Šta je stvarno uslov ulaska u EU?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Korupcija je u Hrvatskoj veca nego u Srbiji.
To cete osetiti pri svakom prelasku TIR prevoznika preko carinskog prelaza hrvatske, to ce vam reci svi koji znaju stanje u obe zemlje....


Sa druge strane, udruzenja i organizovanje raznih zastitnih ustanova za gradjane je mnogo bolje nego u srbiji...

Za sudstvo ne mogu da pricam jer ne znam dovoljno opstu sliku....tu je pojedinacno uvek prisutno muvanje....

Ekonomska prilagodjenost trzistu evrope je mentalno bolja u hrvatskoj, bar sto se tice poslodavaca,manja je teznja da se monopolizuje i jedino tako posluje, iako takva teznja uvek postoji kod svih na trzistu....(nema onog srpskog poturanja kolca u tockove vise nego da sebi pomognes).
Bolji odnos prema potrosacu...
Bolji informativni prostor i kvalitet novinara (iako je javno prisutna antisrpska komponenta) za sopstveno stanovnistvo...(zato imaju najvise primedbi upravo po pitanju nacionalnih manjina....)

NATO su resili , ali ako je to presudni uslov, onda je bolje nikad ne uci u EU jer se iza paravana krije vojni sukob....NATO trenutno nije evropski savez.

Kvalitet politicara, tu su alavi i jedni i drugi , mozda su hrvatski vise ugladjeni i vise van blata, ali ne drastivno....

Proizvodna atmosfera za otvaranje radnji i poslovanje je bolja u Hrvatskoj....
 
Mislite da u EZ trebaju clanice da stvaraju haos i nered...........u toj Srbiji ima jos mnogo da se resi a jedan od najvecih problema jeste i jesu Vlasi/Rumuni iz istocne Srbije o kojima se jako malo zna da nisu Srbi i da nisu na privremenom radu u Srbiji............to kazem jer sam ja jedan od njih..........samo resavajem svih zahteva i svih problema u Srbiji moze se pricati o EZ........znaci samo zajednicki MI + VI = ulazimo u EZ ..............mozda i fresim ali zivi bili pa videli
 
Свакоме иоле нормалном је јасно да до нашег пријема у ЕУ,
неће скоро доћи ...

Једно су предизборни слогани, а друго тужна реалност...

И уместо да се бавимо сами собом,
да водимо нашу националну државну политику
да развијамо производњу онога што нам треба и што можемо продати,
Да штитимо своју привреду, да стимулишемо извоз ...

Ми се једнострано одричемо од царина,
кредитирамо FIAT,
помажемо стране банке ...

Јуримо генерале и хероје,
популаришемо хомосексеуалност ....

Стварне услове за улазак у ЕУ нећемо скоро сазнати,
увек се измисле нека нова ...

Штап и шаргарепа ...
 
Prica mi juce jedan rodjak kako mu je neki stranac rekao da lepo stro se trude ( on se bavi zastitom zivotne sredine ) da usvoje zakone, procedure isl. ali da su nam neku uslovi namerno postavljeni da ne bismo mogli da ih ispunimo. Bilo to tacno ili ne postao sam EUROSKEPTIK.
 
Uslov za ulazak u EU ne postoji.....EU je politicka organizacija i kada vodeci odluce da je vreme ili potreba da se neka zemlja primi u EU ona ce biti primljena a do tada ce joj stalno izmisljati nove uslove cisto da bi imali izgovor zasto je ne primaju u EU.

Odlicno receno :)
Ne postoje nikakvi uslovi, vremenom cemo samo uci, ali ne uskoro. A ono sto je glavni atribut za nase ulazene sto nam moze pomoci jeste ekonomski i socijalni razvitak.
 
Не постоји конкретан услов, траже све што им падне на памет, а ништа не дају. Ево, узми за пример демократе, они су вечито пред завршним условом. :hahaha: Наравно, ово се односи на Србију, осталима су услови познати и остварљиви.
 
Poslednja izmena:
Mislite da u EZ trebaju clanice da stvaraju haos i nered...........u toj Srbiji ima jos mnogo da se resi a jedan od najvecih problema jeste i jesu Vlasi/Rumuni iz istocne Srbije o kojima se jako malo zna da nisu Srbi i da nisu na privremenom radu u Srbiji............to kazem jer sam ja jedan od njih..........samo resavajem svih zahteva i svih problema u Srbiji moze se pricati o EZ........znaci samo zajednicki MI + VI = ulazimo u EZ ..............mozda i fresim ali zivi bili pa videli

:hahaha::hahaha::hahaha:
:rotf::rotf::rotf:

Ено вам Румунија у ЕУ...па тутањ!
 
Mislite da u EZ trebaju clanice da stvaraju haos i nered...........u toj Srbiji ima jos mnogo da se resi a jedan od najvecih problema jeste i jesu Vlasi/Rumuni iz istocne Srbije o kojima se jako malo zna da nisu Srbi i da nisu na privremenom radu u Srbiji............to kazem jer sam ja jedan od njih..........samo resavajem svih zahteva i svih problema u Srbiji moze se pricati o EZ........znaci samo zajednicki MI + VI = ulazimo u EZ ..............mozda i fresim ali zivi bili pa videli

Е, да те чују моји Власи да кажеш за њих да су Румуни ...
И који су то МИ+ВИ ????
Да случајно не мислиш на Влашку Републику ???

И хоћеш ли ми, молим те објаснити женско у профилу, а пишеш у мушком роду ???
 
И уместо да се бавимо сами собом,
да водимо нашу националну државну политику
да развијамо производњу онога што нам треба и што можемо продати,
Да штитимо своју привреду, да стимулишемо извоз ...

To би било логично и нормално, али ово је време лудила
 
Е, да те чују моји Власи да кажеш за њих да су Румуни ...
И који су то МИ+ВИ ????
Да случајно не мислиш на Влашку Републику ???

И хоћеш ли ми, молим те објаснити женско у профилу, а пишеш у мушком роду ???

ma to je onaj banacanin...ignorishi morona
 
Zato sto je opet u pitanju veciti smarac Droid ili neki njegov brat rodjeni a ne neki Vlah.

U EU mogu da nas prime kad im budemo trebali. Buduci da im vec i sad dajemo sta god zatraze, jasno je da im se vise isplati da nastave ovako nego da pored prava - koje vec imaju u Srbiji - prihvate i neke obaveze prema Srbiji i mnogobrojnim srpskim gologuzanima.
 
Upravo tako, kad juris devojku i dao bi joj sve ona ce te odbiti. S druge strane, kad merkas i uslovljavas vise ces je zainteresovati. Salu na stranu, upravo se radi o tome da su Bugarska i Rumunija gravitirali ka Rusiji zbog cega su ih primili iako nisu ispunili nikakve uslove, a posto smo se mi "zakleli" na vernost Jevropi mi smo im sigurni pa sto bi se cimali oko nas.
 
ne postoji uslov, postoje uslovi. to što se kod nas banalizovala stvar sa uslovom izručenja karadžića, mladića, pa ovim gej zakonom to je produkt retardiranosti naših političara. stvar je zapravo mnogo kompleksnija.

eu ima svoje standardne i neki minimum standarda koje sve zemlje moraju da ispunjavaju da bi bile članice. dovoljno je uporediti naše standarde sa evropskim, pa da vidimo gde smo, na čemu smo i onda nema dileme šta još moramo da uradimo-ispunimo.

kod nas je problem u tome što se naši političari ponašaju kao debili i banalizuju stvar oko evro-integracija do te mere da je to odavno postala teška smejurija. ne znam da li ste na to obraćali nekad pažnju, ja jesam, pogledajte vokabular političara, fond reči, koji koriste pri izbornim kampanjama. svi su isti, ali bukvalno, i svi obrću godinama jedan te isti fond reči.

ali nisu oni debili stvarno, već se vrlo svesno prave debilima i banalizuju svoje političke kampanje upravo zbog toga što bi svaka dodatna informacija dovela u pitanje izbor građanina na glasanju.
takvo ponašanje je dovelo do toga, da većina građana, pojma nema šta znači biti članica eu. većina građana na to odgovara sa "bolji život, veći standardi..." a nemaju pojma da to podrazumeva
i kompletu reformu društva u celini. da su, između ostalog, političari u svojim kamanjama pomenuli i ovaj zakon protiv diskriminacije, ne verujem da bi ds dobio toliko glasova koliko je dobio.

dakle poenta takvih debilnih političara i debilnih kampanja za debile, jeste upravo u tome da se građanima ostavi što manje prostora za vaganje kome će udeliti svoj cenjeni glas u nedelju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top