mogao imati kasnije nekih problema i eventualno kada bih to moglo da se otkrije.Sa ustanovom u kojoj sluzim sam se dogovorio da dolazim kad zavrsim sa poslom a obuku prve pomoci imam od 23.03. i to mi drzi jedan prijatelj tako da ni tu nece imati problema.Sto znaci da cu devet meseci odsluziti bez nekih vecih problema...nadam se.... ali mene interesuje da li bih kasnije,kroz nekoliko godina mogao imati problema.
Ovo sve moram da radim jer sam u velikoj finansijskoj krizi pa me zato shvatite :worth:
 
prema zakonu, radni odnos ti miruje dok si u vojsci.

ja sam jednom podnosila zahtev za penzionisanje i tražili su podatke o periodu u kome je služen vojni rok. rečeno mi je da je to zbog toga što nije mogao istovremeno da služi vojsku i bude zaposlen... meni je to malo glupo - ako je plaćeno osiguranje, šta njih briga šta je on radio u to vreme. pogotovo u slučaju civilnog služenja, koje je fleksibilnije i pruža mogućnost dodatnog zaposlenja...
 
Poslednja izmena:
Bas sam zbog toga i otvorio temu.Danas mi je bila koleginica i napomenula mi je da kad je njen tata isao u penziju da je imao problem jer mu se nesto slucajno poklopilo par dana sa stazom u vojsci.Uh... bas sam sad na mukama.Ni meni to nije jasno,zasto ako ja mogu devet meseci da sluzim vojsku i da radim a da pri tom ni jednom ne izostajem iz vojske,zasto je to problem.
Molio bih jos nekoga ko ima iskustva sa ovim ili zna neke slucajeve vezane za ovu temu,da mi pripomogne.
 
Pozdrav :bye:
Moze te li mi reci da li je neko imao iskustva sa civilnim sluzenjem vojnog roka a da je pri tom ostao zaposlen i naravno prijavljen.Ja sam upravo krenuo csv roka i uporedo idem redovno na posao.Da li bih mogao imati kasnije nekih problema i eventualno kada bih to moglo da se otkrije.Sa ustanovom u kojoj sluzim sam se dogovorio da dolazim kad zavrsim sa poslom a obuku prve pomoci imam od 23.03. i to mi drzi jedan prijatelj tako da ni tu nece imati problema.Sto znaci da cu devet meseci odsluziti bez nekih vecih problema...nadam se.... ali mene interesuje da li bih kasnije,kroz nekoliko godina mogao imati problema.
Ovo sve moram da radim jer sam u velikoj finansijskoj krizi pa me zato shvatite :worth:

Ти нас очигледно зезаш. Сигурно знаш неки случај ЦСВ, можда чак и неког твог пријатеља и сада би хтео онако издалека, да се не офираш, укажеш нам шта се дешава у друштву.
Ако ниси мушко, иди у в/о пријави се за ЦСВ и буди у радном односу па шта те снађе.:brus:
 
Žiko, sjaši ako ne možeš da pomogneš. Te tvoje radikalske-herojske-patriotske gluposti sačuvaj za svoje prijatelje, pa im nabijaj svoje stavove i igrajte se partizana dok te mama i tata hrane. Očigledno da ne razumeš problem i ja ti od sveg srca želim da takav problem nikad nemaš i da ne moraš isti da rešavaš. Razumi da ne misle svi kao ti i u redu stvar.

Da se vratim na temu. Ja sam osnovao firmu 2002. godine. Juna 2004. sam išao u vojsku i nije mogao staž da mi ide dok sam u vojsci. Firma je i dalje radila, ali sam morao da radim preko "ovlašćenog poslovođe" koji me je menjao dok "nisam bio tu".Sve u svemu, ti možeš plaćati doprinose i raditi, ali ti to neće ići u staž jer si u to vreme bio u vojsci. Ako se nekad pojavi problem, pojaviće se za 40 godina kad se budeš penzionisao (ako doživiš). Moj savet ti je - ako imaš dobar posao, ćuti i teraj kao da se ništa ne dešava i nijedna inspekcija nema pojma da si ti u vojsci. Gledaj samo da izbegneš problem bilo koje vrste i svako moguće povređivanje i nema greške. Ako ti bude trebala bolnička pomoć, tu može da nastane problem, jer si istovremeno i osiguranik vojske. CSVR je globalno jedno njesra prvog reda ali je manje zlo od redovne vojske, pa kad već moraš da biraš, normalno biraš manje zlo.
Ako te još nešto zanima, javi mi se na priv.
 
Žiko, sjaši ako ne možeš da pomogneš. Te tvoje radikalske-herojske-patriotske gluposti sačuvaj za svoje prijatelje, pa im nabijaj svoje stavove i igrajte se partizana dok te mama i tata hrane. Očigledno da ne razumeš problem i ja ti od sveg srca želim da takav problem nikad nemaš i da ne moraš isti da rešavaš. Razumi da ne misle svi kao ti i u redu stvar.

Ako te još nešto zanima, javi mi se na priv.


Немам ништа што би ме занимало а баш ти да ми објасниш. Поготову када видим какво ти је васпитање(Жико,сјаши ако...).
Мени је потпуно јасно да овај мали хоће неког да оцинкари који ради то (или је већ урадио) што он приписује да би радио, да иде у цивилно служење и да тече радни стаж. Јер да је стварно заинтересован за ту могућност,требало би да зна да се од 2010-те прелази на нови систем служења војске и да су већ расписани конкурси у разним ВП и за разне специјалности. Регрута неће бити осим да се нешто не деси драстично. Зато, отвори очи и проанализирај његов текст.
За твоју реадозналост да ме тата и мама хране,не брини. Одавно нису међу живима а ја сам у пензији и имам унуке можда твојих година. Зато, оно Жико,сјаши...итд. није примерено. И још колико да знаш: редовно сам отслужио војни рок,редовно био на војним вежбама и 2 пута сам био у војсци (1995 и 1999-те године) као добровољац. Син по позиву а ја добровољно у касарну,где ме обуку у маскирно одело и надаље по Плану рада и наређењима. Недај Боже да затутњи јавио бих се и 3-ћи пут. Кажу трећа је срећа,обично тај 3-ћи пут добровољац погине.
 
Pod 1 - nisam mislio tebi da objašnjavam, nego ovom momku.

Pod 2 - Medalja za Žiku! Svaka čast čika Žiko na patriotizmu, svima si nam podelio domaće zadatke! Možda sam bio preoštar, ali na svaki komentar koji se kosi sa tvojim stavovima ti osipaš paljbu tipa "ako nisi muškarac... tralalala". TO JE TVOJE MIŠLJENJE ALI GA NEMOJ NATURATI SVIMA.
Socijalizam je gotov i neće ga posao više čekati kao što je čekao tebe i tvoje sinove. Firme više ne poklanjaju stanove svojim radnicima, banke više ne opraštaju kredite i kamate, inflacije neće biti da te stan izađe 100 maraka... razumeš?
Sva ta naklapanja kako vojska napravi od tebe čoveka imala su smisla do 1991. kada je ta vojska imala neku vrednost i poštovanje. A sad? Šta - 20.000 vojnika u partizanskim uniformama , drnčom u tanjiru, sa sve 15 aviona u letnom stanju ukupno glumi neku silu od armije? Ma daj... koga možemo mi da pobedimo? Samo se prave troškovi i zaglupljuju ljudi nebulozama tipa skuljanja lišća u nedogled, zalivanja drveća po kiši i čišćenja snega krampom.... i tako će da naprave od mladog momka čoveka, ljudi koji ne znaju ni da koriste mobilni telefon ili internet u eri kada "neprijatelji" iz raznoraznih država znaju i šta misliš pre nego što izgovoriš to!

Dečko je u problemu i ako ne možemo da mu pomognemo, ne trebaju mu lekcije pametnjakovića, to je sigurno.
 
Hvala UltraZvuk i S_K_V_O na ukazanoj pomoci i razumevanju...a ti Ziko ako nemas pametnija posla skini mi se... A za tvoju informaciju ja vec sluzim civilnu i u isto vreme radim u jednoj privatnoj firmi i prijavljen sam.A posto sam ozenjen i imam malu bebu a pri tom sam u kreditima koje vucem vec dve godine i ne mogu da sastavim ni deset dana sa platom...ti malo razmisli sta pises.A za to da li se ukuda vojska ili ne 2010-te ja nisam siguran i u te price ne verujem pa sam zato sad se prijavio za civilnu jer mi se ukazala prilika da upadnem u jednu ustanovu gde su mi ljudi izasli u susret i pustili me da dolazim po zavrsetku radnog vremena.A to da cu nekoga da ocinkam,na taj nivo se ne spustam...a da li si se ti osecao prozvan u tom cinkanju to je vec tvoj problem.A to da si musko ako ides u redovnu a ***** ako ides u civilnu....ako ti tako dokazujes muskost svaka ti cast.Ako ce drzava da mi garantuje da ce moje dete za tih 6 meseci imati sve NORMALNE uslove ja cu rado otici na redovno sluzenje i necu se ovako cimati,hocu li imati problema ili ne.
Znaci mogao bih imati problema kad budem podnosio zahtev za penzionisanje...Nadam se da ce do tad vojska biti u zaboravu pa da mi nece to proveravati.A u kakvom vremenu zivimo,ko zna da li cu i doziveti penziju.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ултразвучни,
па ако је прошло то време Социјализма (а јесте) и, што онда кукумавчиш. Стисни зубе и пливај. А што се дечка тиче - није он у проблему, него би хтео и једно и друго.


Ja sam osnovao firmu 2002. godine. Juna 2004. sam išao u vojsku i nije mogao staž da mi ide dok sam u vojsci. Firma je i dalje radila, ali sam morao da radim preko "ovlašćenog poslovođe" koji me je menjao dok "nisam bio tu".Sve u svemu, ti možeš plaćati doprinose i raditi, ali ti to neće ići u staž jer si u to vreme bio u vojsci. Ako se nekad pojavi problem, pojaviće se za 40 godina kad se budeš penzionisao (ako doživiš). Moj savet ti je - ako imaš dobar posao, ćuti i teraj kao da se ništa ne dešava i nijedna inspekcija nema pojma da si ti u vojsci. Gledaj samo da izbegneš problem bilo koje vrste i svako moguće povređivanje i nema greške. Ako ti bude trebala bolnička pomoć, tu može da nastane problem, jer si istovremeno i osiguranik vojske. CSVR je globalno jedno njesra prvog reda ali je manje zlo od redovne vojske, pa kad već moraš da biraš, normalno biraš manje zlo.
Ako te još nešto zanima, javi mi se na priv.
 
Ziko ti stvarno imas nekih problema....Ja da nisam u problemima ne bih se sad tu sa tobom cimao i prepirao.Postavio sam ovu temu da mi neko strucno kaze eventualno kad bih moglo da mi se poklopi radni staz sa vojnim.Znaci ako nemas sta pametno da mi kazes i da mi eventualno pomognes,dalje od ove teme i ostavi drugima da mi pomognu a ne tu jos da se i oni natezu sa dijabolama.
 
Poslednja izmena od moderatora:
advokatska komora je strukovna organizacija advokata, koja štiti interese advokature i stara se o njienom etičkom obavljanju ii razvoju, a na koja su preneta određena javna ovlašćenja (upis i brisanje u imenik advokata i pripravnika, vođenje imenika, vođenje disciplinskog postupka protiv istih, donošenje advokatske tarife i sl.)
prema tome, takve informacije u komori teško da ćeš dobiti, ona se time ne bavi.

a sad, ono zbog čega sam tu - najlepše molim sve korisnike da pripaze na rečnik.
unapred hvala.
 
Ултразвучни,
па ако је прошло то време Социјализма (а јесте) и, што онда кукумавчиш. Стисни зубе и пливај. А што се дечка тиче - није он у проблему, него би хтео и једно и друго.

Stvarno si slučaj svoje vrste. Pa ti si taj koji je kukao o rezervnim sastavima i nebulozama ratovanja... pročitaj svoje postove.

Ja rešavam svoje probleme, bez brige. Ti si taj koji kuka "ne damo zastavu" i koješta... ko te pita bre.
 
Stvarno si slučaj svoje vrste. Pa ti si taj koji je kukao o rezervnim sastavima i nebulozama ratovanja... pročitaj svoje postove.[/QUOTE]

Celo jutro pretražujem moje komentare i mojim kukumavčenjima o rez.sastavima i nebulozama ratovanja. Ne nađoh ni jeda takav komentar.Hajde molim te, pomozi pa izvuci takav bar jedan komentar. Inače da imam takvo mišljenje o rezervistima i ne neophodnosti da se čovek brani ako neko napada, ja se i nebih dobrovoljno prijavljivao vojsci kada je bilo gusto. To su moja ubeđenja i pogledi,šta treba raditi kada je Otadžbina ugrožena. Uvažavam da neko drugačije postupi ako je bolestan i naročito plašljiv. Plašljiv čovek, začas izazove paniku a to u određenim slučajevima može biti fatalno i za ostale.
Hajde potrudi se pa mi nađi te komentare u vezi vojske, za koje tvrdiš da sam ih pisao.
 
Ama čoveče prestani da namećeš svoje zastarele stavove! Jel hoćeš da ratuješ - idi i pucaj!
Razumi da nas to ne interesuje jer nam država ništa drugo nije omogućila i samo nas davi kojekakvim nametima i porezima.. i ništa mi nikome ne dugujemo i ne treba da nas zove otadžbina. Jasno?
Da li to možeš da prihvatiš?
 
Ama čoveče prestani da namećeš svoje zastarele stavove! Jel hoćeš da ratuješ - idi i pucaj!
Razumi da nas to ne interesuje jer nam država ništa drugo nije omogućila i samo nas davi kojekakvim nametima i porezima.. i ništa mi nikome ne dugujemo i ne treba da nas zove otadžbina. Jasno?
Da li to možeš da prihvatiš?


Мењај Отаџбину. За ову ниси!
 
Мењај Отаџбину. За ову ниси!

Ti ces da mu kazes?:eek: Rekao si da si u penziji, trosi lepo tu penziju i uzivaj kad vec nisi zaposlen, a pusti ostale na zive svoj zivot, to sto si ti isao u dobrovoljce to je tvoja stvar, ovo je slobodna zemlja i svako moze da radi sa svojim zivotom sta zeli.

Sto se tice glavnog pitanja,
Koliko ja znam, nije moguce tako nesto, jedino, vidi ako mogu da te stave u status mirovanja, a da platu primas na ruke, ili, probaj da furas tako prijavljen, nadam se da nece primetiti, ako se razbolis, pravac kod privatnog lekara, posto ces biti na vojnom osiguranju.
 
Poslednja izmena:
Da nećeš i državljanstvo da mi oduzmeš? :)
Najtužnije je što i ovakvi imaju pravo glasa... Pa kako da uđemo u EU sa ovakvim mentalnim sklopom?

О, добро јутро Ултразвучни. Лепо си ме изненадио са мудрим размишљањима ,,од сабајле`` што кажу наши стари.Боже,шта ли ће да доручкујеш, када су ти резони тако мудри. Ајд` ово је само за загревање.
1. Што се права гласа тиче,ништа немам против, Јер ако си ти и твоја нешто старија генерација могла да нам отме и распрода све што смо ми и мало старије генерације од 1947 г. створиле а нови систем нису изградили да: школовање буде бесплатно,да здравство буде бесплатно, да бањско лечење буде бесплатно и регресирано, да за годишњи одмор добијеш целу плату на име регреса,да од фирме (предузећа) добијеш бесплатно стан на коришћење, да у фирми имаш један бесплатни оброк, да ти радна недеља буде 42 сата, да потрошачки кредит узмеш са 3-4% камате, да кредит за изградњу куће буде само 2%,да ти је обезбеђен бесплатан превоз од стана-куће до посла и назад, да незапошљеност није био познат појам,да... и много тога да. Све смо то ми уз рад сервисирали а дугове вам нисмо оставили али створену имовину - да. Нико више не помиње наше дугове који су давно враћени али помињу ове нове од 2000-те па наовамо. О њима нећу, ти размишљај о њима.
Зато и ако немам право гласа,бар знам да не учествујем у стварању оваквог друштва, друштва пребогатих (намерно нећу да кажем како су се обогатили) и тотално сиромашних.
2. У ЕУ можеш када хоћеш,само ако умеш нештао да радиш. Видим отворио си радњу,имаш и пословођу (колико ли га само плаћаш и како) али смем да се кладим да се твоја фирма не бави производњом већ је у систему потрошње:трговина,кафић,или тако нешто. Чак и услуга није јер да јесте,неби ти имао времена да седиш и куцкаш и препуцаваш се са сенилним старцима.У ЕУ такве не примају или их приме али убрзо шут-карта или натерају да раде мање вредноване послове.Процене они добро који им ментални склоп одговара.
Ове моје обсервације не односе се само на тебе већ и на твоје истомишњенике који се с`времена на време појаве са мишљењем сличних твојим.
Мислим да сам ти дао добар шлагворт и другима па изволите. Ја имам довољно времена да га на овај начин ,,утуцавам`` а и ви ништа не радите па ту смо на истом задатку.
 
Zike, idi lepo u banju, kada si vec penzioner, igraj sah u parku, idi u klub penzionera, sta trazis takav mator sa nama mladima? Svet se menja, ali posto si stariji covek, sporije kapiras, aj lepo cuvej unuke a ne kuckaj po krstarici.
 
Zike, idi lepo u banju, kada si vec penzioner, igraj sah u parku, idi u klub penzionera, sta trazis takav mator sa nama mladima? Svet se menja, ali posto si stariji covek, sporije kapiras, aj lepo cuvej unuke a ne kuckaj po krstarici.

Ја нисам Žike, то је онај Црногорац који се с`времена на време појави.Ја сам Žika39.
Лепи су ти савети и волео бих да је тако.
- У бању немогу јер сте ми је продали па је сада са новим газдом скупа за мој џеп. Иначе бања је изграђена од пензионерског динара,
- Шах играм не у парку,хладно је тамо,већ у стану,
- У клуб пензионера не идем јер много пуше па дувански дим дави за очи а и знају да играју само домине,
- Једног унука (друга два су већ пунолетни и сами се чувају) врло често чувам.
- Око капирања је дискутабилно. Признајем да често понешто заборавим али то не значи да не капирам шта нам се све дешава,
- Што се куцкања тиче,радићу то (баш је забавно и добро за утуцавање времена) док на Форуму не буде написано: ЗА СТАРИЈЕ ОД 60 ГОДИНА ЗАБРАЊЕНО.Онда ћу то по новинама јер видим да и тамо има младих са сличним коментарима. Па кад и тамо буде забрањено.... ваљда ће ме Бог дотле узети. Е, онда си ти на реду да радиш ово што ја радим сада а млађи нека те... Па враћа се све то.
 
Tako vam je to kad neko sa logikom iz 60-tih pokusava da diskutuje sa mladima. Ti lepo zivi u tom, svom svetu a mi hocemo kako mi hocemo, dubio na glavi, nece se nista promeniti.......

`Aj moderator, zvizni kljuc na ovo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top