PROTEST za prestanak ubijanja pasa i macaka u Srbiji

cukica

Početnik
Poruka
5
Ako nas je na mojoj Grupi "peticija za prestanak ubijanja pasa u Srbiji" preko 28.000 onda to znaci da smo velika sila i da bismo mogli da promenimo pitanja dobrobiti zivotinja.
Volela bih da znam da li je 28.000 ljudi spremno da dodje na protest ispred zgrade Ministarstva za poljoprtivredu?
Cisto sumnjam da bi zahtevi te sile bili ignorisani.Pokusacu da pronadjem nacin da se okupimo 31.og marta!

https://www.facebook.com/group.php?gid=68114005704&ref=ts#/event.php?eid=52290845835

POZIVAM VAS NA PROTEST.
ISPRED MINISTARSTVA ZA POLJOPRIVREDU
U NEMANJINOJ 26
31-OG MARTA U 13H
Jelena Tinska
 
Ako nas je na mojoj Grupi "peticija za prestanak ubijanja pasa u Srbiji" preko 28.000 onda to znaci da smo velika sila i da bismo mogli da promenimo pitanja dobrobiti zivotinja.
Volela bih da znam da li je 28.000 ljudi spremno da dodje na protest ispred zgrade Ministarstva za poljoprtivredu?

nije naravno...
daj boze da dodje 30 ljudi (kao i uvek)
 
pa kad je radni dan,svi se vade na posao,a kada je vikend......cute....prave se da nisu tu :lol:

i onda se svi smeju shachici ljudi koji su dosli.

Bitno je da ostali zaustavljaju saobracaj zbog drugih stvari....

nikad mi ljudi nece biti jasni

isto kao oni ljubitelji,neko truje pse po kraju,oni znaju ko to radi,a plase se da kazu...koga se plase?Navodno vole te pse i paze na njih i sve,a nece da kazu ime skota koji truje pse i ugrozava ljude bacajuci kreozan po parkovima i ulicama...
gde je tu logika?
ljudi su stvarno.......:roll:
 
pa kad je radni dan,svi se vade na posao,a kada je vikend......cute....prave se da nisu tu :lol:

i onda se svi smeju shachici ljudi koji su dosli.

Bitno je da ostali zaustavljaju saobracaj zbog drugih stvari....

nikad mi ljudi nece biti jasni

isto kao oni ljubitelji,neko truje pse po kraju,oni znaju ko to radi,a plase se da kazu...koga se plase?Navodno vole te pse i paze na njih i sve,a nece da kazu ime skota koji truje pse i ugrozava ljude bacajuci kreozan po parkovima i ulicama...
gde je tu logika?
ljudi su stvarno.......:roll:

Uff...ovo drugo zavisi od situacije...ima jedan bolesnik koji peče žive mačke, dere ih, kida im glave, nosi njihove lobanje oko vrata...ali ja nemam petlje da ga prijavim...on je stvarno bolesnik i ne mogu da razmišljam šta bi posle uradio meni ili recimo mojoj sestri ili bratu...jer ne verujem da bi dobio vise od novčane kazne, ako bi i to dobio...
 
Uff...ovo drugo zavisi od situacije...ima jedan bolesnik koji peče žive mačke, dere ih, kida im glave, nosi njihove lobanje oko vrata...ali ja nemam petlje da ga prijavim...on je stvarno bolesnik i ne mogu da razmišljam šta bi posle uradio meni ili recimo mojoj sestri ili bratu...jer ne verujem da bi dobio vise od novčane kazne, ako bi i to dobio...


Hmm....
znaci ti a verovatno i ostali ljudi iz kraja znate sta se dogadja ali niko nista, iz straha?
kako stvar stoji sa anonimnom prijavom?
 
Uff...ovo drugo zavisi od situacije...ima jedan bolesnik koji peče žive mačke, dere ih, kida im glave, nosi njihove lobanje oko vrata...ali ja nemam petlje da ga prijavim...on je stvarno bolesnik i ne mogu da razmišljam šta bi posle uradio meni ili recimo mojoj sestri ili bratu...jer ne verujem da bi dobio vise od novčane kazne, ako bi i to dobio...

Pa prijavi ga anonimno!
 
Uff...ovo drugo zavisi od situacije...ima jedan bolesnik koji peče žive mačke, dere ih, kida im glave, nosi njihove lobanje oko vrata...ali ja nemam petlje da ga prijavim...on je stvarno bolesnik i ne mogu da razmišljam šta bi posle uradio meni ili recimo mojoj sestri ili bratu...jer ne verujem da bi dobio vise od novčane kazne, ako bi i to dobio...

Sve su to stvari o kojima je normalno da razmisljas jer sa takvim tipom (nisam lecnik ali ne moram ni biti da zakljucim da s njim nije sve kako treba) nikad ne znas sta te ceka. Zasto se ne obratis nekom drustvu ZZZ, policiji, pojedincu ako znas da zna dosta na zadatu temu i utvrdis sta mozes da uradis ? Njemu bas i nije mesto na ulicama grada. Da njegove postupke ispricas odgovarajucem lekaru, verujem da bi te bledo gledao i sumnjam da bi rekao: da, taj covek je ok :eek:.
 
Uff...ovo drugo zavisi od situacije...ima jedan bolesnik koji peče žive mačke, dere ih, kida im glave, nosi njihove lobanje oko vrata...ali ja nemam petlje da ga prijavim...on je stvarno bolesnik i ne mogu da razmišljam šta bi posle uradio meni ili recimo mojoj sestri ili bratu...jer ne verujem da bi dobio vise od novčane kazne, ako bi i to dobio...


Moraš odmah da prijaviš tako nešto ako znaš, u suprotnom postaješ saučesnik u dogadjaju.

Ako taj bolesnik sve to radi, kako možeš da budeš sigurna da posle toga neće preći na ljude.

Prijavi "Orki" mislim da oni imaju načina da reaguju.

Prijavom štitiš i sebe i druge, taj čovek mora u bolnicu ili na groblje.
 
Uff...ovo drugo zavisi od situacije...ima jedan bolesnik koji peče žive mačke, dere ih, kida im glave, nosi njihove lobanje oko vrata...ali ja nemam petlje da ga prijavim...on je stvarno bolesnik i ne mogu da razmišljam šta bi posle uradio meni ili recimo mojoj sestri ili bratu...jer ne verujem da bi dobio vise od novčane kazne, ako bi i to dobio...

daj meni njegovo ime,prezime i adresu..... :per:

ja cu da prosledim gde treba,bez uplitanja tebe,pa cemo da vidimo dal ce uspeti nesto da se uradi.
 
Ma naravno da je drugo bacanje otrova...nego me na ovog asociralo to što ih strah da prijave...
Ma ja sam se jedno vreme bas nakanila da ga prijavim, jos pre par godina...čak se i dogovorila sa likom iz orke da to on uradi i ne upliće moje ime... a onda sela i stavila prst na celo. Mene svi u Krusevcu poznaju po tome sto glasno branim zivotinje, znaju me kao vegterijanca, i bla-bla. Tom liku znam samo ime i nadimak...i kraj grada u kome živi. Jednom sam ga upoznala i to mi je i dalje jezivo ...on stvarno nosi maciju lobanju...i videlo se koliko smo ja i drugarica zazirale od njega...i sad da ja pocnem da se raspitujem kako se preziva i koja mu je adresa, i posle da ga neko privede/optuži kad tad bi stiglo do njega da sam se raspitivala kako se preziva(posto se ne krecemo ni u slicnim krugovima ljudi, to ne zna niko u koga imam poverenja)....s obzirom na moju reputaciju lako bi povezao kockice...lik je na teskim drogama, a ima i incidenata nenormalnog ponasanja i prema ljudima...jednostavno se ne usudjujem da se mesam u to...nek sam i saucesnik, prevelika sam kukavica...
Inace, to zna ceo grad...koliko mrzi macke i sta im sve radi...ali niko ga nije prijavio...barem, koliko ja znam...
A realno...kakvu bi on kaznu mogao da dobije? Neku novcanu, verovatno...a da ja zbog toga rizikujem svoju bezbednost...ili bezbednost svoje sestre koja ima 10 godina...neka...
Ko zna, mozda ga je neko nekada i prijavio, on dobio da plati par hiljadica i nikom nista :(
 
Ma naravno da je drugo bacanje otrova...nego me na ovog asociralo to što ih strah da prijave...
Ma ja sam se jedno vreme bas nakanila da ga prijavim, jos pre par godina...čak se i dogovorila sa likom iz orke da to on uradi i ne upliće moje ime... a onda sela i stavila prst na celo. Mene svi u Krusevcu poznaju po tome sto glasno branim zivotinje, znaju me kao vegterijanca, i bla-bla. Tom liku znam samo ime i nadimak...i kraj grada u kome živi. Jednom sam ga upoznala i to mi je i dalje jezivo ...on stvarno nosi maciju lobanju...i videlo se koliko smo ja i drugarica zazirale od njega...i sad da ja pocnem da se raspitujem kako se preziva i koja mu je adresa, i posle da ga neko privede/optuži kad tad bi stiglo do njega da sam se raspitivala kako se preziva(posto se ne krecemo ni u slicnim krugovima ljudi, to ne zna niko u koga imam poverenja)....s obzirom na moju reputaciju lako bi povezao kockice...lik je na teskim drogama, a ima i incidenata nenormalnog ponasanja i prema ljudima...jednostavno se ne usudjujem da se mesam u to...nek sam i saucesnik, prevelika sam kukavica...
Inace, to zna ceo grad...koliko mrzi macke i sta im sve radi...ali niko ga nije prijavio...barem, koliko ja znam...
A realno...kakvu bi on kaznu mogao da dobije? Neku novcanu, verovatno...a da ja zbog toga rizikujem svoju bezbednost...ili bezbednost svoje sestre koja ima 10 godina...neka...
Ko zna, mozda ga je neko nekada i prijavio, on dobio da plati par hiljadica i nikom nista :(


prijavis ga ANONIMNO, znas u kom delu grada zivi, znas mu i ime i nadimak...to je dovoljno od tebe, neces da se uplices i obavljas posao detektiva a policija nek odradi svoj posao ( ako je zainteresovana)..
Ako te je strah da ga prijavis anonimno, posto te svi u Krusevcu znaju i moze da se posumnja na tebe, onda bi po toj logici trebalo da te bude strah od svih anonimnih prijava protiv tog tipa ( sumnjam bas da ga niko nikada nije prijavio).
I ne znas da li je kazna za takvo ponasanje par hiljadica ili hospitalicazija na duze vreme!
 
Policija u malom gradu i prijavljivanje anonimno? Ne znam gde živiš, ali veruj mi da ne znaš o čemu pričaš.
A zamisli da odeš u SUP i da prijaviš nekoga zato što ubija mačke. Šta misliš, kakva bi reakcija policajca bila?
Sad me je ovo podsetilo...mačka na krovu koji je udaljen 2 m od mog prozora...kukala je, mi smo joj bacali hranu, nadali se da će da se snadje da sidje...ma ne...prolazili su dani i dani...i moja komšinica i majka (na moj predlog prepametan :red: ) pokušaju da pozovu vatrogasce...ljudi su se toliko smejali da se jedan na kraju jedva obuzdao da kaže da ,,ne rade takve intervencije" ...
Da bi se ovako nešto izguralo mora da se ide preko nekog udruženja, ne vladine organizacije...a za to mora da se zna ime prezime i adresa...a to će čuti da se raspitujem...
A da odem u SUP i kažem kako taj i taj ubija mačke...verujem da bi mi se smejali u lice
 

Back
Top