Jevandjelje po Mateju

Isus je pre svega bio medijska zvezda. Hipnotisao je rulju koja je išla za njim. Zato je trebalo da svakome kaže ono što je taj želeo da čuje.
Vucibatinama je pričao o pticama nebeskim koje ne znoje čelo, pa ih opet neko hrani, prostitutkama je govorio da su i drugi grešni, a ratobornim Jevrejima željnim oslobađanja od rimske vlasti plasirao je ovakve besplatne izjave.
Nema biza do šou biza. :mrgreen:
 
Glava 10, odlomak 34,
Ne mislite da sam dosao da donesem mir na zemlju: nisam dosao da donesem mir, nego mac?

Jel moze neko ovo da pojasni? Hvala u napred!

http://forum.b92.net/lofiversion/index.php?t7336.html
http://www.manastir-lepavina.htnet.hr/uzakisirokput.html
http://webmania.imp.bg.ac.yu/pit/spisak/00096.htm

...nisam dosao da donesem mir nego mac." Mat. 10,34

Prilikom davanja uputstava apostolima Hristos je po Mateju izgovorio ove reci. Meni je ova recenica dugo parala usi dok nisam nasao na njeno tumacenje, a ono je danas posebno aktuelno.

Naime Hristos, vise puta za sebe kaze da je Istina. I to je ona smisao ljudskog bitisanja na planeti. Traganje za Istinom. Kada se Hristos radja u Vitlejemu cuveni mudraci dolaze da ga posete. Ti uceni i mudri ljudi posvetili su zivot traganju za Istinom i Bog ih je te zelje i udostojio. Doveo ih je pred sebe, pred Boga - dete !

Sa druge strane, za satanu Hristos kaze: "...ne stoji u istini, jer nema istine u njemu; kada govori laz, svoje govori, jer je on laza i otac lazi" Jovan 8,44

Dakle vidite kako je to ostra razlika, dok Hristos sebe poistovecuje sa istinom, "...ja sam put i istina i zivot" Jovan 14,6, dotle za satanu kaze da ne samo sto nije istina (ne stoji u istini) vec da u njemu (satani) uopste ni nema istine !

Eto to je taj mac o kome Hristos govori. On je dosao da razdvoji laz od istine, porok od vrline, gresnika od pravednika itd... a to primecuje i apostol Pavle i kaze: "Ne uprezite se u isti jaram sa nevjernicima; jer sta ima pravednost sa bezakonjem; ili kakvu ima zajednicu svetlost sa tamom ? A kakvu Hristos sa Velijarom ? Ili kakav dio ima vjerni sa nevjernikom ?" 2 Kor 6,14-15
 
Glava 10, odlomak 34,
Ne mislite da sam dosao da donesem mir na zemlju: nisam dosao da donesem mir, nego mac?

Jel moze neko ovo da pojasni? Hvala u napred!

Pozdrav prijatelju!

Isus je propovedao dobru vest o Bozjem Kraljevstvu, vladavini koja ce doneti mir na zemlji i resiti sve probleme koje je covecanstvo prouzrokovalo.

Poruka o Bozjem Kraljevstvu je bila za mnoge nepopularna u Isusovo vreme i za vecinu ljudi je nepopularna i danas. Na drugoj strani su osobe koje prihvataju dobru vest o Bozjem Kraljevstvu i primenjuju zakon Bozjeg Kraljevstva u svom zivotu. Ove dve strane su u suprotnosti, medju nijima nema mira i svi oni koji se suprotstavljaju dobroj vesti o Bozjem Kraljevstvu otvoreno su protiv onih koji podrzavaju Bozje Kraljevstvo. Iz tih razloga Isus je izrekao da na zemlji nece biti mira sve dok se ne uspostavi novo uredjenje.

:kpozdrav:
 
Pozdrav prijatelju!

Isus je propovedao dobru vest o Bozjem Kraljevstvu, vladavini koja ce doneti mir na zemlji i resiti sve probleme koje je covecanstvo prouzrokovalo.

Poruka o Bozjem Kraljevstvu je bila za mnoge nepopularna u Isusovo vreme i za vecinu ljudi je nepopularna i danas. Na drugoj strani su osobe koje prihvataju dobru vest o Bozjem Kraljevstvu i primenjuju zakon Bozjeg Kraljevstva u svom zivotu. Ove dve strane su u suprotnosti, medju nijima nema mira i svi oni koji se suprotstavljaju dobroj vesti o Bozjem Kraljevstvu otvoreno su protiv onih koji podrzavaju Bozje Kraljevstvo. Iz tih razloga Isus je izrekao da na zemlji nece biti mira sve dok se ne uspostavi novo uredjenje.

:kpozdrav:

Kakva tolerantna poruka puna ljubavi i razumevanja .
 

Back
Top