Ima neka tajna veza...

Verbal_Kint

Iskusan
Poruka
5.339
''Sudbina koja Engleze vodi Holanđanima dovoljno je čudnovata; ali ona koja iz Epsoma vodi u Pensilvaniju, a odatle u brda što zatvaraju Altamont, preko ponosnog koralnog krika petla i blagog kamenog smeška anđela, obojena je onim tamnim čudom slučajnosti koja stvara nove čarolije u jednom prašnom svetu.
Svako od nas je zbir svega što ni sam nije sabrao: vratite nas ponovo u golotinju i noć, i videćete kako na Kritu pre četiri hiljade godina započinje ljubav koja se juče završila u Teksasu.
Seme našeg uništenja cvetaće u pustinji, aleksin našeg ozdravljenja raste pored neke planinske stene, a život nam je obuzet nekom droljom iz Džordžije, jer neki londonski kesaroš nije bio obešen. Svaki trenutak je plod četrdeset hiljada godina. Dani koji osvajaju minute zuje poput muva nazad u smrt, a svaki trenutak je prozor na sva vremena.''

Thomas Wolfe, ''Pogledaj dom svoj, anđele''


E, ovako, ideja igre je sledeća: na početku svake igre neko zada dva filma, koja na prvi pogled nemaju ama baš ništa zajedničko. Cilj je u konačnom broju koraka doći do drugog filma, a preko posrednih asocijacija, odnosno indirektnih veza dva zadata filma
preko nekih drugih filmova.

Npr.: filmovi: 'Goodfellas' i 'Hurricane':

- U filmu Goodfellas igra Robert de Niro
- Robert de Niro igra i u filmu 'Raging Bull'
- U filmu 'Raging Bull' de Niro igra boksera
- 'Hurricane' je priča o bokseru. ende

Evo, ja prvi zadajem: (1) Andrej Rubljov - (2) Slumdog Millionaire

Ako vam se ideja sviđa, krenite, ako pak ne, recite: Verbale Kintu, ideja je moronska.

:)

E, da, da bi bilo zanimljivije, jedan korisnik može uzastopno da navede samo jednu asocijaciju. Dakle, ne može jedna osoba da reši ceo zadatak, već ja naglasak na spontanom dolaženju do rešenja. Ako se zađe u slepu ulicu, citira se konkretan post na koji se nadovezuje.
 
Poslednja izmena:
Tako te volim! :) (Mada malo preopšto, da je i ovaj drugi crno-beli, već bismo došli od kraja. Možda da uvedemo pravilo da ta zajednička osobina ne sme biti svojstvena za više od 5% filmova ikad snimljenih, po slobodnoj proceni?)

Crno-beli film je i Kazablanka.
 
Poslednja izmena:
у оба филма се појављују слепи људу.
:?::?::?:

Iiiiii... kraj. (Zapravo, oslepljuju se u samom filmu... Još bolje.) :)

Nikad ne vidim ove u jedan korak...

Ja sam imao na umu:

- Andrej Rubljov je crno-beli
- Crno-beli je i Kazablanka
- U Kazablanci glumi Ingrid Bergman
- Ingrid Bergman glumi i u Autumn Sonata
- Autumn sonata je rezirao Bergman
- Bergman je rezirao i Ansiktet
- U Ansiktet glumi Max von Sydow
- Max von Sydow glumi u Exorcistu
- U Exorcistu glumi i Ellen Burstyn
- Ellen Burstyn glumi i u Playing by Heart
- U Playing by Heart glumi i Sean Connery
- Sean Connery se pominje u filmu Trainspotting
- Trainspotting je rezirao Danny Boyle
- Danny Boyle je rezirao Slumdog Millionaire

Tvoje je definitivno bolje. :lol:

Aj' postavljaj... Il' može ko 'oće...
 

Back
Top