svchost.exe

andram

Početnik
Poruka
29
..kada odem na internet,stalno mi izlazi svchost.exe i da ne moze memorija da cita 0x001f1cb0 na sajtovima pise da je to spijunski trojanac koji polako usporava sistem i cita korisnicka imena i pasose za bankovne racune...pise takodje da je on u sistemu 32 (nadam se da sam dobro napisala..)skinula sam registrybooster, skenirala komp i izbrisala sve iz sistema 32 sto je bilo ugozeno,ali ovo se i dalje pojavljuje...imam avg antivirus free verziju...nekada sam skidala sa total commanderom sve trojance(nadjem ih gde su,i rucno izmenim ekstenziju iz izvsne u bilo koju drugu)pa ih samo izbrisem...ovo ne mogu da nadjem ni gde se nalazi u sistemu.eh...pomoc!:sad2:
 
Downadup-a si znači zakačila, pa tako je to kad koristiš AVG. Svi drugi bolji AV programi već odavno imaju spremne definicije za njega. Inače o samom crvu, nešto više možeš saznati na ovoj temi :arrow: Crv Downadup (Conficker, Kido)....

Za uklanjanje upotrebi sledeći Removal Tool, imaš i detaljno objašnjenje kako odraditi ceo postupak. Nakon toga postavi HijackThis log ovde na temi, čisto da vidimo da li je sve uklonjeno kako treba, a uputstvo za postavljanje istog imaš ovde :arrow: http://forum.krstarica.com/threads/167305.

Evo još par linkova za uklanjanje Downadup-a:
 
:think:uputstvo sledila,kaze nema niceg...sistem restore ugasila,zakrpu stavila,skenirala sa ovim symatrekovim toolom za downadup i nista,kaze nema nista.hm...al se ni on vise ne pojavljuje...mozda sam ga dokrajcila sa necim drugim od silnih programa koje sam skinula...inace to je zaradio moj sin skidajuci mange sa interneta...eh..a i ja ih volim...:dontunderstand:

hvala dekiM svakako...

probala i sa bitdefenderom...sistem cist,kaze...opet gasila sistem restore...i sve po redu...hm.hm..znaci nije to...
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top