Новац под ногама

QueenOfClubs

Veoma poznat
Poruka
10.064
Новац, заправо његова велика количина, је неким људима битан док неки не маре за то.
Мени никад није био битан.
Увек сам сматрала да је најлепше кад кренете од нуле и градите и стичете заједно.
Па докле стигнете...
Ех, али шта ако стигнете, то јест попнете се високо и онда један почне да се мења...
Одједном схватите да живите са потпуно другом особом.
И све оне духовне вредности које су чиниле вас и вашу везу почну да се топе и нестају
под утицајем тог моћног шуштања у сламарици...
И онда онај један у вези посматра странца у кревету немоћан да учини било шта...

Да ли се неко може заиста променити под утицајем новца?
Или је то немогуће, већ је такав био одувек,
само можда није могао да се покаже у пуном сјају...

Шта чините када видите да се ваш партнер (Пичи, још једном, извини молим те)
драстично мења под утицајем нечега или некога?
Да ли прекидате све, јер то више није она особа коју сте заволели,
или покушавате да га вратите на стари пут?
 
finansijski i poslovni zivot drzim dalje od ljubavnog

Doduse kontam da je verovatno u dugim i ozbiljnim vezama ili braku drugacije ali ja i nisam u takvim vezama

Uglavnom nalazim devojke koje kontaju da smo finansijski povezani kao u krevetu pre ili kasnije to bi zakomplikovalo stvari pa su te stvari svesno i namerno odvojene od zvanichnog zajednickog zivota i bolje je tako i zbog obostrane nezavisnosti

Kad bi nashao gospojicu pravu verovatno mi ne bi smetalo da su i finansije zajednicke ali ovako stekam kintu gde i pesme u sefu ispod leve slike one pijane francuskinje :D
 
Да ли се неко може заиста променити под утицајем новца?
Или је то немогуће, већ је такав био одувек,
само можда није могао да се покаже у пуном сјају...

Kažu, ako hoćeš da znaš kakav je neko čovjek - daj mu novac i/ili moć...
Neki se mijenjaju pod uticajem novca, neki ne...
Neki odu tako daleko da im novac postane religija, smisao života...
bitniji od porodice, prijatelja, zdravlja...da ih proguta, pretvori u mašinu, u svog roba...
Uglavnom, to ili imaš u sebi ili nemaš - pitanje je samo hoće li se nekome u životu okolnosti poklopiti
tako da ima ili nema više nego što mu treba...

Ne prijaju mi ljudi koji nemaju mjere u bilo čemu, pa to važi i za novac...
ne mogu ja sebe zamisliti pored takve osobe, niti mislim da tu postoji mogućnost
vraćanja na stari put...šta znam...:neutral:
 
Kažu, ako hoćeš da znaš kakav je neko čovjek - daj mu novac i/ili moć...
Neki se mijenjaju pod uticajem novca, neki ne...
Neki odu tako daleko da im novac postane religija, smisao života...
bitniji od porodice, prijatelja, zdravlja...da ih proguta, pretvori u mašinu, u svog roba...
Uglavnom, to ili imaš u sebi ili nemaš - pitanje je samo hoće li se nekome u životu okolnosti poklopiti
tako da ima ili nema više nego što mu treba...

Ne prijaju mi ljudi koji nemaju mjere u bilo čemu, pa to važi i za novac...
ne mogu ja sebe zamisliti pored takve osobe, niti mislim da tu postoji mogućnost
vraćanja na stari put...šta znam
...:neutral:

:klap::klap::klap::klap:
 
Kažu, ako hoćeš da znaš kakav je neko čovjek - daj mu novac i/ili moć...
Neki se mijenjaju pod uticajem novca, neki ne...
Neki odu tako daleko da im novac postane religija, smisao života...
bitniji od porodice, prijatelja, zdravlja...da ih proguta, pretvori u mašinu, u svog roba...
Uglavnom, to ili imaš u sebi ili nemaš - pitanje je samo hoće li se nekome u životu okolnosti poklopiti
tako da ima ili nema više nego što mu treba...

Ne prijaju mi ljudi koji nemaju mjere u bilo čemu, pa to važi i za novac...
ne mogu ja sebe zamisliti pored takve osobe, niti mislim da tu postoji mogućnost
vraćanja na stari put...šta znam...:neutral:

:worth:

Али како препознати такву особу док још нема ништа?
Како да знамо шта се крије иза пароле "стварања за породицу"?
Знам да гаранција нема, али можда неки знак...
 
Uvek sam zeleo da osetim dodir
Novac u rukama
Lepljiv od znoja i masan od krvi
Novac u rukama..
Voli ne voli me voli ne voli me
Novac u rukama

Kupi me, prodaj me,
Kupi me, prodaj me
Novac u rukama!

Velika, cista, poslovna zgrada
Novac u rukama!
Prljavo djubre na ulazu grada
Novac u rukama!

Voli me ne voli me voli ne voli
Voli me voli me ne voli, ne voli
Novac u rukama!

Kupi me, prodaj me
Kupi me, prodaj me
Novac u rukama!

Voli ne voli me ne voli ne
Voli me, voli me
Ne voli, ne voli

Novac u rukama, novac u rukama, novac rukama
Novac u rukama, novac u rukama, novac rukama
 
hm:think:

bez novca života nema...ko kaže drugačije,vara se opasno...ko što maslačak reče,kad namire sve račune...vole se najviše...i to je istina...
a sad,šta se dešava u slučaju viška novca? mislim da novca nikada nema previše kad je u pravim rukama...ako ništa drugo,bar mirno spavaš jer znaš da nećeš ustati gladan i žedan....

al je sasvim druga stvar kad neko od siromašne osobe postane bogataš...pa taj mora biti željan svega:)...i on onda hoće najbolji auto jer ga nikad nije imao...hoće lepo odelo jer ga nikad nije nosio...hoće skupu hranu jer je nikad nije jeo...i eto,osoba se promenila...da li na bolje ili na gore...to je pitanje:think:

najgore je kad prosti ljudi dođu do novca,e to je pravi bedak...:neutral:

i da,sve zavisi od osobe...novac će nekome kupiti sreću il bar osećaj sličan tome...
dok će drugi ljudi biti srećni i sa manje materijalnog a više duhovnog...
ali da je novac neophadan,jeste...inače ne bi svi kukali kako im je posao nikakav kad svi znamo da im je u svemu tome plata najbitnija:)
 
1. Да ли се неко може заиста променити под утицајем новца?

2. Ех, ... попнете се високо и онда један почне да се мења...
Одједном схватите да живите са потпуно другом особом.

3. И онда онај један у вези посматра странца у кревету немоћан да учини било шта...

1. Da

2. Ne shvatam gde sam onda bila ja dok se on menjao, bavila se prečim stvarima pa nisam to primetila ? Znači i ja sam se m e nj a l a , ali na sve te promene nisam obraćala pažnju , i onda odjednom kuku-lele...Ništa nije odjednom, ako postoji greška, odgovornost je na oboma...

Za PAR je potrebno DVOJE.

3. ... onda su dva stranca u krevetu...
 
onima kojima je plata najbitnija obicno se muce ceo zivot ili ih kinta toliko obuzme da samo crnche ko gastosi

najbitnije je da radis to sto volis ili to sto umes i da iz toga gradis ono sto volis. Tek tada novac pronalazi upotrebnu vrednost a zivot se reflektuje zadovoljstvom

kinta nije najbitnija ja odbijam poslove za dobru kintu zato sto ne volim da radim za druge vec radim svoje pa kakve karte dobijem je pitanje malo srece malo taktike

u celom tom cirkusu oko kinte najbitnije je ostati istinit i realan sama kinta nije toliko bitna

"mnogim bogatim ljudima je od svega ostao samo strah da ne budu siromasni"
 
I skupa odela i skup auto i skupu kucu i skupa letovanja i sve skupo sto si pomenula baby jane, ti ljudi ne kupuju zato sto im se to neophodno svidja i treba im.
Oni to uzimaju u pokusaju da kupe ugled i postovanje koje nikad nisu imali i znaju da bi bez tog novca opet bili niko i nista, kao sto su bili i pre.
To je problem sa ljudima koji se naglo obogate.
Jer retko kad se mozes brzo obogatiti samo kao posledica tvoje sposobnosti i rada.

U partnerskim odnosima to se moze jako reflektovati kroz ono poznato da je neko "prerastao" svog partnera. A nije ga verovatno prerastao, nego sad tek moze da radi sve ono sto je hteo, a nije mogao dok taj novac nije imao. Onaj ko stice za porodicu nece tu porodicu rasturiti onda kad konacno postigne taj cilj, da joj obezbedi buducnost. Bar ja tako mislim.
 
Ej odlicno kad vec pricate o novcu...Danas je u Njujorku Z-day.Pokret nekih ljudi koji misle da se moze i bez novca odnosno da novac nije jedina motivacija za napredak vec naprotiv njegova nepramostiva kocnica.Tako i veze koje traju samo dok ima novca su u biti plitke i lazne.I mislim da ako ste u mogucnosti da pogledate to slobodno odete na www.zeitgeistthemovie.com ili www.thevenusproject.com.
Ja licno mislim da ovaj sistem koji se bazira na novcu gde je on od zamene za neku vrednost postao jedina neosporiva vrednost polako puca sto naravno svi osecamo.Jedna od ideja je samodovoljno domacinstvo nalik seoskom sa nezaobilaznim net-om.:whistling:
 
onima kojima je plata najbitnija obicno se muce ceo zivot ili ih kinta toliko obuzme da samo crnche ko gastosi

najbitnije je da radis to sto volis ili to sto umes i da iz toga gradis ono sto volis. Tek tada novac pronalazi upotrebnu vrednost a zivot se reflektuje zadovoljstvom

kinta nije najbitnija ja odbijam poslove za dobru kintu zato sto ne volim da radim za druge vec radim svoje pa kakve karte dobijem je pitanje malo srece malo taktike

u celom tom cirkusu oko kinte najbitnije je ostati istinit i realan sama kinta nije toliko bitna

"mnogim bogatim ljudima je od svega ostao samo strah da ne budu siromasni"

Ima istine, ali znas kako. Ima dosta ljudi koji imaju jako dobra promanja, a nikad novaca nemaju, jer zive bahato. Npr. bacaju hranu jer je prave vise nego sto mogu pojesti, ne cuvaju stvari i ne odrzavaju stvari. Pa umesto da im stvar traje 10 godina, traje im 2 godine. Onda ima jako puno idiota koji kad odu na godisnji odmor trose na hranu kao pomahnitali, a na more normalan covek ode da bi se kupao u moru, popio koji pivkan i smrsavio, a ne da bi se prezderavao. Pa onda ima idiota koji po skupim kaficima lece komplekse tako sto piju koktele koje je smislio lokalni idiot, par smuckanih buckurisa i napisao neko egzoticno ime i tako navuce talibane.:lol:
Nije problem majmunima uzeti novac.:lol:
Ja bi to rekao ovako, Gospodin novac trosi, a seljak ga baca.:)
 
Ej odlicno kad vec pricate o novcu...Danas je u Njujorku Z-day.Pokret nekih ljudi koji misle da se moze i bez novca odnosno da novac nije jedina motivacija za napredak vec naprotiv njegova nepramostiva kocnica.Tako i veze koje traju samo dok ima novca su u biti plitke i lazne.I mislim da ako ste u mogucnosti da pogledate to slobodno odete na www.zeitgeistthemovie.com ili www.thevenusproject.com.
Ja licno mislim da ovaj sistem koji se bazira na novcu gde je on od zamene za neku vrednost postao jedina neosporiva vrednost polako puca sto naravno svi osecamo.Jedna od ideja je samodovoljno domacinstvo nalik seoskom sa nezaobilaznim net-om.:whistling:

Pozdrav
 
Новац, заправо његова велика количина, је неким људима битан док неки не маре за то.
Мени никад није био битан.
Увек сам сматрала да је најлепше кад кренете од нуле и градите и стичете заједно.
Па докле стигнете...
Ех, али шта ако стигнете, то јест попнете се високо и онда један почне да се мења...
Одједном схватите да живите са потпуно другом особом.
И све оне духовне вредности које су чиниле вас и вашу везу почну да се топе и нестају
под утицајем тог моћног шуштања у сламарици...
И онда онај један у вези посматра странца у кревету немоћан да учини било шта...

Да ли се неко може заиста променити под утицајем новца?
Или је то немогуће, већ је такав био одувек,
само можда није могао да се покаже у пуном сјају...

Шта чините када видите да се ваш партнер (Пичи, још једном, извини молим те)
драстично мења под утицајем нечега или некога?
Да ли прекидате све, јер то више није она особа коју сте заволели,
или покушавате да га вратите на стари пут?


ljudi se menjaju kroz odnos,mozda je to zato shto ih bolje upoznajemo.
 
sinnke kreteni uzimaju flashe od 1000+ $ da im donesu sa vatrometom u lokalnom klubu cineci majmune ponajvise od sebe

nije problem koliko i na sta trosis vec kako trosis

Takve flase pica uzmes intimno za sebe i neke bitne osobe na nekim adekvatnim mestima i za adekvatne prilike ili datume

uglavnom ima takvih primera na kilo

neki ne bi prepoznali stil da ih za dupe ujede

ceo taj kazan splachina od debelih sponzora i glupavih klinki shto ne umeju da se operu ali vole da sede po vidjenijim klubovima mi se izricito gadi
 
Да ли се неко може заиста променити под утицајем новца?
Или је то немогуће, већ је такав био одувек,
само можда није могао да се покаже у пуном сјају...

Mislim da je ipak ovo u pitanju.
Stvarno se ljudi pokazu u pravom svetlu kad imaju novac i moc.
Sad da se ne lazemo,naravno da je novac bitan,pogotovo kad imas svoju porodicu,ali sluziti novcu umesto novac tebi je zabluda.
 
ljudi se menjaju kroz odnos,mozda je to zato shto ih bolje upoznajemo.

Da, možda se i ne menjaju , nego su oduvek takvi, ali ih mi nismo dobro poznavali ...
Tj ono čemu smo pridavali pažnju vremenom je izgubilo prioritet, a ono drugo što smo otkrili je nešto što nas odbija...

Ali tema je uticaj novca na promenu nekih...
Da , dešava se, ali se dešava, isto tako da nekoga novac izmeni i na bolje...:D
 

Back
Top