EPP :))

Peta W.

Veoma poznat
Poruka
10.039
Da hvalimo reklame ili da ih kudimo? U svakom sluchaju,na TV-u su najzastupljenije... Ali,kada mi neko spomene reklamu,odmah se setim " VOLIMO RAMA...RAMA MARGARIN,RAMA MARGARIN.."... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: izuzetno iritirajuce... :evil: :evil: :evil: :evil:
Shto se tiche one,koju bih pohvalila... :? moram josh da razmislim..... :? :? :?
A vi? :o
 
'ajde da ih kudimo bolje :wink:
mene uzasno nerviraju sve one reklame koje su prvenstveno namenjene za neka druga trzista (recimo germanske zemlje), gde se u prvi plan stavljaju "cudotvorna" dejstva nekog proizvoda...
dakle, sve one reklame za deterdzente, kucnu hemiju (osim one dve reklame za CIF koje su mi simpaticne...znate ono kad prekriva ogrebotine po kuhinji onom zelenom tkaninom, i kad crta po kupatilu), i orbit zvake (moracu da razocaram marketinske magove, ali zaista me ne zanima oblik krive pH vrednosti u ustima nakon obroka:), onda ona idiotska reklama za neki vocni jogurt ili sta vec kad otac stavi majicu na glavu i kao "navija", pa onda gorepomenuta RAMA kao i margarin LAKI....ma, nema kraja ovom spisku... bolje da predjem onaj sa reklamama za pohvalu...
hmmm...ne znam...recimo odlicna mi je ona za visa karticu vojvodjanske banke (mocna malena)... "imate dinar?" -"ne? onda vam ja dugujem 9"....i fenomenalan zavrsetak reklame, placanje trubaca karticom :D
sveza je, duhovita, prilagodjena trzistu i tehnicki odlicno izvedena...
 
Da ta za Visa karticu je pun gas, naročito onaj deo: 243 dinara, 739 para. Do tada sam bio u "zabludi" da se dinar sastoji od 100 para, a ne 1000! Ali odlično se uklapa u celu priču oa trubačima, kasiriki i ostaloj bratiji. Toj reklamnoj agenciji je vredelo dati pare. Ali izgleda ko ima kinte nije mu ni bitno "par tisuća gore - dole". Verovatno je koštalo i zakup hola JDP i honorar Lazara Ristovskog i neki kešić za "prsatu". I uspeli su! Napravili su najtupaviju reklamu ove godine (do duše ima još par meseci da ih neko pretekne). Ne znam samo koja im je bila ciljna grupa: pozorišna publika, "nova elita", klinci po klubovima, matorci ispred prodavnica? MB pivo je ionako trenutno jedno od najprodavanijih.
 
E Moćna Malena je prava stvar, Još da mi je da imam jednu, jooooooooooj bila bih moćna VAISTINU!!!!! 8)

Nije loša ni reklama za nagradnu igru "Stavi pravu stvar..." mada mislim da nije pravljena prvenstveno za naše tržište!

Ali kad počnu sa ulošcima, sine zažalim što sam žensko, koliko ih reklamiraju, kao da žene po ceo dan "cure" gde god stignu!! Viš' šta je industrija!!! Ali ultimatno su najstupidnije reklame za Fast (svi proizvodi), motorna ulja i tako neke hemije koje su u yadnje vreme postale telešop!!!!
 
Najbolje :
1. VISA kartica Vojvodjanske banke
2. SONY u sklopu Lige sampiona
3. Sveps sve tri reklame sa zivotinjama

Najgore :
1. MB PIVO skupocena rekalama koja nema publiku kojoj se obraca
2. FRIKOM sladoledi sa manekenom koji lici na Bekama
3. Sve reklame sa Sv.Petrom (Zepter osiguranje,Red bull...)

Najbolja reklama svih vremena :
1. CIPIRIPI (2 sec.) onaj rez preko fudbala
2. GRMEC (imam 10 sec.)

Najbolja radio reklama :
MEGA MARKET KOMPANIJE RODIC MB ...evropski standardi..restorani..kase...parkinzi... ova reklama ide po 15 puta na svim NS radio stanicama.
 
najbolja reklama
Coca Cola (i bela i crvena)

najgora
nova Pepsi- svaki put padam, tj. ne uspevam da se uhvatim za gradjevnsku konstrukciju. Mnogo los utisak u stomaku koji je cilj tog proizvoda... dakle, reklama najgori promasaj. Ako budem obolela od straha od visine tuzicu Pepsi Co.

Sada mi Coca Cola Co. duguje pare za ovu reklamu i antireklamu.
 
Poslednja za MB se obraca starijim tipovima i znaci:
"Kakva bre, vijagra - pivo je jeftinija varijanta."
A i moze da bude schik.Ne moras na party-ima piti sampanjac,dobra je i pivcuga.By the way, slazem se. :D

A pazi sad! Reklama za calgonit(ili slicno):
"....moze voda da vam poplavi stan i gde cete onda prati ves!? :shock:

EEEJJ,bre! Gde cete onda prati ves!Ne gde cete onda ziveti,nego gde da operem ves...Pa, u toj vodi koja mi je poplavila stan! Eto gde,majmuni!

A,sta to sija sa terase? Da li je to NLO, nuklearna explozija,sunce palo na Zemlju,gori Rafinerija?
Ma,neeee...Pa,to je beli ves opran nekim deterdzentom! Idi bre, beztraga!

Ulosci?
"Sandra (Zorica,Ljilja,Sabahudina...nebitno) ide na aerobik i skace 24h DNEVNO. Sada sam sigurna,jer i on skace samnom...Pizza mi je savrseno suva...Pipnite mi pizzu!"
Ulosci "PI-PI" ! Ulosci "PIpnite mi PIzzu"!
Malo sam maznuo ovu foru, ali to je to... :wink:
 
A kazite za one sulude reklame sa pozamljivanjem Sv.Petra ???

Red Bull , kada se zali da nema vise posla jer sada Red Bull daje krila a ne on ??? UŽAS ! :?

Cepter osiguranje kada ona dva debila u kafeu gledaju direktan prenos dedinog odlaska na onaj svet i navijaju za njega da ode u raj ??? UŽAS x 3 ! :?

Samo cekam kada ce na isusove rane staviti neki uložak i čuće se OFF text : Sa ovim ulošćim besmrtan sam već 21 vek ! :roll:
 
DOKONI UM:
Najbolje :
1. VISA kartica Vojvodjanske banke
2. SONY u sklopu Lige sampiona
3. Sveps sve tri reklame sa zivotinjama

Najgore :
1. MB PIVO skupocena rekalama koja nema publiku kojoj se obraca
2. FRIKOM sladoledi sa manekenom koji lici na Bekama
3. Sve reklame sa Sv.Petrom (Zepter osiguranje,Red bull...)

Najbolja reklama svih vremena :
1. CIPIRIPI (2 sec.) onaj rez preko fudbala
2. GRMEC (imam 10 sec.)

Najbolja radio reklama :
MEGA MARKET KOMPANIJE RODIC MB ...evropski standardi..restorani..kase...parkinzi... ova reklama ide po 15 puta na svim NS radio stanicama.

Cuj, najbolja radijska reklama?!
Najobicnija smaracina od reklame, a glas je toliko iritirajuci, da se samo pitam kako je moguce da neko ko tako zvuci snima RADIJSKE reklame?! Akcenat je izuzetno los, primetno je karakterisitcno razvlacenje i imam utisak da je snimio neko iz, recimo, Mosorina.
Ali, Boze moj, danas svako radi u medijima (onaj ko nema pametnija posla) jer su kriterijumi ozasno opali.
To sto se reklamira na "svim radio stanicama i sto se vrti 15 puta nije merilo kvaliteta, vec dubine dzepa komitenta!
NAJBOLJE su reklame za Bomar casovnike.
 
Arhangel NS:
A,sta to sija sa terase? Da li je to NLO, nuklearna explozija,sunce palo na Zemlju,gori Rafinerija?
Ma,neeee...Pa,to je beli ves opran nekim deterdzentom! Idi bre, beztraga!

:
A klinac mog prijatelja je na svoj način čuo tu reklamu i uz "mene je malo sramota" pitao mamu zašto ona teta kaže : " Jer ja KAKIM zrca...!" .
Kladim se da skoro svi dele moj stav o reklami za Lav pivo i reklamu : "...To kumee !!! " Neprikosnovena studija o skidanju kože s'leđa i srpskom bahaćenju na svadbama
 
Peta W.:
Nova reklama na B92..Nektar marmelada! Klinac je presladak,pogotovo kad se iznervira na kraju!! :lol: :lol: :lol:
To onaj mali Bode Ninkoviće što čupa tetrapak iz sredine gomile? I mama je slatka, pogotovo celu reklamu. :) To je ona cica iz reklame Moćna malena? Kod nas kad počnu sa nekom manekenkom onda je guraju u sve moguće reklamne spotove pa tako Anđelija igra u 5-6 reklama istovremeno
 

Back
Top