KLOMIFEN

Jedna stvar mi nikada nece biti jasna, zasto dozvolite sebi da izadjete iz ordinacije a da niste dobili sve potrebne informacije?
Lek koji spominjete se koristi za lecenje anovulatornih ciklusa, prevedeno vi nemate ovulaciju a ona vam je potrebna da bi ostali u drugom stanju, ovaj lek ima za cilj da vam pomogne da dobijete zrelu jajnu celiju koja se moze oploditi.
 
Pila sam klomifen dva puta i oba putasam ostajala trudna,posle toga sam imala spontane pobacaje,interesuje me sta dalje,dali da opet uzmem klomifen?
Ја бих Вам препоручила да се јавите неком од гинеколога који се баш баве стерилитетом.
Кломифен је у гинекологији поприлично превзиђен због одређених нежељених ефеката.
 
Odlucila sam da pijem jos jednu turu klomifena ,pa neka mi je bog u pomoci,dosta mi je vec lekara ,pet godina se vucem od vrata do vrata i trazim pomoc,niko nezna sta mi je niti kako da mi pomogne.gde tacno da se obratim kod kog lekara,takvih u kikindai nema ovde cekaju kesu ili pare pa ce ti pomoci.
 
Možda nije problem u ovulaciji...ako si imala dva pobačaja najvjerovatnije je problem u progesteronu koji se luči iz žutog tijela i kasnije iz posteljice a neophodan je za očuvanje trudnoće...sprečava kontrakcije materice......trudnoću ti mora voditi ginekolog...ne znam na kakve si sve pretrage išla ali ako je anatomski sve u redu i možeš ostati trudna onda je najvjerovatnije stvar fiziološke tj.patofiziološke prirode a takve stvari se uglavnom rješavaju redovnim pregledom kod ginekologa, tj. čuvanjem trudnoće..mirovanjem..Gynipralom, Pre-par-om ili sličnim preparatima..moguće i progesteronskom terapijom,ali to sve mora odrediti ginekolog.....
 
Uradila sam milion analiza,drugu trudnocu sam mirovala i primala terpiju za odrzavanje trudnoce i nije mi uspelo,pila sam klomifen zato st nemam ovulacuju,isla sam u novi sad na ispitivanje i nisu nista otkrili,ako mi ni ovaj put ne uspe oticu na vestacku,pa sta bude.Hvala na savetu::)
 
Uradila sam milion analiza,drugu trudnocu sam mirovala i primala terpiju za odrzavanje trudnoce i nije mi uspelo,pila sam klomifen zato st nemam ovulacuju,isla sam u novi sad na ispitivanje i nisu nista otkrili,ako mi ni ovaj put ne uspe oticu na vestacku,pa sta bude.Hvala na savetu::)
Да, знам за шта се кломифен даје. Али исто тако знам да уме да буде помало незгодан, да изазове мултипле овулације, па чак и побачај у првом триместру, има још један нежељени ефекат у виду тежег метаболичког поремећаја, зато сам ти и саветовала да се јавиш опет неком ко је мало више у тој области и ко зна савременију терапију.:)

Како било, срећно! :bye:
 
Da li je neko zatrudneo uz pomoc klomifena?Ja iza sebe imam tri inseminacije i dve VTO.Imam pcos i ovaj put sam resila da pijem klomifen na svoju ruku jer mi je dosta lekara za ceo zivot,ako neko zna nesto o ovome neka se javi,pozdrav:bye:
 
Da li je neko zatrudneo uz pomoc klomifena?Ja iza sebe imam tri inseminacije i dve VTO.Imam pcos i ovaj put sam resila da pijem klomifen na svoju ruku jer mi je dosta lekara za ceo zivot,ako neko zna nesto o ovome neka se javi,pozdrav:bye:

Nema ništa od lečenja na svoju ruku....tako nećeš postati trudnica...:neutral:
 

Back
Top