Džaba ste krečili

gost 151384

Elita
Poruka
22.756
Dakle dragi forumashi...teme o Kosovu su bile razne...i sa brojem zrtava i kako je sve pocelo i ko je kriv i ko nije kriv..AJMO DA ZAVRSIMO PRICU ARGUMENTIMA


Dakle ceo demokratski i zapadni svet funkcionise na principu privatne svojine...ona je neprikosnovena..imate pravo da je branite sa svim raspolozivim sredstvima
Ako tak princip primenimu na drzavu vrlo lako mozemo sagledati o cemu se radi kada je Srbija i njen deo Kosovo u pitanju
Dakle ako uzmemo da je drzava Srbija trosoban stan ciji je vlasnik drzava a u jednom od te tri sobe zive stanari sa dozivotnim uzivanjem stanarskog prava..tj stanari koji imaju sva prava u tom stanu osim mogucnosti da sobu u kojoj zive odvoje otudje bez izricite saglasnosti vlasnika stana..dolazimo do sledece situacije
prvo da razjasnimo zasto stanari u toj sobi nisu i vlasnici stana...vrlo jednostavno jer drzavu jednu osniva konstitutivni narod u ovom slucaju Srbi koji su vlasnici..svidelo se to nekom ili ne..ali po medjunarodnom pravu je to tako...stanari sa dozivotnim stanarskim pravom NISU konstitutivni narod vec nacionalna manjina...otud nemaju sva prava kao konsitutivni narod tj vlasnik tj nemaju pravo na otudjenje,,,,,to se u svim medjunarodnim zakonima zna i obuhvaceno je nizom clanova
Dakle kako vlasnik dokazuje vlasnistvo nad stanom..ugovorom o kupoprodaji izvodom iz zemljisnih knjiga i izvodom iz katastra
kada te izvode prevedemo na drzavne papire...Drzava Srbija svoje vlasnistvo pokazuje svim medjunarodnim odlukama u kojima se tretiraju njene granice..svim bilateralnim i multiratelateralnim ugovorima...priznavanjem UN i njenim odlukama.....da nebismo sad nabrajali koja sve dokumenta Srbija poseduje o valsnistvu nad tom,,jednom,, sobom..uzecemo samo poslednju odluku koja nije osporena a to je Rezolucija 1244
Na nivou svetske organizacije priznato je vlasnistvo Kosova sobe od strane drzave Srbije
Stanari sa dozivotnim uzivanjem u ovom slucaju kosovski albanci bez prava otudjenja i izricite saglasnosti vlasnika u ovom slucaju Srbije..pogazivski sve medjunarodne principe odluke zakone odtudjile su sobu i proglasili je za svoju
Dakle stvari su veoma jasne
Kosovo je dobilo nezavisnost ne nelegalan i nelegitiman protivpravni nacin uz pomoc nekih drzava koje su se oglusile o medjunarodno pravo
Medjunarodni sud pravde nece moci da prenebregne cinjenicu svih gazenja zakonskih odredbi
UN nece moci da povuku Rezoluciju 1244 jer ce time ugroziti svetski sistem
Tada ce se desiti da mnogi stanovi ostanu bez soba
Svetski poredak nece biti ugrozen zbog sacice ljudi kod kojih je skoncentrisana ogromna materijalna moc mafijaskog porekla..jer je opste poznato da je soba otudjena od strane srbije jedan magazin i zeleznicka stanica za drogu..belo roblje i tad
tako da ce stanari jos samo malo moci da uzivaju u svojoj pirovoj pobedi
ima li primedbi?
pa da zakljucimo
Kosovo jeste Srbija..to je nasa soba u kojoj mozete da zivite..ne mozete da je prodate otudjite..mozete da je krecite..ala dzaba ste krecili:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
.pogazivski sve medjunarodne principe odluke zakone odtudjile su sobu i proglasili je za svoju
da prenebregnem vrcavost metafore o sobi, ovo gore za pocetak nije tacno.
vise puta spominjano pravo naroda na samoopredeljenje, koje je najcesce u koliziji sa ocuvanjem teritorijalnog integriteta neke drzave, je takodje vrlo znachajan princip.
to nas ond dovodi do situacije, da ako nema opsteg konsenzusa medju velikima u savetu bezbednosti, odluka o priznanju tog prava( na samoopredeljenje) nekom narodu ostaje pravo svake pojedinacne drzave; kao sto je oduvek i bilo.
 
da prenebregnem vrcavost metafore o sobi, ovo gore za pocetak nije tacno.
vise puta spominjano pravo naroda na samoopredeljenje, koje je najcesce u koliziji sa ocuvanjem teritorijalnog integriteta neke drzave, je takodje vrlo znachajan princip.
to nas ond dovodi do situacije, da ako nema opsteg konsenzusa medju velikima u savetu bezbednosti, odluka o priznanju tog prava( na samoopredeljenje) nekom narodu ostaje pravo svake pojedinacne drzave; kao sto je oduvek i bilo.

aha a to tvoje pravo naroda na samopredeljenje vazi za sve sem za srbe - srbi nemaju nigde pravo da se samoopredele a svi drugi imaju

ma more ustase ko vas ne zna...
 
aha a to tvoje pravo naroda na samopredeljenje vazi za sve sem za srbe - srbi nemaju nigde pravo da se samoopredele a svi drugi imaju

ma more ustase ko vas ne zna...

pa evo, neka srbi u rs proglase nezavisnost, imaju mozda pravo, pa ce mozda, recimo neka kina ili rusija da iskoristi svoje suvereno pravo i da prizna takvu odluku. niko ih ne sprecava da priznaju. nasi prijatelji :) nista ih nije sprecavalo ni da priznaju recimo republiku srpsku krajinu, pa su medjutim resili da priznaju celovitost hrvatske. ne slazu se ljudi da je to pravo tu pravilno i opravdano iskorisceno, sta ces :)
posle kraja kolonijalizma, pravo naroda na samoopredeljenje vise nije prakticno automatsko i sa opstim konsenzusom, vec je stvar politicke odluke ko ce to zeleti da prizna, politicke procene da li je to pravo opravdano, korisno...i td.

postavljac teme je iskoristila ovde ustaljenu floskulu o krsenju svih medjunatodnih principa. to naravno nije tacno, i nemamo nista od toga da sami sebe obmanjujemo.
 
da prenebregnem vrcavost metafore o sobi, ovo gore za pocetak nije tacno.
vise puta spominjano pravo naroda na samoopredeljenje, koje je najcesce u koliziji sa ocuvanjem teritorijalnog integriteta neke drzave, je takodje vrlo znachajan princip.
to nas ond dovodi do situacije, da ako nema opsteg konsenzusa medju velikima u savetu bezbednosti, odluka o priznanju tog prava( na samoopredeljenje) nekom narodu ostaje pravo svake pojedinacne drzave; kao sto je oduvek i bilo.

u pravu si naroda..kada se upotrebi rec narod govori se o konstitutivnoma narodu a ne nacionalnoj manjini
a kod drugog to je stvar svake pojedinacne drzave ako je u skladu sa njihovim ustavom i zakonima
doneta odluka o priznavanju Kosova nije u skladu sa njihovim Ustavima i zakonima jer su pogazili
U engleskoj se vodi debata sta ce se desiti u slucaju misljenja suda posle donete Rezolucije u UN
Debata ce biti i u UN jer se zna sta je taj sud i koliko je obavezujuci za UN a onda i za sve clanice UN
Posebna prica je Engleska jer ce u slucaju misljenja suda da je kosovska nezavisnost protiv medjunarodnog prava..imati velih porbelma da opravdaju svoju odluku...ali engleska koja se obavezala za odluke ovog suda nije usamljena
sada svi rade na tome da se izvrsi pritisak na sud zbog misljenja
jer ce ce misljenje u nasu korist dovesto do veoma ozbiljnih porblema u svakoj pojedincanoj drzavi koja u svojim zakonima ima clanove koji su od strane ovog suda obavezujuci za tu drzavu
Dakle ovo ne govorim napamet...ovo govorim razgovarajauci sa veoma poznatim advokatom iz Engleske J Livingstonom koji je btw istog imena i prezimena kao poznati pisac a clan Kraljevske advokatske komore...slucajno je ozenjen sa nekim koga poznajem jako dobro..skrenuo je paznju da se kraljevska advokatska komora bavi vec tim pitanjem ida tesko da naci resenje osim povlacenja odluke o priznavanju
a tada kaze dolazi sud javnosti koji ce biti veoma zestok
 
Kosovo je dobilo nezavisnost ne nelegalan i nelegitiman protivpravni nacin uz pomoc nekih drzava koje su se oglusile o medjunarodno pravo
Medjunarodni sud pravde nece moci da prenebregne cinjenicu svih gazenja zakonskih odredbi
UN nece moci da povuku Rezoluciju 1244 jer ce time ugroziti svetski sistem
Tada ce se desiti da mnogi stanovi ostanu bez soba

Metafora sa sobom je dobra , ovde neke navedene cinjenice su neposrne i neosporive ali nisu u koliziji sa ovom recenicom
Svetski poredak nece biti ugrozen zbog sacice ljudi kod kojih je skoncentrisana ogromna materijalna moc mafijaskog porekla..j
zasto
Zato sto upravo oni odredjuju pravila zato u njihovim zemljama nema tog prava naroda na samoopredjeljenje ( ovo je d i j a ne dj) do otcjepljenja.
Ocgledno je da mocnici rade sto im je volja i da gaze medjunarodno pravo jer su njihovi interesi ispred bilo kakvog pravo do njihovog.
 
u pravu si naroda..kada se upotrebi rec narod govori se o konstitutivnoma narodu a ne nacionalnoj manjini
to kako je neka pojedinacna drzava svojim domacim unutrasnjim pravom resila da pocasti i okarakterise odredjeni narod nije od znacaja za ovo pitanje. mi smo albancima mogli nasim ustavom recimo da potpuno uskratimo bilo kakav status, da negiramo njihovo postojanje ili bilo sta trece (kao sto brojne drzave rade; recimo, spanci za vreme franka), ali to ne menja realnu sustinu.
dok kod federalnih drzava, kad se radi o federaciji raznih naroda, i gde postoji konstitutivnost tih naroda, stvar je samo laksa i prostija za posmatranje.

a kod drugog to je stvar svake pojedinacne drzave ako je u skladu sa njihovim ustavom i zakonima
doneta odluka o priznavanju Kosova nije u skladu sa njihovim Ustavima i zakonima jer su pogazili
priznanje drugih drzava nikada i nije materija kojom se ustav i zakoni bave. to je oduvek samo suvereno pravo drzave da odluci da neku drugu prizna. domaca prava preuzimaju obavezu da postuju medjunarodno pravo, preuzete medjunarodne obaveze, ugovore i sl, ali je stvar samo politicke procene da li ce i koga priznati.

U engleskoj se vodi debata sta ce se desiti u slucaju misljenja suda posle donete Rezolucije u UN
Debata ce biti i u UN jer se zna sta je taj sud i koliko je obavezujuci za UN a onda i za sve clanice UN
Posebna prica je Engleska jer ce u slucaju misljenja suda da je kosovska nezavisnost protiv medjunarodnog prava..imati velih porbelma da opravdaju svoju odluku...ali engleska koja se obavezala za odluke ovog suda nije usamljena
sada svi rade na tome da se izvrsi pritisak na sud zbog misljenja
jer ce ce misljenje u nasu korist dovesto do veoma ozbiljnih porblema u svakoj pojedincanoj drzavi koja u svojim zakonima ima clanove koji su od strane ovog suda obavezujuci za tu drzavu
Dakle ovo ne govorim napamet...ovo govorim razgovarajauci sa veoma poznatim advokatom iz Engleske J Livingstonom koji je btw istog imena i prezimena kao poznati pisac a clan Kraljevske advokatske komore...slucajno je ozenjen sa nekim koga poznajem jako dobro..skrenuo je paznju da se kraljevska advokatska komora bavi vec tim pitanjem ida tesko da naci resenje osim povlacenja odluke o priznavanju
a tada kaze dolazi sud javnosti koji ce biti veoma zestok
prvo, gotovo je izvesno da ce sud doneti 'neodredjenu' odluku.
a drugo, to ne menja sustinu da ostaje nadleznost svake drzave o priznanju neke druge.
ja verujem da ce se voditi zestoka debata, i licno ne mislim da je u pitanju kosova doneta pravilna odluka, ali ti garantujem da se nista nece promeniti, osim da ce se voditi neka akademska debata o tome da li se bas bilo opravdano priznati prednost samoopredeljenju, primat nekakvom jos nekodifikovanom humanitarnom pravu i sl, u odnosu na 'nepovredivost granica'
 
Metafora sa sobom je dobra , ovde neke navedene cinjenice su neposrne i neosporive ali nisu u koliziji sa ovom recenicom zasto
Zato sto upravo oni odredjuju pravila zato u njihovim zemljama nema tog prava naroda na samoopredjeljenje ( ovo je d i j a ne dj) do otcjepljenja.
Ocgledno je da mocnici rade sto im je volja i da gaze medjunarodno pravo jer su njihovi interesi ispred bilo kakvog pravo do njihovog.

zasto mislim da nece..pa zato sto bez obzira na sve interese ne moze biti interes urusavanja svetskog poretka...to bi dovelo do toalnog raspada svega...svetskog rata ali ovog puta sa tragicnim posledicama ne za grupu drzava...vec opstanak planete
a modza da skinem ruzicaste naocare
 
zasto mislim da nece..pa zato sto bez obzira na sve interese ne moze biti interes urusavanja svetskog poretka...to bi dovelo do toalnog raspada svega...svetskog rata ali ovog puta sa tragicnim posledicama ne za grupu drzava...vec opstanak planete
a modza da skinem ruzicaste naocare

Ne kazem da ce doci do promjene poretka ali ako dodje doci ce zato sto oni zele da do njega dodje, jednostavno odavno je bilo sta prestalo da zavisi od obaveza, pravila, sporazuma, medjunarodnog prava, UN svega onoga sto je civilizacijski svijet dosegao za ovih nekih 2000 godina nove ere. ali prvenstveno u zadnjih 50 godina.
Njihovo licemjerstvo nema kraja.
 
gresise petre suverena prava drzave izviru iz ustava i zakona iz nekih clanova
ako se donese odluka koja nije u skladu sa tim clanovima...menjanje odluke je vise nego moguce

ne postoji zakon koji se time bavi, to su oni prerogativi koje drzava ima po sebi.
rad sam da cujem o postojanju zakona koji se odnosi na ovo i uslovljava u britaniji?
 
Na otvaranju 11. Letnje škole demokratije jugoistočne Evrope pod nazivom "Evroatlantske integracije i bezbednost na Balkanu", Vordsvort je preneo zabrinutost Velike Britanije inicijativom Beograda da Međunarodni sud pravde razmatra zakonitost nezavisnosti Kosova.
postavlja se zasto su Britanci toliko zabrinuti ishodom misljenja Medjunarodnog suda...jer je to misljenje za njega obavezujuce

ne znam da li se secas kako je govorljiv bio engleski ambasador pti UN
on veoma dobro zna sta je za njegovu drzavu obavezujuce a sta ne
englezi imaju jaku opoziciju...odluka vlade koja je pri tom doneta u neskladu sa nekim njihovim zakonim englesku poziciju moze da zakuca
kako se niko nije pitao sto se englezi toliko bune
 
Poslednja izmena:
ne postoji zakon koji se time bavi, to su oni prerogativi koje drzava ima po sebi.
rad sam da cujem o postojanju zakona koji se odnosi na ovo i uslovljava u britaniji?

pa sta si bre rad da cujes
svaka drzava na osnovu svojih pravnih akata donosi odluke
da li ti stvarno mislis da priznanje neke drzave je samo na osnovu toga jer oce da priznaju
moraju da se pozovu na pravni akt na koji se oslanjaju u donosenju odluke o priznavanju
nema tu sta..takva akta postoje..pod kojim uslovima i u kojim slucajevima se priznaje neka drzava
 
pa ukazi mi na koji akt, ako vec postoji kao sto kazes, i kako on uslovljava
ja sam ucio tu materiju, i stvarno nisam naisao na nekakvo zakonsko uslovljavanje, pa me stvarno zanima da mi ukazes tacno; veruj mi da me stvarno zanima
 
Poslednja izmena:
[pa nije ni obavezujuce, msp ce dati savetodavno mishljenje /QUOTE]

I to je ono najtragicnije ja znam da ce oni reci da je Srbija u pravu i da je nezavisnot nelegalna i nelegitimna ali pitanje je sta ce se time konkretno promjeniti.
Da to ce zapecatiti sudbinju puta Kosova u institucije UN i druge ali sustinski za Srbe nece mnog toga promjeniti. Da se razumijemo ja mislim da je i tako sto pocetak povratka KiM u teritorijalne okvire Srbije ali to je dug put.
 

Back
Top