Da li je bas tako ?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.450
Postoji uverenje da se zene medjusobno mrze..da su ljubomorne i zavidne jedna na drugu..da su suparnice u mnogo cemu ..cesto i kada su muskarci u pitanju..da su prava iskrena zenska prijateljstva retkost.da su lazno ljubazne ..da jedna drugoj daju podrsku samo ako imaju zajednicki interes i jos sto sta sto zenama ne ide u prilog a da su muskarci u svemu tome solidarniji..

Sta mislite..da li je bas sve tako?

ima i onaj stara prica kao ilustracija..

Prijateljstvo medju zenama
Jednu noc supruga nije dosla kuci i kada je suprug pitao gde je spavala,
ona mu odgovori da je spavala kod jedne svoje prijateljice.
Suprug je nazvao pet njenih prijateljica
ali ni jedna nije potvrdila njenu pricu...

Prijateljstvo medju muskarcima:
Jednu noc suprug nije dosao kuci i kada ga je supruga pitala gde je spavao
on joj je odgovorio da je spavao kod jednog prijatelja.
Supruga je nazvala pet njegovih prijatelja,
Troje je potvrdilo da je spavao kod njih, a dvoje da je jos uvek tamo.
 
Postoji uverenje da se zene medjusobno mrze..da su ljubomorne i zavidne jedna na drugu..da su suparnice u mnogo cemu ..cesto i kada su muskarci u pitanju..da su prava iskrena zenska prijateljstva retkost.da su lazno ljubazne ..da jedna drugoj daju podrsku samo ako imaju zajednicki interes i jos sto sta sto zenama ne ide u prilog a da su muskarci u svemu tome solidarniji..

Sta mislite..da li je bas sve tako?

ima i onaj stara prica kao ilustracija..

Prijateljstvo medju zenama
Jednu noc supruga nije dosla kuci i kada je suprug pitao gde je spavala,
ona mu odgovori da je spavala kod jedne svoje prijateljice.
Suprug je nazvao pet njenih prijateljica
ali ni jedna nije potvrdila njenu pricu...

Prijateljstvo medju muskarcima:
Jednu noc suprug nije dosao kuci i kada ga je supruga pitala gde je spavao
on joj je odgovorio da je spavao kod jednog prijatelja.
Supruga je nazvala pet njegovih prijatelja,
Troje je potvrdilo da je spavao kod njih, a dvoje da je jos uvek tamo.


baš je tako
 
Postoji uverenje da se zene medjusobno mrze..da su ljubomorne i zavidne jedna na drugu..da su suparnice u mnogo cemu ..cesto i kada su muskarci u pitanju..da su prava iskrena zenska prijateljstva retkost.da su lazno ljubazne ..da jedna drugoj daju podrsku samo ako imaju zajednicki interes i jos sto sta sto zenama ne ide u prilog a da su muskarci u svemu tome solidarniji..

Sta mislite..da li je bas sve tako?

ima i onaj stara prica kao ilustracija..
i zene i muskarci su skroz isti u tim stvarima (oni koji su takvi, jelte)... samo muskarci manje kokodacu oko svega...
a stara prica je pre ilustracija toga da su muskarci gluplji i da istrcavanju pred rudu, nego da su veci prijatelji.
 
Ne znam baš da li bih rekla da se mrze, to mi je nekako prejaka reč, ali neka vrsta suparništva uvek postoji. Tu ne mislim na otimanje tuđih muškaraca, već na dokazivanja tipa 'moj dragi je bolji/lepši/pametniji/bogatiji od tvog', naravno, sve je to fino glazirano u fino, neobavezno ćaskanje uz obavezan fejkiran kez na licu. Pored toga, veštom posmatraču ženskog kafenisanja neće promaći ni takmičenje u disciplinama 'ko je dao više para na čizme/torbu/frizuru', 'kome bolje ide na faksu/poslu', 'koju više startuju tipovi' i slično. Na žalost, sa dobrim delom starih drugarica sam kontakte smanjila na minimum upravo zbog takvih stvari.
 
Ne mislim da bih lagala za bilo koga, pa ni za prijateljicu ali sam sigurna da sam uvek spremna pomoci, da nisam zavidna i da umem biti prava prijateljica prijateljici.
Sa zenama se lepse slazem i bolje razumem, muskarci su mi uglavnom nezanimljivi, govore o sportu, poslu, politici i ratu, dok zene...Uh kako tu i obican razgovor zna da ostane u pamcenju celi zivot.
Najiskrenije mislim, kad bih morala biti muskarac umrla bih od dosade vec peti dan!
 
Najiskrenije mislim, kad bih morala biti muskarac umrla bih od dosade vec peti dan!
:hahaha::hahaha::hahaha: :rotf::rotf::rotf:
E jesi luda, majke mi!

Ali ima i zanimljivih muškaraca. Mm je prava tračara i super se ispriča sa mojim drugaricama...:D A što voooli da priča o smislu života :D Više voli da priča sa nama ženetinama nego sa "dosadnim" muškarcima :D
Najviše voli mene da ubeđuje kako je zaljubljenost bolest i zavisnost...i ničemu ne koristi, tj. nema koristi od nje, samo štete :D
 
Ja imam puno prijateljica već godinama .... one sa kojima sam osetila neke negativne naboje više mi nisu prijateljice ..... one koje su vredne ostale su do dana današnjeg.

Mislim da se i prijateljstva medju ženama razvijaju upravo ka onom smeru kome težimo ... koliko dajemo možemo biti sigurni da ćemo toliko i dobiti .....
 
:hahaha::hahaha::hahaha: :rotf::rotf::rotf:
E jesi luda, majke mi!

Ali ima i zanimljivih muškaraca. Mm je prava tračara i super se ispriča sa mojim drugaricama...:D A što voooli da priča o smislu života :D Više voli da priča sa nama ženetinama nego sa "dosadnim" muškarcima :D
Najviše voli mene da ubeđuje kako je zaljubljenost bolest i zavisnost...i ničemu ne koristi, tj. nema koristi od nje, samo štete :D

Hajde, drago mi je cuti da ima i takvih muzeva. Ja, koja volim da pricam barem upola koliko volim da pisem ( a to se vec primecuje ;) ) osudjena sam da boravim u porodici u kojoj se svaka rec naplacuje kao zlato. :roll:
A to u vezi zaljubljenosti, e tu vec i tvoj pokazuje da su oni svi ipak skoro pa isti, u pitanju su samo nijanse.
A mozda ja ne umem da se druzim sa muskarcima, evo na DiP pojavila su se tri muskarca na temama i uspela sam sa svom trojicom da dodjem u "otvoren sukob". Ne znam sta je pitanju ali su mi stvarno dosadni uz svo duzno postovanje prema tvom, mom i svim muzevima i muskarcima na svetu. :p
 
Jeste bas...nema pravih prijatelja. :roll:
Sve po zasluzi,dobijamo ono sto smo trazili.
Verovatno postoji razlog zbog cega neko nema blisku osobu,ali nije zbog toga sto su bas svi ljudi lazljivi,prevrtljivi,zavidni i nesposobni na pravo i iskreno prijateljstvo.
 
Poslednja izmena:
Hajde, drago mi je cuti da ima i takvih muzeva. Ja, koja volim da pricam barem upola koliko volim da pisem ( a to se vec primecuje ;) ) osudjena sam da boravim u porodici u kojoj se svaka rec naplacuje kao zlato. :roll:
A to u vezi zaljubljenosti, e tu vec i tvoj pokazuje da su oni svi ipak skoro pa isti, u pitanju su samo nijanse.
A mozda ja ne umem da se druzim sa muskarcima, evo na DiP pojavila su se tri muskarca na temama i uspela sam sa svom trojicom da dodjem u "otvoren sukob". Ne znam sta je pitanju ali su mi stvarno dosadni uz svo duzno postovanje prema tvom, mom i svim muzevima i muskarcima na svetu. :p
Muž mi je poreklom Bosanac, a ja imam veeeliku predrasudu zasnovanu na dosadašnjem iskustvu da sa njima (vama :D) nikad nije dosadno :heart:
Zato sam ga i birala. :D

Ali ja se dobro kapiram i sa muškarcima, samo što nemam muške prijatelje. Imam dosta poznanika sa kojima imam jako dobru komunikaciju...
Tako da, ne bih se složila da su muškarci dosadni, tj. ne može se baš generalizovati...
Znam ih puno koji imaju puno interesovanja iz raznih oblasti. One što se razvlače po kauču i samo ih sport interesuje u životu, takve ne poznajem. Tj. ne družim se sa takvima...
 
Ne smatram da se ovako nešto može vezati za pol... Prosto ljudi su ili prijatelji ili nisu... Sada se tu javlja realan problem kada mi ne sagledavamo situaciju na pravi način, pa na kraju budemo u zabludi... Ali to je neka druga priča...
Ja svoje prijateljice ne bih menjala ni za šta na svetu celom... I kada bi ih neko pozvao da pita da li sam prespavala kod njih, verujem da bih tu noć bila multiplicirana... :hahaha:
 
To sve,verujem da nema veze.
Sigurno je,da kao u svemu muskarci se razlikuju u prijatljestvu ,mislim na sam odnos od zena.
Ali,ako ti je neko prijatelj on je prijatelj.
Sto se konkretne price tice(gde je ko spavao,jel:per:)mislim da ako bi se to prevelo u RL,to bi bila neka stvar solidarnosti.
Isto kao kada cujemo da je neku zenu prevario muz,cak i da je ne poznajemo,ili mozda ne obozavamo svim srcem,stacemo na njenu stranu;)
Opet,jedino sto se meni mozda svidja kod muskaraca jeste banalan primer,ali je tako,ako svom najboljem drugu iskreno kazem:Matori,ugojio si se,daj bre smrsaj...:)
On ce samo da se smeje,i prihvatice tu moju kritiku kao dobronamernu kao i sto jeste.
Kada bih nekoj drugarici to rekla na tako sirov nacin(dobro,ne mora ovo matori,tako se oslovljam samo sa drugarom;)) ne verujem da bih sa odusevljenjem prihvatila....Ne kazem da bi se naljutila,nisam ja kriva zbog njenih kg ,ali zbog nacina direktnog izlaganja bi...i mozda bi precutala i psovala me u sebi:cool:
To mrzim kod zena ,a srecem dosta.
Ja sam iz one price:Sto na um to na drum:D
I ne ljutim se kada cujem necije,iskreno i direktno misljenje.
Ali,sto se samog pitanja tice:Sve je to relativno:brus:
 
Kao curetak...imala sam nekoliko drugova....kad sam se udala vecina se otudjila,znaci ne ja....vec oni....ima tu i to sto sam se odselila....al' trudila sam se da negujem drugarstvo....vrijeme i daljina cine svoje....od skora sam s jednim opet u kontaktu....i ono bas mi je drago:)
A drugarice....sa koliko sam ih se druzila tada....i dan danas imamo divno druzenje....vrijeme i daljina ne cine prepreku....i kad god se vidimo....utisak je kao da nije bilo onog medju vremena....kao da smo se i juce vidjele :)
Mogu reci da bas imam veliko drustvo uopsteno....razbacano na sve strane...
Ovdje imamo (ja i mm) zajednicke prijatelje,parove....pa moje najbliskije drugarice....koje su divne,i bas ih volim bez obzira na nasu razlicitost....a ima i onih koje nisu naj,naj...ali su takodje na svoj nacin divne....mislim kad sve izadjemo....provod je zagarantovan :lol:
E sad medju njima ...ima ih par...stalno neka nesigurnost,sumnja,suparnistvo....i te price me smaraju strasno,ono kad posebno dodju na kafu,analize,pretpostavke...zato i nisu svrstane u naj....:confused:
 
....tacno !!!muskarci su mnogo slobodniji ispricati svoju prevaru pa i onima za koje ne smatra bas naj boljim prijateljima,dok zene to rijetko smiju i rodjenoj sestri ili majci!!! e, iz tog razloga ti drugovi odmah kapiraju o cemu se radi dok zene misle na nesto ozbiljno i nemaju pojma da treba da lazu!!!
 
Ne moze nista da se generalizuje, ali u vecini slucajeva ne verujem zenama. TAcnije, mogu otvoreno da kazem da sam u zivotu imala samo jednog pravog zenskog prijatelja, i to je moja najbolja drugarica od moje 5 godine. Jes da mi je krala stvari za barbike kad smo bile male(:lol:), ali me nikad nije zeznula ni za jednu vecu stvar celo nashe druzenje. Jedina osoba za koju smatram da ima cast i moral, i za koju mogu da potpisem da bi mi nikad ne bi zabola noz u ledja. Samim tim, isto to moze da ocekuje od mene.
Sto se tice svih zenskih osoba koje su mi se u toku zivota kotirale kao najbolje prijateljice ( po par godina), zaista nije postojala ni jedna koja mi makar nije skidala decka...ili zabadala na raznorazne nachine noz u ledja...

Ne verujem da cu ikada u zivotu ponovo naci zensku osobu koja je toliko postena, moralna i casna, da bi mogla zaista da ispuni sva moja lichna ochekivanja za najboljeg prijatelja....

Shto se tiche mushkaraca mislim da su mnogo iskreniji prijatelji.

Navescu jednu od karakteristika zbog koje mislim da zene (narocito nakon udaje), izdaju sopstvena prijateljstva...Npr. Imamo dve udate zene koje su prijateljice. Jedna je videla muza svoje najbolje prijateljice u prevari. Postavlja se ono klasichno moralno pitanje da li da joj kaze ili da cuti. Ukoliko joj kaze, nastace haos, i uglavnom nakon pomirenja brachnog para, sva tezina priche ce pasti na prijateljicina ledja.
Ukoliko joj ne kaze, prijateljstvo ce opstati, ali to onda ne mozemo nazvato pravim prijateljstvom, vec odnos zasnovan na lazima.

E sad. Ono shto je problem vecine zena po mom mishljenju jeste sledeca stvar. Nisu u stanju da prihvate istinu. Naveshcu primer i za to:
Zena saznaje (na bilo koji nachin...npr. neka bude preko mobilnog telefona), da ju je muz prevario. U 90% sluchajeva ona ce vishe mrzeti i kriviti zenu sa kojom je on imao sex, nego sopstvenoh muza koji ju je izdao. Na kraju u 90% slucajeva oprshta muzu.

S obzirom da stvari ovako stoje, nije ni chudo shto vecina zena nije u stanju da ima najbolju prijateljicu u pravom smislu te rechi. Vecina zena chak nije u stanju da prizna sebi, a kamoli nekom drugom da nije savrshena...
 

Back
Top