Председник Мадагаскара предао власт војсци

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827


уторак, 17. мар 2009, 09:47 -> 15:43
Председник Мадагаскара предао власт војсци

Марк Раваломанана предао власт адмиралу Хиполиту Рамаросону. Досадашњи шеф државе напустио председничку палату. Не зна се где се налази. Војска Мадагаскара, која подржава опозиционог лидера Андрија Рајоелину јуче заузела председничку палату
и централну банку у престоници
( :hahaha: ...ovde sam se setioTihog)

ravomajana1.jpg

Марк Раваломанана
maadagaskar11.jpg

Председничка палата


Председник Мадагаскара Марк Раваломанана предао је данас власт адмиралу морнарице Хиполиту Рамаросону после жестоких сукоба са опозицијом, саопштио је председников портпарол Ендрју Ралијаона.

"Председник је предао власт војсци. У овом случају, старешини највишег ранга. Колико сам разумео, реч је о адмиралу Хиполиту Рамаросону", рекао је Ралијаона.

Председников портпарол је додао да је досадашњи шеф државе напустио председничку палату, али да се не зна где се сада налази. Ралијаона верује да је председник поднео оставку верујући да је то најбоље за земљу.

"Мислим да је председник анализирао ситуацију и дошао до закључка да је за земљу најбоље да поднесе оставку. Понео се као државник", додао је Ралијаона.

Гарда уз председника

После заузимања председничке палате Раваломанану су штитили припадници председничке гарде и стотине његових присталица. Председник је јутрос изјавио да ће се борити до смрти ако војска покуша да га свргне с власти.

Припадници мадагаскарске војске, који подржавају опозиционог лидера Андрија Рајоелину заузели су јуче председничку палату и централну банку у престоници Антананариво.

Раваломанана тада није боравио у заузетој палати, већ се налзио у другој, која је удаљена десет километара од центра главног града.

"Ово постаје војни удар. Председничка гарда је рекла Раваломанани да би требало да се склони на неко друго место, а он је одговорио да ће ако мора, погинути са њима'", изјавио је портпарол председника Ендрју Ралијаона.

Живот грађана у престоници Антананариву тече уобичајеним током - школе су отворене, а људи иду на посао, иако су тенкови и војници присутни на улицама, пренео је Ројтерс.

Војска на Мадагаскару је од добијања независности од Француске 1960. године традиционално неутрална. Међутим у тренутној политичкој кризи, која је почела у јануару, она се ставила на страну опозиционог лидера који тражи оставку председника.

Погинуло најмање 135 људи

Од избијања политичке кризе у земљи је погинуло најмање 135 људи. Председник те острвске земље у Индијском океану изложен је све јачем притиску да се одрекне власти, пошто је изгубио контролу над војском и војном полицијом.

Раваломанана је, међутим, одговорио да ће своју функцију напустити једино на демократски начин и понудио је организацију референдума о свом одласку са чела земље.

Рајоелина, бивши диск џокеј, који је смењен као градоначелник престонице Мадагаскара, затражио је од Раваломанана да поднесе оставку због кризе.

Опозиција на Мадагаскару је најавила да преузима власт у земљи и обећала да ће у року од 24 месеца бити одржани председнички, парламентарни и локални избори.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/2/Свет/50363/Председник+Мадагаскара+предао+власт+војсци.html
 
Nemoj biti na kraj srca, nas je doduse psiholog po struci a ovome je preuzeo vlast bivsi disk dzokej?!

Рајоелина, бивши диск џокеј, који је смењен као градоначелник престонице Мадагаскара, затражио је од Раваломанана да поднесе оставку због кризе.
 
Je.bi mi sve ako sam ja nešto razumeo.
Само ми се немој шјикират!
Сад ће Драгош све да ти објасни кроз анализу политичких и друштвених дешавања у Буркини Фасо, Гвинеји Бисао, Источном Тимору, Папуи и тако нама пријатељским и блиским земљама, па ће све да ти буде јасно!:hahaha::rotf::hahaha:

А ЧВАРЦИ И КАВУРМА!?:dontunderstand:
 

Back
Top