NAUCNI DOKAZI IZ KURANA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa brate da razbijem malo ovu dosadu, postvljas kilometarske postove koje cisto sumnjam da ljudi citaju do kraja...



Pa vama koji ste bez vjere i morala nemoze se objasniti i dokazati u kratkim crtama , vama treba uvjek nasiroko i nadugacko pisati i ukazivati. Vjerovao ti to ili ne vjerovao to je tvoja licna stvar , ali svako ce polagati racune pred Uzvisenim Bogom za sva svoja dobra i ruzna djela. Poveo si se kao i puno tvojih sabraca po vjeri samo naslednim pricama u kojima je samo mrznja o Islamu ispletena , sa kojekavim mitovima i bajkama i izmisljotinama, a ostavio si svoj razum u zaborav , prihvativsi sve to bez licne uporedbe , izucavanja , uporedzivanja, istrazivanja istine.
Svi ljudi koji su razumom obdareni istinu ce naci ma gde god oni bili .
Mir stobom
 


Mozda ces izvuci pouku i TI i svi drugi poput tebe

Samar kao odgovor

"Jedan mladic vrativši se sa studija iz inostranstva, zatražio je od svojih roditelja da mu nadju ucenjaka koji bi mogao odgovoriti na njegova 3 pitanja.
Nakon nekog vremena oni su našli jednog ucenjaka.

Mladic je pitao

1. Da li Bog postoji? Ako da, pokaži mi Njegov lik.

2. sto je takdir (sudbina) ?

3. Ako je sejtan (sotona) stvoren od vatre, i na kraju ce biti bacen u pakao koje je isto tako od vatre, hoce li mu i može li mu paklena vatra naškoditi?

Ucenjak stade, zamisli se malo, pridje i snažno ošamari mladica.

Mladic: Hej! Zašto si se naljutio i zašto me ovako jako udari? Samo sam postavio svoja pitanja. Ako znaš odgovor treba da mi odgovoriš, a ako ne ništa. Tražit cu ko zna. Ne treba da me šamaraš.

Ucenjak : Polako. Smiri se. Nisam se naljutio, nemam razloga. Ovaj šamar je samo jednostavan odgovor na tvoja pitanja.

Mladic : Kako, zašto? Ne razumijem.

Ucenjak : Polahko, razmujet ceš. Smiri se. Kako se sada osjecaš nakon ovog šamara ?

Mladic : Loše! Boli me! sta ocekuješ da ti kažem?

Ucenjak : Znaci, vjeruješ da bol postoji?

Mladic : Naravno!

Ucenjak : Pokaži mi njen lik

Mladic : Zastavši, mucajuci mladic progovori: " e to ne mogu uciniti".

Ucenjak : U redu. To ti je odgovor na tvoje prvo pitanje. Svi mi osjecamo postojanje
Svemoguceg Allaha dž.š. bez da vidimo Njegov lik.

Ucenjak : Sinoc, jesi li sanjao da cu te ošamariti ?

Mladic : Ne

Ucenjak : Jesi li uopce razmišljao o tome da cu te ošamariti?

Mladic : Ne.

Ucenjak : Jesi li ikada mislio da ceš dobiti šamar od mene zbog ovih pitanja?

Mladic : Nisam.

Ucenjak : E, to ti je takdir dragi prijatelju. To je tvoja sudbina i odgovor na drugo pitanje.

Ucenjak : Da nastavimo. Moja ruka kojom sam te ošamario, od cega je?

Mladic : Od mesa, kostiju, kože, naravno.

Ucenjak : A tvoje lice, od cega je ono ?

Mladic : Pa isto od toga

Ucenjak : I što osjecaš nakon što sam te ošamario?

Mladic : Bol, rekao sam.

Ucenjak : E, vidiš. Bez obzira što su i sejtan (sotona) i pakao od vatre, Božijom voljom pakao ce biti veoma bolno mjesto za njega. Sad sam ti odgovorio i na tvoje trece pitanje.
Ucenjak: I jesi li zadovoljan odgovorima?

Mladic: Jesam. Veliko vam hvala. Da Vas uzviseni Gospodar nagradi, da vas još dugo poživi i da mi još puno toga od Vas naucimo.
 

Pa vama koji ste bez vjere i morala nemoze se objasniti i dokazati u kratkim crtama , vama treba uvjek nasiroko i nadugacko pisati i ukazivati. Vjerovao ti to ili ne vjerovao to je tvoja licna stvar , ali svako ce polagati racune pred Uzvisenim Bogom za sva svoja dobra i ruzna djela. Poveo si se kao i puno tvojih sabraca po vjeri samo naslednim pricama u kojima je samo mrznja o Islamu ispletena , sa kojekavim mitovima i bajkama i izmisljotinama, a ostavio si svoj razum u zaborav , prihvativsi sve to bez licne uporedbe , izucavanja , uporedzivanja, istrazivanja istine.
Svi ljudi koji su razumom obdareni istinu ce naci ma gde god oni bili .
Mir stobom

Kako li si skontao da nisam vernik da mi je samo znati? Ne mrzim ja taj tvoj islam, nikada nisam to ni pomislio ni rekao... Ja sam pravoslavac i postujem svakoga... Samo sto ti preterujes sa nekim dokazivanjem koje nema svrhu, ili ima? Mislim da si ti taj sto se zamlacuje laznim vrednostima vere, onim materijalnim dokazima koje iznosis... Ja sam pravoslavac i verujem u Boga kao nesto sto ti ovde ne iznosis, i zato se ne slazem sa tobom! Pomoz Bog.
 
Ne kapiras ti mene gosn ' Zivac. A ne kapira me ni PEGAZ ocigledno, posto misli da ja ne imam neke predrasude prema islimu. Simpatisem ja tu religiju, kulturu i umetnost. Ali isto tako ne simpatisem gomilu gluposti, ne mogu bolju rec da nadjem za to sto pises. NEMA AJNSTAJNA U KURANU.

Nema ni II kosmicke brzine, dzaba to istrazujes. To je corsokak pameti. Zato i parodiram sve ovo. Zasluzeje da bude parodirano jer je GLUPO. I nastavicu..... Jer mi je zabavno. A PEGAZovu "skripticu" jos nisam uzeo na zub. Ima i tamo materijala za grube sale.....

Pozdrav...
 
P>S.

Lepa je pricica ali ja mislim daje u paklu ladno. Smrznuto. Niflheim!

Na Univerzitetu u Vašingtonu profesor je na ispitu dao i neobično dodatno pitanje. Odgovor jednog studenta je bio toliko maštovit, da profesor nije odoleo iskušenju da ga prosledi svojim kolegama i prijateljima.

Bonus pitanje: Da li je pakao egzoterman (odaje toplotu), ili je endoterman (upija toplotu)?

Većina studenata odgovorila je na pitanje pozivajući se na Bojlov zakon (gas se prilikom širenja hladi, a zagreva se ako mu se zapremina smanjuje) ili slično.

Jedan student je napisao sledeće:

Prvo, treba da znamo kako se masa pakla menja sa vremenom. Dakle, treba nam stopa rasta broja duša koje u pakao ulaze i onih koje iz njega izlaze. Smatram da možemo sa sigurnošću pretpostaviti da duša koja jednom uđe u pakao, više iz njega ne izlazi. Prema tome - ni jedna duša ne izlazi.

Što se tiče broja duša koje ulaze u pakao, neke religije tvrde da ako niste pripadnik njihove religije, onda ćete ići u pakao. Pošto postoji vise od jedne ovakve religije i ljudi ne mogu biti pristalice više od jedne religije, možemo pretpostaviti da neke duše idu u pakao.

Obzirom na procentualno stanje broja rođenih i umrlih, možemo očekivati eksponencijalni priraštaj broja duša koje odlaze u pakao.

Sada obratimo pažnju na promenu zapremine pakla jer, prema Bojlovom zakonu, da bi temperatura i pritisak u paklu ostali konstantni, zapremina pakla mora da se poveća proporcionalno broju dodatih duša.

Ovo nam daje dve mogućnosti:

1. Ako pakao ekspandira sa manjom stopom rasta od stope porasta broja pridošlih duša, onda će temperatura i pritisak rasti, dok ne dođe do eksplozije pakla.

2. Ako se se pakao širi brže nego što raste broj duša u njemu, onda će pritisak i temperatura opadati dok se pakao ne zaledi.

Pa, koja je mogućnost ispravna?

Ako prihvatimo postulat koji mi je dala koleginica iz grupe - Tereza, i to još dok sam bio brucoš, i koji glasi: "... pre će osvanuti hladan dan u paklu nego što ću ja spavati sa tobom" i ako pri tom uzmemo u obzir nesumnjivu činjenicu da ja još nisam imao seksualni odnos sa njom, dolazimo do zaključka da mogućnost broj 2 ne može biti tačna, čime dokazujem da je pakao egzoterman i da se neće zalediti.

Student je ocenjen jedinom odličnom ocenom u tom roku.
 
Alternativna istorija zakona gravitacije:

attachment.php


:D
 

Prilozi

  • njutn efendija.jpg
    njutn efendija.jpg
    45,8 KB · Pregleda: 215
Dovoljno sam naveo dokaza koje je nauka vec dokazala .Navodis mi Sigmunda Frojda sta on smatra o religiji pa to je njegov licni stav bez ikakvih argumenata. Negirati religiju je isto kao i negirati sebe, pa pogledaj imas milijarde dokaza oko sebe i iznad sebe o Stvoritelju-Tvorcu svega , pa mi smo samo stvorenja i logicki je da moramo imati i Stvoritelja tvorca nebesa i zemlje , vidljivog i nevidljivog sveta.
pa jedan prost primer navescu ti - u trenutku sna kad covek zaspi ko odrzava sve funkcije tjela kad covek nije svestan svoga postojanja - naravno moj i tvoj stvoritelj
mir stobom

ccc

Pre svega Frojd je to radio kroz razlicite experimente, nije samo seo napisao knjigi pff postao slavan i sve to.

Za tebe ne znam, ali moje funkcije odrzava nervni sistem. Mada ja ovde kod tebe vidim nedostatak centralnog.
 
Tvoje neznanje i tvoja neozbiljnost ukazuje mi na to da ovim mozes samo decu da plasis i zasmejavas, LJudi koji hoce da skrenu paznju na sebe , koji vole da se istaknu u drustvu a nemogu svojim znanjem sluze se vakvim i jos gorim stvarima.Ti si jedan od tih .
Mir stobom

zato koristish boldovana slova? da upadnesh u kadar, da te vide? ili podsvesno zelish da se prikazesh kao jaci ? ili imash problema sa velicinom pa si tako opsednut duzinom slova?
 

Pa vama koji ste bez vjere i morala nemoze se objasniti i dokazati u kratkim crtama , vama treba uvjek nasiroko i nadugacko pisati i ukazivati. Vjerovao ti to ili ne vjerovao to je tvoja licna stvar , ali svako ce polagati racune pred Uzvisenim Bogom za sva svoja dobra i ruzna djela. Poveo si se kao i puno tvojih sabraca po vjeri samo naslednim pricama u kojima je samo mrznja o Islamu ispletena , sa kojekavim mitovima i bajkama i izmisljotinama, a ostavio si svoj razum u zaborav , prihvativsi sve to bez licne uporedbe , izucavanja , uporedzivanja, istrazivanja istine.
Svi ljudi koji su razumom obdareni istinu ce naci ma gde god oni bili .
Mir stobom


Ufffff, kako mrzim da vidim onu boldovanu korealciju. Prosto me tera da razvezem jezik pa da ti pokazem sta znaci obracati se nekome bez morala. Ipak i dalje zadrzavam svoju ljudskost, koju zamisli imam iako sam ateista, pa necu to uraditi. Dajes sebi za pravo da kritikujes nas razum i logiku nakon izrecene takve jedne guposti zasnovane na religijskim dogmama o grehu?!?!

Zar zaista mislis da su svi ateisti i nemuslimani amoralni, a da su svi muslimani moralni?!?!? Zar zaista mislis da je dzihad ili pak krstaski pohod opravdan i moralan samo zato sto ga religija odobrava?!?! Da je diskriminacija na osnovu pola, boje koze, seksualnog, verskog ili politickog opredeljenja opravdana?!?!? Da je smatrati jednu zivotinju (koja se ne razlikuje od ostalih zivotinja) neprihvatljivu za jelo ili smatrati da je neprihvatljivo jesti zivotinje odredjenih dana u godini opravdano?!?!

Pusti mir, brate po vrsti. Razum s tobom, a mir ce iz toga proisteci.
 
mislim da nam religija nije donela nishta lepo sem price o mladicu koji je postao dobar junak za filmove i sexualnih frustracija. Stvarno ne znam kako je grozno bilo ziveti u srednjem veku i svim onim bzv pravilima o sexu, dok se papa glavno sexa sa kojom/kojim god stigne.

a ovo da je prica o Isusu dobra za film. Ja kada sma bio u jednom naucnom centru gledali smo film Matrix a onda su nam trazili da u naredna 2 sata analiziramo i uporedimo sa Biblijom, i gle kakvih sve ima povezanosti. A i ona prica o mladicu koji ne veruje da je izabran, a u stvari jeste, onaj odabrani koji ce spasiti svet, onaj koji se srami i plashi dok na njegovim plecima lezi buducnost sveta...dirljivo :)
 
dzabe vi Zivcu objasnjavate...
on je nesto poput....hmm.... Vidusinog islamskog alter ega

Zivac ( a vazi i za Vidusu ), lijepo ti govore ljudi
- pronadjite u Kuranu ( Bibliji ) odgovor koji jos NE ZNAMO

i gotova stvar
eto..

...znate onu pricu o vidovnjaku koji je bez greske predvidjao dogadjaje koji su se vec desili....
omg
:)
 
dzabe vi Zivcu objasnjavate...
on je nesto poput....hmm.... Vidusinog islamskog alter ega

Zivac ( a vazi i za Vidusu ), lijepo ti govore ljudi
- pronadjite u Kuranu ( Bibliji ) odgovor koji jos NE ZNAMO

i gotova stvar
eto..

...znate onu pricu o vidovnjaku koji je bez greske predvidjao dogadjaje koji su se vec desili....
omg
:)

To su mi omiljeni proroci... Uvek pogode... :hahaha:
 

Pa vama koji ste bez vjere i morala nemoze se objasniti i dokazati u kratkim crtama , vama treba uvjek nasiroko i nadugacko pisati i ukazivati. Vjerovao ti to ili ne vjerovao to je tvoja licna stvar , ali svako ce polagati racune pred Uzvisenim Bogom za sva svoja dobra i ruzna djela. Poveo si se kao i puno tvojih sabraca po vjeri samo naslednim pricama u kojima je samo mrznja o Islamu ispletena , sa kojekavim mitovima i bajkama i izmisljotinama, a ostavio si svoj razum u zaborav , prihvativsi sve to bez licne uporedbe , izucavanja , uporedzivanja, istrazivanja istine.
Svi ljudi koji su razumom obdareni istinu ce naci ma gde god oni bili .
Mir stobom

Tupis o nauci i naucnim dokazima a govoris o moralu i veri. Ja ne verujem ni u moral i veru. Znaci li to da ne znam da razmisljam logicki?
 
uf isla je tek pogan u odnosu na druge. hiscanstvo u odnosu na islam deluje kao povuceno i uredno dete.

selam

Neznam o cemu ateisti i oni poput njih mogu pricati na forumu o religiji.
A isto tako neznam o cemu mogu pricati ljudi na forumu religije kad nemaju dovoljno znanja o svojoj religiji i kad su pripadnici svoje vjere samo po nasledzu obicaju i tradiciji
Ja sam u predhodnim postovima naveo puno dokaza opisanih u kuranu a koje ih nauka svremenom na vreme potvrdzuje.
 
selam

Neznam o cemu ateisti i oni poput njih mogu pricati na forumu o religiji.
A isto tako neznam o cemu mogu pricati ljudi na forumu religije kad nemaju dovoljno znanja o svojoj religiji i kad su pripadnici svoje vjere samo po nasledzu obicaju i tradiciji
Ja sam u predhodnim postovima naveo puno dokaza opisanih u kuranu a koje ih nauka svremenom na vreme potvrdzuje.

Mico moj pogresio si ti galaksiju. Ovo je sve sem forum o religiji
 
e pa moji su roditelji ateisti, ali ja imam veliki upliv hriscanstva, judaizma i islama u svojoj porodici, zbog porodice. Ali ta sarolikost nas je naucila da ne srljamo preishe sa religijom i kada su me moji roditelji pitali da li cu da budem ateista ili musliman/hriscanin/jevrej, ja sma glat odbio i postao ateista, sto sma i oduvek bio.

Poenta je da su vam roditelji, okolina i neki buzdovani koji se zidaju za autoritete u religiji, nametnuli nacin razmisljanja. Nema tu nikakve slobode govora, razmisljanja, nauke, shirine u razmisljanju, tolerancije (sto bi kao trebale da promovishu).

Ali ako ima neshto sto sam naucio u religiji, judaizmu konkretno, a to je"Voli prijatelja koliko i sebe, ali ne vishe od sebe". I to je sve sto sam poneo iz religije.

Tvrdnje da ja nemam religijskoga obrazovanja, sa mojim nasledjem su besmislene.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top