nece napolje?

Lord Markus

Zainteresovan član
Poruka
433
??
desava mi se sa 116 i 115, oba su IDE, sami na grani, ranije se to nije desavalo dok je bio Lite-on, naime, kopiram sadrzaj na HDD, i tako, samo posle nekog broja diskova rezac ne reaguje kada pritisnem dugme da izbaci disk, restartujem komp, sve OK, i posle opet posle nekog vremena....

u cemu je kvaka...

hvala .....
 
E imam ja problema sa recimo 111D. Kada stisnem po neki put da ga zatvorim, a on nece. E onda sam provalio sta je u pitanju. Kod mene je ona gumica koja ide od motora do mehanizma za otvaranje. ona se malo rastegla i onda kad kliknem, proklizava. Ja resavam problem tako sto malo gurnem vratanca i on zategne i posle sve normalno. Mozda je to i kod tebe, probaj kad kliknes da ga otvoris a on nece, da prislonis uvo uz vratanca i poslusaj dali se cuje neki zvuk okretanja ili ne.
 
I ja sam imao isti problem kada sam imao asus dvd citac i nec optiarc rezac na istoj grani....asus-ov citac mi se zaglavllivao s vremena na vreme ali ni do dan danas nisam otkrio u cemu se radi ali sam siguran da nema veze sa tim sto su na istoj grani mislim da je to do mehanizma u svakom slucaju baskijar-ov savet je dobar probaj malo da oslusnes sta se desava unutar uredjaja kada se ukoci
 
Hmm sumnjam da je do dzampera....onda ih sistem ne bi ni prepoznao da isto dzamperisani...ma svi opticki uredjaji radjeni u poslednjih 2-3 godine su uzasnog kvaliteta nikad ne mozes da budes siguran kad ce da krene da zeza...ja na primer imam jedan LG i jedan Pioneer-ov mislim da je 116d rezac oba rade super samo se s vremena desi da ako probam da preko my computer-a idem na eject nece da otvori ali na dugmence/taster dole uvek reaguje....
 

Back
Top