Zbog cega?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Chovechuljak

Iskusan
Poruka
5.466
E imam jednu pricu, ako mi mozete pomoci
Daklem, posle krace veze momak i devojka se posvadjaju, nisu iz istog grada i momak raskine sa devojkom preko facebook statusa. Znaci ni poruku joj posalje, ni pozove ni nista slicno.
Devojka, imajuci jos osecanja prema momku i prema vezi koju su imali, prelazi dug put, da bi ga videla i raskinuli licem u lice, pozdravili se i rekli jedno drugom zbogom. Ok, to je proteklo kako je proteklo...ona mu je samo rekla da je ne proziva i nigde ne spominje u ruznom kontekstu jer ga zeli preboleti i sacuvati koliko toliko lepu uspomenu na njega...
Sta se desava sada, momak koristi svaku priliku da je popljuje, proziva, ismeva. Otvoreno prica gadosti o njoj i u svakoj situaciji je koristi kao pridev za nesto ruzno. Devojci nije svejedno i zeli jos uvek da sacuva lepu uspomenu na njega.
Sta mislite, zasto se on tako poneo prema njoj?
I kako ta devojka da uspe u ovom poslednjem?
 
Devojka je krajnje korektna... i više od toga, a on je ljakse... sirovina. Opet, ko zna šta je sve pozadina stvari, ali preko neta... kukavičluk, kao i bilo kakve pretnje ovakvim putem.
 
Neki ljudi nisu vredni da ostanu u lepim uspomenama. Imala sam svojevremeno temu o muskoj sujeti koja je kad se pogodi mnogo teza od zenske. Ta potreba za razvlacenjem, provlacenje prica i iznosenjem prljavog vesa ili ne daj boze intimnih detelja mi je odvratna i to pokazuje samo tu osobu koja to radi. I njegovu kulturu i vaspitanje. Svako sa iole mozga to shvata ;)
Najbolje sto ona moze je da se uzdigne iznad situacije. Da bude ravnodusna. To mu je najveca kazna , jer samo zeli reakciju da mu hrani ego i sujetu ;)
 
a što bi ona čuvala neku lažnu uspomenu?
mislim, on je takakv kakav je, ne znam zašto je njoj toliko stalo da falsifikuje istinu i da od njega pravi nešto što nije.
 
ali kakva je to sujeta kada je on nju ostavio a da joj nije ni javio? jos je devojka dosla u drugi grad da se makar pozdrave za kraj licem u lice?
Zasto on sada tako pokvareno i ruzno prica o njoj?
 
On se možda poneo tako da bi njoj olakšao raskid... eventualno..
Kao ako bude gad, ona će lakše preći preko toga i nastaviti dalje..
U bilo kom drugom kontekstu njegovo ponašanje i nema smisla i znači da je baš ono.. bzvz..
A ona, pa ona je potpuno ispravno postupila...
A za uspomenu ne znam... uspomene su odraz nekih događaja ali i naših osećanja vezano za te događaje (ili osobe)...
 
Poslednja izmena:
On se možda poneo tako da bi njoj olakšao raskid... eventualno..
Kao ako bude gad, ona će lakše preći preko toga i nastaviti dalje..
U bilo kom drugom kontekstu njegovo ponašanje i nema smisla i znači da je baš ono.. bzvz..
A ona, pa ona je potpuno ispravno postupila...
A za uspomenu ne znam... uspomene su odraz nekih događaja ali i naših osećanja vezano za te događaje (ili osobe)...

pa ona je i presla preko toga
kako mi je rekla, ne zove ga, ne pise sa njim, izbegava svaku komunikaciju
a on nastavlja da svakom kog sretne kaze nesto ruzno o njoj
i ja sam je pitao zasto?, upravo ono sto ona pita
 
zato što je neopevani seljober kome je mozak manji od pilećeg...i misli da je baja time što priča šta su sve radili dok su bili zajedno:neutral:

nego,kažeš da je ta devojka fina:think:...jesi li siguran da je baš fina ili ima tu nečega što mi ne vidimo:lol::lol::lol:?
 
E imam jednu pricu, ako mi mozete pomoci
Daklem, posle krace veze momak i devojka se posvadjaju, nisu iz istog grada i momak raskine sa devojkom preko facebook statusa. Znaci ni poruku joj posalje, ni pozove ni nista slicno.
Devojka, imajuci jos osecanja prema momku i prema vezi koju su imali, prelazi dug put, da bi ga videla i raskinuli licem u lice, pozdravili se i rekli jedno drugom zbogom. Ok, to je proteklo kako je proteklo...ona mu je samo rekla da je ne proziva i nigde ne spominje u ruznom kontekstu jer ga zeli preboleti i sacuvati koliko toliko lepu uspomenu na njega...
Sta se desava sada, momak koristi svaku priliku da je popljuje, proziva, ismeva. Otvoreno prica gadosti o njoj i u svakoj situaciji je koristi kao pridev za nesto ruzno. Devojci nije svejedno i zeli jos uvek da sacuva lepu uspomenu na njega.
Sta mislite, zasto se on tako poneo prema njoj?
I kako ta devojka da uspe u ovom poslednjem?

Da sacuva lepu uspomenu na njega, sumnjam da ce vise moci, jer on ocito pljuje i na nju i na to sto su njih dvoje imali.
A razlog sto momak radi to sto radi, ocito da zna samo on...a neka i ona pokusa da vrati film koliko moze, da se priseti da mu se nije na neki nacin zamerila...makar nekom recju, recenicom...ili je mozda neko nesto o njemu rekla, ne zlonamerno...pa on saznao...
A veoma je moguce da je tip neki kreten iskompleksirani, takvi uvek na sve pljuju...
 
zato što je neopevani seljober kome je mozak manji od pilećeg...i misli da je baja time što priča šta su sve radili dok su bili zajedno:neutral:

nego,kažeš da je ta devojka fina:think:...jesi li siguran da je baš fina ili ima tu nečega što mi ne vidimo:lol::lol::lol:?

devojka je normalna, pristojna i kulturna, rekla mi je da je ljubomorisala u vezi
pa eto, ona i danas ima prilike da ga isproziva nekim tekstovima koje cuva i raznim glupostima
ali to ne zeli, a on ne prestaje da je ponizava
pored svega, smo joj zelim pomoci kako da se zastiti
 
..shto reche parka od gore...

On je pljuje,vredja,naziva je i prica ko zna koje njegove gadljive verzije a njoj je to teshko { izmedju ostalog} jer pokushava da zadrzi lepu sliku o njemu? Ne moze se sacuvati, on je sam spalio tu lepu sliku o njemu,sam si kriv shto je provlacio sebe kroz blato ovim....I kad te neko vredja,svaka crta korektnosti je izbrisana.Svaka zelja da se zavrsi dostojanstveno,lepo je gotovo...... A malo mi se cini da ona ipak jednim malim delom zeli da veruje da je on dobar,da postoji nada u njega da ce se sve ovo zavrsiti dostojanstveno....Treba da joj udje u glavu,da joj dodje do svesti....Kad te neko vredja gadostima....On ti ne zeli dobro,on nije jednom delom dobar,nema vishe finih osecanja,nema vishe nade da ispadne bolji.Ljudi nisu dobrotvorna ustanova da dajemo nekom kredite do beskonacnosti....Prvi se daje na dobru volju.....Ako imash tri predivne osobine, a ostale sve loshe.....Nemash volju da se bakces sa nekim samo zbog tih tri. A on njoj nije neko bitan da mu davala veru beskonacno.Znam kako se oseca,i znam da joj je teshko da ovo uradi,ali ne sme reagovati nazad,niposto. Ako ona njemu ijednu loshu kaze to ce njemu dati elana za narednih 5 meseci da prica o njoj,i znam da je najteze ne reagovati,jer ispada{nekima} da si kukavica, ''shto cuti ako nije istina'' , neko te naziva najgorim imenima a ti zauzvrat mu dajesh samo tihisnu,stvara utisak da si pognula glavu ali mora tako...Ko shto Goddess reche,svaka reakcija hrani njegovu sujetu,najbolja osveta je-odststvo reakcije. I shto je najbitnije,da devojci ostane samopostovanje,samopouzdanje,jer dovoljno put kazes laz ona deluje kao istina.....A dobar deo riba nazalost pocne onda da veruje kako one mozda stvarno ne vrede....
 
E imam jednu pricu, ako mi mozete pomoci
Daklem, posle krace veze momak i devojka se posvadjaju, nisu iz istog grada i momak raskine sa devojkom preko facebook statusa. Znaci ni poruku joj posalje, ni pozove ni nista slicno.
Devojka, imajuci jos osecanja prema momku i prema vezi koju su imali, prelazi dug put, da bi ga videla i raskinuli licem u lice, pozdravili se i rekli jedno drugom zbogom. Ok, to je proteklo kako je proteklo...ona mu je samo rekla da je ne proziva i nigde ne spominje u ruznom kontekstu jer ga zeli preboleti i sacuvati koliko toliko lepu uspomenu na njega...
Sta se desava sada, momak koristi svaku priliku da je popljuje, proziva, ismeva. Otvoreno prica gadosti o njoj i u svakoj situaciji je koristi kao pridev za nesto ruzno. Devojci nije svejedno i zeli jos uvek da sacuva lepu uspomenu na njega.
Sta mislite, zasto se on tako poneo prema njoj?
I kako ta devojka da uspe u ovom poslednjem?

Ne moze nikako da uspe u ovom poslednjem.
Stvari treba prihvatiti onakvima kakve jesu i ne idelizovati.
Mislim da je sa njegove strane bilo ruzno da tako nesto uradi, a sa njene nepotrebno da bije put da bi o tome raspravljala.
Ako je ocigledno da neko ne zeli da ti kaze razlog i tako se ponese prema tebi, ma kako da ti je tesko (a mora ti biti tesko) morala je da zna da to vidjanje nece nista promeniti.
Posle toga je trebalo prekinuti svaku komunikaciju.
Momak moze da nastavi da je ismejava koliko hoce, to govori o njemu a ne o njoj.
On to radi zato jer ima jaku potrebu za tim da se oseca vrednim paznje i osecaj krivice koji pokusava da zatrpa takvim ponasanjem.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top