Granice

Poruka
15.196
Obicno svi imamo neke limite koje ne dozvoljavamo nikom da predje u raznim odnosima..
Postavljate li ih u ljubavnom i sexualnom zivotu? Da li ih pomerate?
Gde su vasi limiti?
U drugom slucaju - rusite li ih? Da li su oni za vas turn on ili turn off? ;):hvala:
 
Obicno svi imamo neke limite koje ne dozvoljavamo nikom da predje u raznim odnosima..
Postavljate li ih u ljubavnom i sexualnom zivotu? Da li ih pomerate?
Gde su vasi limiti?
U drugom slucaju - rusite li ih? Da li su oni za vas turn on ili turn off? ;):hvala:

naravno da imam granice, kako sa partnerima, tako i sa svim ljudima sa kojima dolazim u kontakt, mada mislim da generalno nisam rigidna osoba...hocu reci, moje granice su poprilicno rastegljive i prilagodljive ljudima i okolnostima, naravno, ako ocenim da ih treba "rastegnuti" zarad necega
e, sad, preko nekih limita ne dam ni sebi, ni drugima, ali to je opet stvar integriteta, a ne popustljivosti/nepopustljivosti
 
Zar ne mislis da je ova recenica malo kontradiktorna? :think:
U vezi je valjda cilj sto vece zblizavanje i ljubav a ne postavljanje granica i crta.. :)

I da i ne,ovisno od gledista!
Ljudima nikada dosta,pocinjem od sebe,a sada,ako previse pustis nekome on to podje zloupotrebljavati a tim pustanjem mislim da covjek gubi i sebe,svoj stav i svoje "Ja" (biva ogranicavan kako bi udovoljio svom partneru).

To je poznato i to se desava,cesto u vezama,partner se izgubi i drugog pocinje shvatati zdravo za gotovo,kao neki predmet,pa cesto dodje do sukoba!

Ljubav je divna,ali je to mac s dvije ostrice,kako kazem tako i radim i tvrdim ako je pravo treba se predati 100% pa cak i vise, a ne dopustiti partneru da te iskoristava jer moze samo zato sto ti je stalo i trudis se,e tu treba vuci,granice,crte,limite :)

Covjek se zaljubi i pruza sebe i sve svoje,a cesto ne dobiva istom mjerom a pogotovu ne i razumjevanjem! :) Limiti,po mom misljenju u nekoj mjeri odrzavaju i ljubav i vezu stabilnom :) Barem ja tako mislim!:)
 
heh
ja sam jošte mlada i ispitujem svoje limite
mislim da je jedina potpuno neprelažljiva granica pokušaj da mi se oduzmu želje i misli.
nisam to uvek znala, sad znam =)
 
I ja sam još vrlo mlad. Vrrrrlo dugo sam vrlo mlad. :mrgreen:
I zamisli, primetio sam da su granice sve vreme bile tu negde, samo ih ja do sada nisam primećivao.
A sada su se udružile i dobro organizovale i napadaju sa svih strana. :sad2:
 
granice se nekada mogu pomerati i u drugom smeru..zar vam se ponekad ne cini da ste ih vise imali bas dok ste bili mladji?
ja sve nekako kapiram da kako starim, bolje razumem ljude, naucim da ih prihvatim kao nesavrsena bica (sto mi je bilo poprilicno tesko kao tinejdzerki, uvek sam idealizovala neke svoje muskarce, a kad se ispostavi da su samo ljudi, ondak bude tezak daun), malo popustim te svoje granice kako i sta neko treba da kaze/radi...poradim malo jace na svojoj toleranciji....ne znam, nekako sam popustljivija prema svetu :)
 
granice se nekada mogu pomerati i u drugom smeru..zar vam se ponekad ne cini da ste ih vise imali bas dok ste bili mladji?
ja sve nekako kapiram da kako starim, bolje razumem ljude, naucim da ih prihvatim kao nesavrsena bica (sto mi je bilo poprilicno tesko kao tinejdzerki, uvek sam idealizovala neke svoje muskarce, a kad se ispostavi da su samo ljudi, ondak bude tezak daun), malo popustim te svoje granice kako i sta neko treba da kaze/radi...poradim malo jace na svojoj toleranciji....ne znam, nekako sam popustljivija prema svetu :)

a o kom ti smeru misliš da ja pričam? o_O
pošto ja ne znam ni sama.
 
ne misim da ti pricas o nekom smeru
moj utisak je iz tvog i zazijavalog posta bio da su granice nekako spustene dok si mlad/mladji, a da se posle podizu, organizuju (kako on rece)...sta vec
a, ja imam suprotan utisak...prvenstveno kod sebe, a nekako primecujem to "labavljenje" granica i kod meni bliskih ljudi
 
Poslednja izmena:
....ma labilna sam kad se tice ljubavi,pomjeram granice do iznemoglosti...sto se tice drugih odnosa tu znam da budem principijelna al i to u zadnje vrijeme ...mada sam uopste sto bi se reklo flexibilna....
 
Obicno svi imamo neke limite koje ne dozvoljavamo nikom da predje u raznim odnosima..
Postavljate li ih u ljubavnom i sexualnom zivotu? Da li ih pomerate?
Gde su vasi limiti?
U drugom slucaju - rusite li ih? Da li su oni za vas turn on ili turn off? ;):hvala:

Imam granice...pomeram ih u zavisnosti od situacije...
Ispitujem njene granice i znam da se zaustavim na vreme, znači poštujem ih...i nije nikakav turn off...ako su ti nečije granice turn off, onda se trebaš preispitati...
 
granice se nekada mogu pomerati i u drugom smeru..zar vam se ponekad ne cini da ste ih vise imali bas dok ste bili mladji?
ja sve nekako kapiram da kako starim, bolje razumem ljude, naucim da ih prihvatim kao nesavrsena bica (sto mi je bilo poprilicno tesko kao tinejdzerki, uvek sam idealizovala neke svoje muskarce, a kad se ispostavi da su samo ljudi, ondak bude tezak daun), malo popustim te svoje granice kako i sta neko treba da kaze/radi...poradim malo jace na svojoj toleranciji....ne znam, nekako sam popustljivija prema svetu :)
Slažem se sa tobom...u mom slučaju je tako...
Kao klinka sam bila puna predrasuda i bilo mi je teško da prihvatim različitost...
A sada mi se čini da bih poludela da smo svi isti :mrgreen:
"U Božjoj bašti svega ima..." I zato je tako lepa jer je šarena...
 

Back
Top