Evo, ja sam vernik...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ms

Aktivan član
Poruka
1.160
JA SAM VERNIK....I šta ćete vi sada da zaključite o meni. Kakve sve etikete mi nećete staviti, biću počastvovana vašim napadima, samo izvolte, ostavite na ovoj temi svu vašu pakost, licemerstvo, glupost, netolerantnost i nerazumevanje...
 
ms:
JA SAM VERNIK....I šta ćete vi sada da zaključite o meni. Kakve sve etikete mi nećete staviti, biću počastvovana vašim napadima, samo izvolte, ostavite na ovoj temi svu vašu pakost, licemerstvo, glupost, netolerantnost i nerazumevanje...

1) O tebi ne mogu nista da zakljucim jer te ne poznajem.
2) Sama sebe si etiketirala svojom prvom recenicom.
3) Ne bih rekao da ce iko da te napadne zbog ovoga sto si napisala. (osim mozda urednika koji ce ti zakljucati temu).
4) Oslobodi se mrznje.
 
Ja nisam sebe etiketirala, ja sam samo izjavila da VERUJEM...S obzirom da sam čitajući neke današnje teme, i izjave određenih osoba, pročitala raznorazna etiketiranja VERNIKA...od strane neistomišljenika, pa sam rešila da saznam da li bi i mene tako etiketirali, kao što su npr. Hektora. Čini mi se da mnogima smeta ta reč VERNIK...pa što da se ne žrtvujem za dobrobit tog saznanja, koliko bi i mene popljuvali....ili, možda NE???? :? Možda grešim...traži se istina.... :?

Ali, ako je ostalo ponešto razumnih tj. tolerantnih na ovom forumu, zamolila bi ih za neka dodatna objašnjenja te NETRPELJIVOSTI na spomen RELIGIJE.... :wink:
 
Lako je nauciti zivotinju
lako je nauciti prostaka,
Ali je tesko nauciti onoga,
ko je nenaucen vec postao
ucitelj drugima.

Vladika Nikolaj

Vera je ono sto je dobro u coveku!
Dali postoji ijedan covek na ovome svetu da ne veruje, makar u bilo sto?
 
krvolok:
burek:
Zelim samo jos ovo da kazem, kao propali student teologije imao bih toliko toga ali...
Vera, ma u kojem obliku dobra je za coveka, nevazno u sta veruje, vazno je da veruje!


Bravo, Burek !!! Evo, ja na primer, CVRSTO VERUJEM da cu popiti jos jedno pivo !!! :lol:

A ja čvrsto verujem da ću da odem da spavam, ali..mogla bi još malo da se MUČIM i to krvavo s tobom....zar ne??? :wink:
 
ms:
krvolok:
burek:
Zelim samo jos ovo da kazem, kao propali student teologije imao bih toliko toga ali...
Vera, ma u kojem obliku dobra je za coveka, nevazno u sta veruje, vazno je da veruje!


Bravo, Burek !!! Evo, ja na primer, CVRSTO VERUJEM da cu popiti jos jedno pivo !!! :lol:

A ja čvrsto verujem da ću da odem da spavam, ali..mogla bi još malo da se MUČIM i to krvavo s tobom....zar ne??? :wink:


E, jel' sad vidis KO su karakteri i pravi vernici !?! Burek i ja, kad VERUJEMO, onda je to " do bola ", a ne ko' ti, te hoces, te neces.... :lol:
 
krvolok:
ms:
JA SAM VERNIK....I šta ćete vi sada da zaključite o meni. Kakve sve etikete mi nećete staviti, biću počastvovana vašim napadima, samo izvolte, ostavite na ovoj temi svu vašu pakost, licemerstvo, glupost, netolerantnost i nerazumevanje...


Ma, to je u redu, ali bi, malko i MUCENIK, da budes, a ? :lol: :lol: :lol:

greshka u startu...krvolok,vernik i muchenik idu zajedno...podrazumeva se...mislim kakav je to vernik a da nije muchenik...mora da je pozer...a ms?
 
Tipkaros:
ms:
JA SAM VERNIK....I šta ćete vi sada da zaključite o meni. Kakve sve etikete mi nećete staviti, biću počastvovana vašim napadima, samo izvolte, ostavite na ovoj temi svu vašu pakost, licemerstvo, glupost, netolerantnost i nerazumevanje...

1) O tebi ne mogu nista da zakljucim jer te ne poznajem.
2) Sama sebe si etiketirala svojom prvom recenicom.
3) Ne bih rekao da ce iko da te napadne zbog ovoga sto si napisala. (osim mozda urednika koji ce ti zakljucati temu).
4) Oslobodi se mrznje.
E,"tipkaros"-e,sada si se otkrio:sve si lepo napisao osim kraja:PREJUDICIRAS jednom verniku da se oslobodi MRZNJE;samim tim sto je vernik,znaci da je ispunjen mrznjom!Tacno je da postoje militantne religije,ali se to NIKAKO ne moze reci za pravoslavne vernike kao sto je ms.Uostalom,ja kad napisem VERNIK ( u uzem smislu ,ne kao sto mislim da je svaki filosof ili naucnik ili bilo ko HOMO RELIGIOZUS) time mislim iskljucivo na PRAVOSLAVLJE.
 
Hektor:
Tipkaros:
ms:
JA SAM VERNIK....I šta ćete vi sada da zaključite o meni. Kakve sve etikete mi nećete staviti, biću počastvovana vašim napadima, samo izvolte, ostavite na ovoj temi svu vašu pakost, licemerstvo, glupost, netolerantnost i nerazumevanje...

1) O tebi ne mogu nista da zakljucim jer te ne poznajem.
2) Sama sebe si etiketirala svojom prvom recenicom.
3) Ne bih rekao da ce iko da te napadne zbog ovoga sto si napisala. (osim mozda urednika koji ce ti zakljucati temu).
4) Oslobodi se mrznje.
E,"tipkaros"-e,sada si se otkrio:sve si lepo napisao osim kraja:PREJUDICIRAS jednom verniku da se oslobodi MRZNJE;samim tim sto je vernik,znaci da je ispunjen mrznjom!Tacno je da postoje militantne religije,ali se to NIKAKO ne moze reci za pravoslavne vernike kao sto je ms.Uostalom,ja kad napisem VERNIK ( u uzem smislu ,ne kao sto mislim da je svaki filosof ili naucnik ili bilo ko HOMO RELIGIOZUS) time mislim iskljucivo na PRAVOSLAVLJE.

:shock: :shock:

O cemu ti to? Ako pogledas malo shvatices da su moji odgovori pisani po redosledu njenog posta. Nigde u prvom delu se ne vidi mrznja vec u drugom, kada trazi od nas da je ispljujemo maksimalno. Mada sad bas i nisam siguran da li je to mrznja ili bes. Uostalom, mnogo lose si sada protumacio ono sto sam rekao jer tu nije bilo nikakvih skrivenih poruka.
 
ms:
JA SAM VERNIK....I šta ćete vi sada da zaključite o meni. Kakve sve etikete mi nećete staviti, biću počastvovana vašim napadima, samo izvolte, ostavite na ovoj temi svu vašu pakost, licemerstvo, glupost, netolerantnost i nerazumevanje...

Potpuno si u pravu...Zašto odmah čim pomeneš Religiju, pojedinim ljudima se diže kosa sa glave...
Mislim da bi na Forumu trebalo raspravljati o svim vidovima čovekova života, istoriji, književnosti, filozofiji, religiji, ljubavi i sexu, zdravlju, I SVE TO POŠTUJUĆI MIŠLJENJE TVOGA SAGOVORNIKA. Jer to je demokratij, zar ne? :D
Pozdrav :D
 
Tipkaros:
Hektor:
Tipkaros:
ms:
JA SAM VERNIK....I šta ćete vi sada da zaključite o meni. Kakve sve etikete mi nećete staviti, biću počastvovana vašim napadima, samo izvolte, ostavite na ovoj temi svu vašu pakost, licemerstvo, glupost, netolerantnost i nerazumevanje...

1) O tebi ne mogu nista da zakljucim jer te ne poznajem.
2) Sama sebe si etiketirala svojom prvom recenicom.
3) Ne bih rekao da ce iko da te napadne zbog ovoga sto si napisala. (osim mozda urednika koji ce ti zakljucati temu).
4) Oslobodi se mrznje.
E,"tipkaros"-e,sada si se otkrio:sve si lepo napisao osim kraja:PREJUDICIRAS jednom verniku da se oslobodi MRZNJE;samim tim sto je vernik,znaci da je ispunjen mrznjom!Tacno je da postoje militantne religije,ali se to NIKAKO ne moze reci za pravoslavne vernike kao sto je ms.Uostalom,ja kad napisem VERNIK ( u uzem smislu ,ne kao sto mislim da je svaki filosof ili naucnik ili bilo ko HOMO RELIGIOZUS) time mislim iskljucivo na PRAVOSLAVLJE.

:shock: :shock:

O cemu ti to? Ako pogledas malo shvatices da su moji odgovori pisani po redosledu njenog posta. Nigde u prvom delu se ne vidi mrznja vec u drugom, kada trazi od nas da je ispljujemo maksimalno. Mada sad bas i nisam siguran da li je to mrznja ili bes. Uostalom, mnogo lose si sada protumacio ono sto sam rekao jer tu nije bilo nikakvih skrivenih poruka.
Ako sam te lose protumacio=oprosti;medjutim sam si kriv sto nisi bio jasan i ostavio mogucnost pogresnog tumacenja.Uostalom,sada menjas iskaz,ne mrznja nego bes i evo jos jedno imputiranje verniku:veran znaci biti i besan,dok ste vi ateisti tolerantni i trpeljivi.Pre bih rekao da su stvari obrnute:vernici su smireni,ne mrze,ne besne sto se ne moze primeniti na ateiste i antiteiste=Margott
 
gigule:
...e pa nije tacno.
Ako nije tacno,ti to dokazi,argumentuj...Uopste takva izjava:e pa nije tacno,njoj nije mesto na Filosofiji,bolje idi na Svastaru,tamo svako prosipa takve izjave bez podrske.Covece,shvati,mi svi ovde (koji smo ozbiljni) trudimo se bar malo da budemo filosofi,pa se i ti malo pomuci i budi pametan kao sto si lep!
 
nemam trenutno vremena ali primera imam. Nemoj se ljutiti....
Mogu poceti od naseg pope pravoslavnog koji je u selu u kome zivi moja baka zagadio dobre medunacionalne odnose svojom mrznjom prema svima koji nisu pravoslavci...a u Vojvodini to ne valja, jer nas ima raznih...raznih vera i nacija i niko ne moze reci da su pravoslavni samo zato sto su pravoslavni jedini valjani na ovom svetu...
Ima jos ali samo se nerviram a to ne zelim. I nemam vremena.
...a za Svastaru, hvala na savetu...
 
gigule:
nemam trenutno vremena ali primera imam. Nemoj se ljutiti....
Mogu poceti od naseg pope pravoslavnog koji je u selu u kome zivi moja baka zagadio dobre medunacionalne odnose svojom mrznjom prema svima koji nisu pravoslavci...a u Vojvodini to ne valja, jer nas ima raznih...raznih vera i nacija i niko ne moze reci da su pravoslavni samo zato sto su pravoslavni jedini valjani na ovom svetu...
Ima jos ali samo se nerviram a to ne zelim. I nemam vremena.
...a za Svastaru, hvala na savetu...
Navodis primer loseg "pope" (ako zavadja na nacionalnoj osnovi zaista ne valja) i time se stice utisak da su svi svestenici kao taj tvoj "popa",pa cak i da je Pravoslavlje takvo.Zaista,priznajem,takvih popova ima,ali je narod odavno to primetio i mudro izrekao:RADI ONO STO POP GOVORI,ALI NEMOJ DA RADIS ONO STO ON RADI! Medjutim ne navodis divne primere PRAVOSLAVNIH SVETITELJA,a medju njima ima mnogo svestenika koji , kao i svi hriscani ,nisu samo na reci nego i na delu :neko premudroscu,neko junastvom,neko podvigom (askezom),neko utehom,milostinjom,a neko ko je obelezio citavu istoriju svoga naroda kao sto su SV.SAVA i SV.VLADIKA NIKOLAJ.Ko je ostavio imalo traga u istoriji,i ko je oplemenio citavu evropsku i svetsku kulturu vise od Gospoda naseg ISUSA HRISTA,a ugledavsi se na njega,i svi sveti...umesto da istaknes takve primere ti navodis nekog Vojvodjanskog "popu".Brate,ako je i od tebe,mnogo je...
 
Hektor...da u pravu si ti, ali taj popa jeste primer kako i vernici mogu da budu netolerantni itd.Prica je bila koliko se secam vernici=tolerancija,smirenost itd. Zato to.Priznajem da je primer glupav...
Po meni covek koji veruje u Boga jeste covek koji ima tolerancije i ljubavi prema svim ljudima a ne samo prema samo pravoslavcima... kazem i mislim SVIM ljudima, da i muslimana, zoroastrejcima i budistima itd. ...

Eto kad pricamo o veri nesto sto mi strasno smeta je uslovno shvatanje bozjih zapovesti. Ako stoji "Ne ubij" znaci ne ubij coveka...ali koliko mi se cini manji je greh ubiti coveka druge vere, nacije ili rase...i sl....mozda gresim i volela bi da mi to neko objasni...
 
gigule:
Hektor...da u pravu si ti, ali taj popa jeste primer kako i vernici mogu da budu netolerantni itd.Prica je bila koliko se secam vernici=tolerancija,smirenost itd. Zato to.Priznajem da je primer glupav...
Po meni covek koji veruje u Boga jeste covek koji ima tolerancije i ljubavi prema svim ljudima a ne samo prema samo pravoslavcima... kazem i mislim SVIM ljudima, da i muslimana, zoroastrejcima i budistima itd. ...

Eto kad pricamo o veri nesto sto mi strasno smeta je uslovno shvatanje bozjih zapovesti. Ako stoji "Ne ubij" znaci ne ubij coveka...ali koliko mi se cini manji je greh ubiti coveka druge vere, nacije ili rase...i sl....mozda gresim i volela bi da mi to neko objasni...


Dobro to tebi ide, a najbolje 11 - ta Bozija zapovest : " NE UCI ! " :lol: :lol: :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top